УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а-1149/06 Головуючий в 1 інстанції:Островська О.П.
Категорія: Доповідач: Фарятьєв С.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 грудня 2006 року Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:
головуючого: Фарятьєва С. О.;
суддів: Медведева А.М.., Заіка В.В.
при секретарі:Козлової Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Луганську адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на постанову Ленінського районного суду м Луганська від 11 вересня 2006 року за позовом ОСОБА_2 до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення недоотриманої пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Ленінського районного суду м. Луганська від 11 вересня 2006 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2. до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення недоотриманої пенсії відмовлено за необґрунтованістю.
В апеляційній скарзі представник позивача ОСОБА_2. ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду і прийняти нову постанову в якій позов позивача задовольнити у повному обсязі, оскільки вважає, що суд порушив норми матеріального і процесуального права та не врахував, що він має право на перерахунок пенсії і отримання її від відповідача.
Вислухавши доповідача, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія не знаходить підстав для її задоволення.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2. раніше, тобто у період з 10 листопада 1985р. по 18 листопада 1998р. проходив військову службу у Збройних Силах СРСР та України, звідки був звільнений наказом Міністра Оборони України №НОМЕР_1 за скороченням штатів з вислогою 20 років і 3 місяця.
Тому відповідач за бажанням позивача призначив та виплачує йому з листопада 1998 року пенсію на підставі Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262 у редакції, яка діяла на момент звільнення позивача зі служби.
Згідно зі СТ.43 вищезазначеного Закону у редакції яка діяла на момент призначення ОСОБА_2. пенсії, при обчисленні розміру пенсії військовослужбовцям враховувалися відповідні оклади за посадою, військовим та спеціальним званням, відсоткова надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання та вчений ступінь, кваліфікацію та умови служби у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України, які отримувалися вказаними особами. Інші виплати, які отримувалися військовослужбовцем, врахуванню не підлягали.
2
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. №393 „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей", передбачено, що до розрахунку пенсії окрім основних видів грошового забезпечення, включаються додаткові види грошового забезпечення, що надаються щомісяця, які отримувалися цими особами під час проходження служби.
З матеріалів справи вбачається, що ці вимоги закону при обчисленні ОСОБА_2. пенсії при його звільненні з військової служби було додержано.
Виплати військовослужбовцям надбавок, які оспорює позивач, було введено після його звільнення із Збройних Сил і він їх під час його служби в армії не отримував.
За таких обставин суд обґрунтовано прийшов до висновку про відмову позивачу у задоволенні його позовних вимог.
Постанова суду відповідає вимогам ст.ст. 159-163 КАС України, підстав для її скасування судова колегія не знаходить.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом закону, яке привело чи могло привести до неправильного вирішення справи. Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 205, 206 КАС України судова колегія,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 відхилити.
Постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 11 вересня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили.