Судове рішення #856043
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

Справа № 2-263/2007 р.

16 березня 2007 року                                                Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого -  Миркушіної Н.С.

при секретарі- ПойдаТ.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хоролі справу за позовом ОСОБА_1та ОСОБА_2до Хильківської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельні частки (пай) в порядку спадкування при ціні позову 121 938 грн,

ВСТАНОВИВ:

Позивачки ОСОБА_1. та ОСОБА_2. . звернулися до суду із позовом до Хильківської сільської ради Хорольського району про втановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельні частки (пай) в порядку спадкування.

В позовній заяві позивачки ОСОБА_1. та ОСОБА_2. вказували, що ОСОБА_1. народилася ІНФОРМАЦІЯ_2року в м. Полтаві, а ОСОБА_2. народилася ІНФОРМАЦІЯ_1року теж у м.Полтаві , їхніми батьками були - ОСОБА_3таОСОБА_6Д'хні родинні стосунки підтверджуються свідоцтвом про народження. Обидві позивачки між собою є рідними сестрами. Позивачки вказують, що ІНФОРМАЦІЯ_3року помер їхній батько - ОСОБА_3. Після смерті батька позивачок - ОСОБА_3. .відкрилася спадщина на спадкове майно : дві земельні частки ( паї ) площею по 6,57га кожна .Позивачки вказують, що право власності на одну земельну частку пай розміром 6,57 га посвідчено Сертифікатом на право на земельну частку(пай) серія НОМЕР_1на підставі рішення Хорольської райдержадміністрації від НОМЕР_2. А право власності ще на одну земельну частку пай батько позивачок набув у порядку спадкування після смерті його матері, а баби позивачок - ОСОБА_5, яка померла у 1997 році. Факт її смерті підтверджується свідоцтвом про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_4року. Право власності ОСОБА_5 на земельну частку (пай) підтверджується Сертифікатом на земельну частку (пай) серія НОМЕР_3, виданим Хорольською райдержадміністрацією ІНФОРМАЦІЯ_5року. Позивачки вказують, що їхній батько та баба проживали в одному господарстві в с.АДРЕСА_1 Хорольського району і тому батько після смерті його матері прийняв спадщину, оскільки фактично вступив у володіння спадковим майном відповідно до ст.549 ЦК України в ред. 1964 року, а тому батько позивачок на день смерті мав право на 2 земельні частки(паї) по 6,57 га кожна. Позивачки вказували, що після смерті батька вони не подавали заяву до нотаріуса про прийняття спадщини, але фактично її прийняли, бо у них на руках були документи про право власності на паї - сертифікати. Позивачки вказують, що тепер вони не можуть оформити спадщину, бо після видачі сертифікатів у бувшому КСП «40-річчя жовтня» відбулося перепаювання землі і відповідно до довідки Хорольського відділу земельних ресурсів тепер розмір земельного паю складає не 6,57 га а 6,02 га, а тому нотаріус не видає їм свідоцтва про право на спадщину.

Позивачки просили встановити факт прийняття ними спадщини після померлого батька та визнати за ними право власності на земельні частки /паї/ площею по 6, 02 га кожен, які належали спадкодавцю, їхньому батькові-ОСОБА_3., який помер ІНФОРМАЦІЯ_3року, - в порядку спадкування.

В судовому засіданні представник позивачок ОСОБА_4позов підтримала, доповнивши позовні вимоги тим, що просила суд визнати поважними причини пропущення позовної давності позивачками, оскільки вони проживають в іншій місцевості, мають малолітніх дітей та в зв'язку з станом їхнього здоров'я та зайнятістю по роботі.

 

 

2

Представник позивачок пояснила також суду, що позивачки вступили в управління спадковим майном, оскільки вони приймали участь у похованні батька і мають на руках сертифікати на земельні паї, що належали батьку. В судовому засіданні дружина померлого ОСОБА_3., вона ж мати позивачок, вона ж їхній представник у суді, одна із спадкоємців за законом першої черги після померлого ОСОБА_3., відмовилася від своєї части у спадщині на користь своїх дочок, позивачок по справі.

В судовому засіданні представник відповідача, Хильківської сільської ради Хорольського району Полтавської області, Марусенко О.Д., позов визнав і не заперечував проти визнання за позивачками права власності на земельні частки /паї/ площею по 6,02 га кожен , які належали спадкодавцю- їхньому батькові ОСОБА_3., який помер ІНФОРМАЦІЯ_3року, на підставі сертифікатів на право на земельну частку ( пай ) Серія НОМЕР_1та Серія НОМЕР_3.

Суд, заслухавши показання представника позивачок, представника відповідача , дослідивши матеріали справи : , ксерокопію свідоцтва про смерть ОСОБА_3. Серія 1-КЕ № НОМЕР_4та про смерть ОСОБА_5Серія І-КЕ № НОМЕР_5, ксерокопію сертифіката на право на земельну частку (пай) Серія НОМЕР_1та ксерокопію сертифікату на право на земельну частку (пай) Серія НОМЕР_3 , витяги з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області ,видані позивачкам, де вказано, що розмір однієї земельної частки ( паю) становить 6,02 га, вартість 60 969 гривень, ксерокопії аркушів паспортів позивачок та інші докази, належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що позивачки пропустили позовну давність, оскільки вони проживають в іншій місцевості, мають малолітніх дітей та в зв'язку із станом їхнього здоров'я та зайнятістю по роботі, тому слід визнати вказані причини пропущення позивачками позовної давності поважними.

Судом встановлено, що позивачки є спадкоємницями за законом після смерті їхнього батька ОСОБА_3. який помер ІНФОРМАЦІЯ_6року, що протягом шести місяців після його смерті позивачки вступили в управління спадковим майном, а тому слід встановити факт прийняття ними спадщини та , враховуючи відмову їхньої матері від її часки в спадщині на їхню користь, слід визнати за позивачками право власності на земельні частки /паї/ ,які належали спадкодавцю, їхньому батькові - ОСОБА_3.., який помер 27.04. 2000 року, на підставі сертифікатів на право на земельні частки ( паї) Серія НОМЕР_1та Серія НОМЕР_3 , що становить по 6,02 га кожен пай вартістю - по 60 969 грн. кожен пай.

На   підставі   наведеного   та   керуючись   ст. ст. 10,   60, 212,213, 215, 256   ЦПК України, згідно ст.ст. 267 ч.5,328, 329,1216,1261,1277 ЦК України, суд

РІШИВ :

Позов ОСОБА_1та ОСОБА_2до Хильківської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання поважними причин пропущення позовної давності, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельні частки (паї) в порядку спадкування, -задовольнити.

Визнати поважними причини пропущення ОСОБА_1та ОСОБА_2 позовної давності.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6народження після померлого ІНФОРМАЦІЯ_6року її батька -ОСОБА_3.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7року народження  після померлого ІНФОРМАЦІЯ_6року її батька -ОСОБА_3

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6народження , право власності на земельну частку (пай) площею 6,02 га вартістю із врахуванням коефіцієнту індексації 60 969 гривень, яка належала спадкодавцю, її батькові -ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3року, яка розташована на території Хильківської сільської ради Хорольського району Полтавської області.

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7року народження , право власності на земельну частку (пай) площею 6,02 га вартістю із врахуванням коефіцієнту індексації 60 969 гривень, яка належала спадкодавцю, її батькові -ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3року, яка розташована на території Хильківської сільської ради Хорольського району Полтавської області

Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області.

Головуючий

З

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація