Справа №22-ц-1039\2010р. Головуючий в 1 інстанції Хмарук Н.С.
Доповідач Берзіньш В.С.
УХВАЛА
Іменем України
07 квітня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді: Шестакової Н.В.
Суддів: Берзіньш В.С.
Кузнєцової О.О.,
при секретарі Печуріні Є.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сімферополі цивільну справу за скаргою ОСОБА_2 на дії державного виконавця Пилипяк О.В. та начальника ДВС Білогірського РУЮ Камишенко І.Н.,
за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 - ОСОБА_4 на ухвалу Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 12 листопада 2009 року,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Сімферопольського районного суду м.Сімферополя АРК від 12.11.2009 року скаргу ОСОБА_2 на дії державного виконавця Пилипяк О.В. та начальника ДВС Білогірського РУЮ Камишенко І.Н. - залишено без розгляду на підставі п.9ч.1ст.207 ЦПК України.
В апеляційній скарзі представник ОСОБА_2 - ОСОБА_4 просить ухвалу суду скасувати, посилаючись на її незаконність і необгрунтованність. Зокрема зазначає, що ОСОБА_2 брав участь у справі через представника, а не особисто, видалення якого із зали судового засідання не перешкоджало подальшому розгляду справи; справу розглянуто неповноважним суддею.
В засіданні апеляційного суду ОСОБА_4 підтримав доводи апеляційної скарги.
Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, а ухвала суду – скасуванню з направленням питання на новий розгляд до суду першої інстанції з таких підстав.
Так пунктом 3ч.1ст.312 ЦПК України передбачено, що апеляційний суд скасовує ухвалу суду і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Відповідно до п.9ч.1ст.207 ЦПК України, на яку послався суд у підтвердження своїх висновків, суд постановлює ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач до закінчення розгляду справи покинув судове засідання і не подав до суду заяви про розгляд справи за його відсутності.
Із суті зазначеної норми права слідує, що її положення застосовуються до наслідків поведінки в судовому засіданні позивача, який бере участь у розгляді цивільної справи особисто.
Постановлюючи ухвалу, суд виходив з того, що заявник ОСОБА_2 до закінчення розгляду справи покинув судове засідання і не подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Такі висновки суду не узгоджуються з матеріалами справи, суперечать вищезазначеним нормам ЦПК України та положенням ч.1ст.38 ЦПК України, якою передбачено, що сторона, а також заявники та інші заінтересовані особи в справах окремого провадження, можуть брати участь у цивільній справі особисто або через представника.
В скарзі на дії і бездіяльність держвиконавця, поданій до суду 23.10.2007р. (а.с.3 т.1), заявник ОСОБА_2 зазначив, що просить розглянути справу за участю його представника ОСОБА_4 і в подальшому особисто участі у справі не брав.
2
Із фонограми технічного запису судового засідання від 12.11.2009р. також слідує, що ОСОБА_2. був присутнім в залі судового засідання, проте участі у справі особисто не брав, про що заявив суду. Справа розглядалась за участю в ній представника заявника ОСОБА_4, якого було судом видалено із зали судового засідання, що не передбачено в якості підстави для залишення скарги ОСОБА_2 без розгляду.
При зазначених обставинах колегія вважає, що оскаржувана ухвала підлягає скасуванню, як постановлена з порушенням порядку, встановленого для вирішення питання про залишення скарги без розгляду, з направленням питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.303,312 Цивільного процесуального кодексу України, колегія
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - ОСОБА_4 задовольнити частково.
Ухвалу Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 12 листопада 2009 року – скасувати. Передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді: Берзіньш В.С.
Кузнєцова О.О.
Шестакова Н.В.