7/2-1096/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2009 року Вишгородський районний суд Київської області в складі
головуючого – судді ОСОБА_1,
при секретарі ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування Вишгородської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 та ОСОБА_4, треті особи – служба у справах дітей Вишгородської районної державної адміністрації та ОСОБА_5, про позбавлення батьківських прав,
в становив:
представник позивача в лютому 2009 року звернулась до суду з даним позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 та ОСОБА_4 щодо їх дитини – ОСОБА_6, посилаючись на невиконання відповідачами батьківських обов’язків, які залишили дитину в пологовому будинку і від неї відмовилися.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала з викладених у ньому підстав.
Відповідачка ОСОБА_3 позов визнала у повному обсязі й викладені представником позивача обставини підтвердила.
Третя особа - зовий Б.К. просив позов задовольнити, ствердив, що дитина після народження постійно проживає разом з ним, знаходиться на його утриманні, а він є її опікуном.
Відповідач ОСОБА_7 та представник служби у справах дітей Вишгородської районної державної адміністрації, будучи сповіщеними про розгляд справи, в судове засідання не прибули і причини такого суду не повідомили, з огляду на що представник позивача просила розглянути справу на підставі наявних доказів у відсутність не з’явившихся осіб в загальному порядку.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Про зазначені представником позивача обставини йдеться в представлених суду доказах.
У справі встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 є батьками малолітнього ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Одразу після народження дитини в пологовому відділенні Вишгородської районної лікарні 19 жовтня 2006 року обоє батьків відмовилися від неї, про що написали відповідні заяви.
В зв’язку з цим 23 жовтня 2006 року дитину було переведено у відділення паталогії КОДЛ м. Боярка Київської області.
Таким чином дитина з того часу була позбавлена батьківського піклування, яку батьки з пологового будинку не забрали.
Рішенням виконавчого комітету Демидівської сілької ради № 246 від 30 листопада 2006 року дитина влаштована під опіку ОСОБА_5
З того часу ОСОБА_5 та ОСОБА_9 утримують та виховують малолітнього ОСОБА_6, дбають про розвиток дитини.
На даний час дитина постійно проживає з опікуном у с. Демидів Вишгородського району Київської області по вул. Річній, 75, а її умови проживання, утримання та виховання є належними, про що йдеться в акті обстеження таких умов від 05 лютого 2009 року.
Відповідно ст. 150 СК України батьки зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, поважати дитину.
При цьому передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обв’язку батьківського піклування щодо неї.
Відповідно до ст. 155 СК України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 164 СК України визначено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявили щодо неї батьківського піклування.
Відповідачі вихованням дитини та її матеріальним утриманням не займаються, не цікавляться її життям, не піклуються про її фізичний і духовний розвиток, навчання і підготовку до самостійного життя, оскільки залишили дитину в пологовому будинку і від неї відмовились. .
У справі встановлено, що відповідачі від виконання своїх батьківських обов’язків щодо ОСОБА_6 ухилилися.
Відтак, пред’явлені позовні вимоги ґрунтуються на вимогах Закону і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись статтями 212 – 215 ЦПК України,
вирішив:
позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьківських прав щодо їх дитини ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення набирає законної сили протягом 10 днів з дня його проголошення і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання в зазначений строк заяви про його оскарження та протягом 20 днів після цього апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя