РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7\2 – 1611\09
17 червня 2009 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого – судді ОСОБА_1,
при секретарі ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Відкритого акціонерного товариства Комерційного банку «Надра» про стягнення грошового вкладу та відсотків за депозитним договором, пені та моральної шкоди,
встановив:
позивачка в квітні 2009 року звернулась до суду з даним позовом, посилаючись на порушення відповідачем договірних зобов’язань згідно депозитного договору виплати грошового вкладу, що є підставою для його стягнення в розмірі 70 000 грн. та процентів на нього в розмірі 10 010 грн.
Крім того позивачка просила відшкодувати їй завдану моральну шкоду в розмірі 50 000 грн.
В судовому засіданні представник позивачки просив про задоволення позову з викладених у ньому підстав.
Відповідач, будучи належним чином повідомлений про розгляд справи, в судове засідання не з’явився і причин цього суду не повідомив, з огляду на що, представник позивачки просив розглянути справу на підставі наявних доказів, у загальному порядку.
Про зазначені представником позивачки обставини йдеться в представлених суду доказах.
Так, 20 березня 2008 року між позивачкою та ВАТ КБ «Надра» укладено договір № 342871 строкового банківського вкладу (депозиту) «Мої можливості» оформлений в рамках Тарифного пакету «ТП Базовий» № 882286.
Згідно з умовами договору позивачка внесла на банківський рахунок гроші в сумі 70 000 грн. строком на 12 місяців (п.2.2. договору) під 14.3 % річних (10 010 грн. за рік п. 2.3. договору), що підтверджується випискою – повідомлення про відкриття рахунку від 20 березня 2008 року та квитанцією № 7854 від 20 березня 2008 року.
Відповідно до розділу 3 п. 3.4.4 договору банк зобов’язується оплатити проценти і повернути вклад шляхом перерахування коштів на рахунок в останній день строку вкладу.
Згідно ст. 1058 ЦК України за договором вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов’язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку встановлених договором.
Даний договір банківського вкладу укладено на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку(строковий вклад) згідно вимог ч. 1 ст. 1060 ЦК України.
Відповідно до ч.1 ст. 1061 банк виплачує вкладникові проценти на суму вкладу в розмірі встановленому договором банківського вкладу.
17 березня 2008 року позивачка в зв’язку зі спливом строку, встановленого договором банківського вкладу, письмово вимагала повернення суми строкового вкладу згідно ч. 4 ст. 1060 ЦК України.
Відповідач згаданих умов договору не дотримався й належні позивачці грошові кошти не повернув, а отже договірні зобов’язання порушив.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
З огляду на зазначені правовідносини, судом виявлене порушене право позивачки, що підлягає захистові шляхом примусового виконання грошового зобов’язання та стягнення процентів.
Одночасно позивачка просила відшкодувати їй моральну шкоду в розмірі 50 000 грн., посилаючись на її заподіяння порушенням умов договору.
При вирішенні зазначеного суд ураховує, що правові підстави для відшкодування моральної шкоди в договірних правовідносинах сторін не обумовлено, а заподіяння моральної шкоди внаслідок неправомірних дій відповідача в судовому засіданні не доведено.
Таким чином в цій частині підстав до задоволення позову суд не вбачає.
Вирішуючи питання про визначення розміру стягнення, суд виходить зі змісту позовних вимог та наданих суду розрахунків, які є вірними і сумнівів у суду не викликають.
Крім того представником позивача представлено документальне підтвердження понесених судових витрат, які слід стягнути з відповідача.
Таким чином пред’явлений позов підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись 209 – 215 ЦПК України,
вирішив:
позовну заяву задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Комерційного банку «Надра» на користь ОСОБА_3 суму грошового вкладу в розмірі 80 010 грн., а також судові витрати, що складаються з витрат на оплату послуг адвоката в розмірі 3 000 грн., а всього 83 010 грн.
В задоволенні решти позовних вимог стосовно відшкодування моральної шкоди відмовити.
Рішення набирає законної сили протягом 10 днів з дня його проголошення і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання в зазначений строк заяви про його оскарження та протягом 20 днів після цього апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: