Справа № 3-1388/10
П О С Т А Н О В А
Іменем України
«24» березня 2010 року місто Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Погрібний С.О., розглянувши матеріали, що надійшли з УДАІ ГУМВС України в Одеській області ВДАІ Красноокнянського району, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 11.02.2010 року, водій ОСОБА_1 13.01.2010 року о 15 годині 45 хвилин керувала автомобілем марки «CHERRY TIGGO», д/н. АА 3305 ІС, у порушення п. п. 2,3, 12.1 Правил дорожнього руху , затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 року № 1306, рухалася по автодорозі Т-0201 Вінниця – Кучургани 1,5 км від с. Олександрівка Красноокнянського району, не вибрала безпечну швидкість руху, не врахувала дорожню обстановку, не впоралась з керуванням, внаслідок чого допустила з’їзд в кювет, після чого автомобіль один раз перекинувся та став на колеса. В результаті ДТП автомобіль отримав механічних пошкоджень.
За цим фактом співробітниками ДАІ 13.01.2010 року стосовно водія ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення серії ВН № 159189 за ст. 124 КпАП України.
До суду для надання пояснень за фактом ДТП викликалася водій ОСОБА_1, за адресою вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення та в її письмових поясненнях, до суду з’явилася. ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнала, заперечувала проти вказаного в протоколі про адміністративне правопорушення, погодилася зі схемою пригоди від 13.01.2010 року, підтвердивши факт виїзду на смугу зустрічного руху.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку , що в діях водія ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, за якою це правопорушення кваліфікується як п орушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина водія ОСОБА_1 підтверджується усними та письмовими поясненнями самої правопорушниці, а також зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВН № 159189 від 13.01.2010 року, протоколом огляду місця дорожньо - транспортної пригоди від 13.01.2010 року та доданої до нього схемою пригоди.
Згідно п. 12.1 Правил дорожнього руху, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п. 2.3 Правил дорожнього руху, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі; не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху; не вчиняти дій, внаслідок яких може бути пошкоджено автомобільні дороги та їх складові, а також завдано шкоди користувачам.
Згідно санкції ст. 124 КпАП України за це правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Особа не врахувала дорожню обстановку не обрала безпечної швидкості, яка була безпечною для відповідної дорожньої обстановки, що існувала на момент вчинення ДТП. Як визнала сама ОСОБА_1 причиною настання пригоди стало вчинене нею гальмування, що зробило автомобіль некерованим. При визначенні міри покарання суд має врахувати надзвичайну небезпеку допущеного правопорушення, недбале ставлення до дотримання ПДР, факт некерованого виїзду на смугу зустрічного руху, що за інших обставин, могло б призвести до надзвичайних негативних наслідків.
Суд, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, не визнання винною вини, вважає за необхідне піддати порушника штрафу.
Керуючись ст.ст. 9, 24, 33, 124, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 425,00 гривень в дохід держави, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ : С.О. Погрібний