Копія
7/2-943/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2009 року Вишгородський районний суд Київської області в складі
головуючого – судді ОСОБА_1,
при секретарі ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Демидівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
позивачі звернулися до суду з даним позовом, посилаючись на факт прийняття спадщини на житловий будинок після смерті ОСОБА_5, 08 березня 2008 року, та на відсутність у спадкодавця правовстановлюючих документів на належне йому нерухоме майно, оскільки протягом шести місяців після цього вступили в управління і володіння спадковим майном, а тому просять про визнання права власності на нього в порядку спадкування.
У судовому засіданні позивачі просили про задоволення позову з викладених у ньому підстав.
Ствердили, що звернулися до суду в зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на успадкований ними будинок, державна реєстрація, якого не провадилася, і таке перешкоджає здійсненню їхнього права спадкування.
Визначення розміру часток спадкового майна в рівних долях (по ? частки житлового будинку) вважали правильним і просили визнати за кожним із них право власності на відповідну частку.
Представник відповідача, будучи сповіщеним про розгляд справи, в судове засідання не прибув і причини такого суду не повідомив, з огляду на що, позивачі просили розглянути справу на підставі наявних доказів у відсутність представника відповідача в загальному порядку.
Про зазначені позивачами обставини йдеться в представлених суду доказах.
Як убачається з матеріалів справи, після смерті ОСОБА_5, 08 березня 2008 року відкрилася спадщина на житловий будинок по вул. Прорізній, 38 в с. Демидові Вишгородського району Київської області.
Про зазначене йдеться у відомостях будинкової книги, технічного паспорту та довідки Демидівської сільської ради № 2027 від 11 грудня 2008 року, відповідно до яких померлий був зареєстрований і проживав у згаданому будинку, що йому належав.
Згідно заповіту посвідченого 02 вересня 2008 року сільським головою Демидівської сільської ради, померлий ОСОБА_5 заповів усе належне йому майно на користь позивачів, які є його дітьми.
Часом відкриття спадщини згідно ч. 2 ст. 1220 ЦК України є день смерті спадкодавця.
Позивачі - є рідними дітьми померлого і спадкоємцями за заповітом. Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України з метою прийняття спадщини в передбачений законом строк – 26 серпня 2008 року звернулися до Вишгородської районної державної нотаріальної контори Київської області.
Дані обставини, а також відомості про відсутність інших спадкоємців, вбачаються з матеріалів спадкової справи після померлого ОСОБА_5
Вирішуючи цю справу, суд виходить з того, що первинна реєстрація права власності на успадкований позивачами житловий будинок не провадилася, правовстановлюючі документи на нього відсутні, і тому це перешкоджає видачі витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно та свідоцтва про право на спадщину, із якими закон повзує здійснення права спадкування на нерухоме майно.
Разом з тим обставини, що визначаються згаданими документами, встановлено в судовому засіданні, а тому прийнята позивачами спадщина, за правилами ст. 1268 ЦК України вважається належною спадкоємцями з часу відкриття спадщини і з цих підстав за ними слід визнати право власності на успадковане майно.
Відповідно до ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців є рівними і виходячи із кола спадкоємців, що успадкували житловий будинок, частка у майні кожного з них складає ? від цілого.
Таким чином, заявлене позивачами право підлягає захистові, а пред’явлений позов – задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись статтями 209 – 215 ЦПК України,
вирішив:
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5 право власності в рівних частках, по ? на кожного, на житловий будинок по вул. Прорізній, 38 у с. Демидові Вишгородського району Київської області
Рішення набирає законної сили протягом 10 днів з дня його проголошення і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання в зазначений строк заяви про його оскарження та протягом 20 днів після цього апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя
Рішення набрало законної сили. Копія відповідає оригіналу, який зберігається в архіві Вишгородського районного суду Київської області в матеріалах справи під номером № 7\2-934\09.
Суддя Г.Є. Чірков