Судове рішення #8558127

    Справа № 2- 228 / 2010 р.                                                      

           

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

     25 березня 2010 року Старобільський районний суд Луганської області у складі:

головуючого  - судді                               Олійник С. В.,

при секретарі                                              Дубейко К. В.,

за участі представника позивача                          ОСОБА_1,

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Старобільську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради Старобільського району Луганської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,

                                                               

                                                               встановив:

Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради Старобільського району Луганської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.

В обґрунтування позову позивачка посилається на те, що 05 травня 2006 року її бабуся ОСОБА_5 склала заповіт на її ім’я, у якому на випадок своєї смерті заповідала їй земельну ділянку розміром 2,00 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території ОСОБА_4 сільської ради Старобільського району Луганської області. 02 березня 2007 року її бабуся ОСОБА_5 померла. Заповіт не змінений та не скасований. Відповідач по справі ОСОБА_3, є донькою ОСОБА_5, та вона немає бажання прийняти спадщину. Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_5 на цей час немає. Своє дівоче прізвище «Работа» вона змінила на прізвище «Лавренцова», а згодом на «Яцина», в наслідок укладення шлюбу. Згідно до ст. 1223 ЦК України вона має право на спадкування майна за заповітом, тому просить суд визнати право власності на земельну ділянку після смерті її бабусі ОСОБА_5 в порядку спадкування за заповітом.

Представник позивача ОСОБА_1 у попередньому судовому засіданні позов ОСОБА_2 підтримав повністю.

Відповідач ОСОБА_3 у попереднє судове засідання не з’явилася, надавши суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутності та про згоду з позовними вимогами позивача ОСОБА_2 На підставі ч. 2 ст. 158 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності відповідача ОСОБА_3

Представник відповідача ОСОБА_4 сільської ради Старобільського району Луганської області у попереднє судове засідання не з’явився, надавши суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності та про згоду з позовними вимогами позивача ОСОБА_2 На підставі ч. 2 ст. 158 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності представника відповідача.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Таким чином, визнання відповідачами пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи, чи інтереси інших осіб.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд приходить до наступного.

Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільська рада Старобільського району Луганської області позов ОСОБА_2 визнали у повному обсязі і не заперечували проти його задоволення. Визнання позову відповідачами не суперечить закону і не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб, а оскільки відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню і приймаючи до уваги те, що в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання суд вважає позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради Старобільського району Луганської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Державне мито та інші судові витрати, сплачені позивачкою при подачі позову до суду, суд не стягує, бо вона не порушує питання про стягнення з відповідачів, а суд сам не може вийти за рамки позову.

На підставі ст.ст. 1233-1257 ЦК України, керуючись ст.ст. 10-11, 130, 174, 209-210, 212-215 ЦПК України, суд

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради Старобільського району Луганської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5, яка померла 02 березня 2007 року на:

- земельну ділянку № 11 ріллі, наданої у власність ОСОБА_5 (Державний акт на право приватної власності на землю серія РЗ № 450511 від 30 вересня 2002 року) площею 2,00 га, для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності (резерву), розташований за межами населених пунктів, на території, яка за даними державного земельного кадастру враховується в ОСОБА_4 сільській раді Старобільського району Луганської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя                                                                                   С. В. Олійник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація