Судове рішення #85677745

У Х В А Л А

Справа № 285/758/20

провадження № 1-кс/0285/248/20

26 березня 2020 року м. Новоград-Волинський

Слідчий суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Васильчук Л.Й., за участю секретаря судового засідання Дуянової Г.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання прокурора Новоград-Волинської місцевої прокуратури Матвійчука М.М.,

про тимчасовий доступ до речей і документів

по матеріалам досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019061240000056 від 12 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

Прокурор 24.03.2020 звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, в якому просив надати працівникам поліції тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх подальшого вилучення, які містять банківську таємницю, що знаходяться у володінні у володінні РУ АТ КБ «ПриватБанк», а саме: документів (відомостей) про рух грошових коштів по рахунках № НОМЕР_1 відкритий 02.02.2015 рахунок закритий (змінений на ІВАN) 05.08.2019 рахунок № НОМЕР_2 ; № НОМЕР_3 відкритий 02.02.2015 рахунок закритий (змінений на ІВАN) 05.08.2019 рахунок № НОМЕР_4 у прибутковій і видатковій частині, із вказівкою дати, сум, із зазначеннями залишку на кожен операційний день, повної розшифровки даних контрагентів і призначень платежів; документів (відомостей) про використання електронних розрахунково інформаційних програмних продуктів за рахунками, із зазначенням ключів, паролів, імені доступу до рахунків, IP-адрес обладнання, з якого здійснювалися дистанційні платіжні операції по даному рахунку за період з 01.01.2018 по час надання інформації; відео, фотознімки особи/осіб, виконані в період із 01.01.2018 року по час надання інформації засобами фіксації, встановлених у банкоматах і відділеннях банку при проведенні платіжних операцій по рахунку та контактні номери телефонів, які закріплені за рахунками.

Клопотання обґрунтовано тим, що службові особи лісогосподарських підприємств умисно, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або інтересах третіх осіб, шляхом використання службового становища всупереч інтересах служби заволоділи майном (грошовими коштами) вказаних державних підприємств, чим спричинили тяжкі наслідки.

По даному факту 12.12.2019 внесено відомості до ЄРДР.

В ході досудового розслідування встановлено, що в с. Дубники, Новоград-Волинського району знаходиться об`єкт господарської діяльності по переробці деревини (пилорама), власником якої являється ОСОБА_1 , пилорама оформлена на ФОП ОСОБА_2 (код НОМЕР_5 ). На даній пилорамі працює близько 100 осіб, лісоматеріал закуповується лише у ДП «Городницьке ДЛМГ». На даній території постійно знаходиться близько 100 м3 лісоматеріалу порід сосни, дуба, вільхи без будь-яких маркувань та близько 200 м3 готової продукції (дошки обрізної), також на цій території розміщено 16 приміщень де розташовані сушки деревини. Готова продукція через ТОВ «Ековудс» (код ЄДРПОУ 36943286) експортується у країни Європейського союзу. ТОВ «Ековудс» при здійсненні господарської діяльності використовує рахунки у РУ АТ КБ «ПриватБанк».

Зазначені документи необхідні для проведення аналітичного дослідження фінансово-господарських операцій між ТОВ «Ековудс» та лісогосподарськими підприємствами, можливої закупівлі деревини за заниженими цінами, установлення можливого факту попередньої змови із службовими особами лісогосподарських підприємств, встановлення суми заподіяних збитків та подальшого проведення експертних досліджень. Відтак отримані документи можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як речовий та письмовий доказ, а також дадуть змогу повно, всебічно та неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення.

Прокурор в судове засідання не прибув, в письмовій заяві до суду клопотання підтримав, просив задовольнити.

Представник РУ АТ КБ «ПриватБанк», судовий виклик якого відповідно до ч.1 ст.135 КПК України здійснено електронною поштою, у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив.

Згідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

Тимчасовий доступ до документів, як захід забезпечення кримінального провадження, передбачений п.5 ч.1 ст.131 КПК України.

За п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Документи, до яких прокурор просить надати доступ, можуть містити інформацію, яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у справі, надасть змогу повно, всебічно та неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення, може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, надасть змогу правильно його кваліфікувати і буде використана як речовий доказ.

Потреби досудового розслідування з метою забезпечення його дієвості можуть бути забезпечені при задоволенні клопотання прокурора в повному обсязі.

Суттєвих шкідливих наслідків застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження для осіб, яких він стосується, не вбачається.

Спосіб, у який здійснюється забезпечення кримінального провадження, відповідає завданням кримінального провадження, враховує обставини вчиненого кримінального правопорушення, є розумним і співрозмірним.

З огляду на наведене, клопотання є обґрунтованим, підтверджується матеріалами справи, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.

Період часу, протягом якого прокурор просить надати інформацію, слід визначити по день винесення даної ухвали.

Також, у відповідності до вимог п.7 ч.1 ст.164 КПК України, слід визначити строк дії ухвали в межах одного місяця від дня її постановлення.

На підставі викладеного і керуючись статтями 159, 160, 162, 163, 164, 309 КПК України, - слідчий суддя


ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області Васильчуку Володимиру Ярославовичу, старшому оперуповноваженому в ОВС УСР в Житомирській області ДСР НП України Стеценку Віктору Миколайовичу, оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НП України Мельнику Ярославу Олександровичу, старшому оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НП України Латку Олександру Сергійовичу, старшому оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НП України Завацькому Ярославу Миколайовичу, оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НП України Михеєву Ігорю Геннадійовичу; оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НП України Нейжмаку Михайлу Михайловичу, старшому оперуповноваженому УСР в Житомирській області ДСР НП України Денисевичу Володимиру Анатолійовичу

тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх подальшого вилучення на паперові та електронні носії інформації,

які містять банківську таємницю, та знаходяться у володінні у РУ АТ КБ «ПриватБанк»(МФО 311744, код ЄДРПОУ 14360570, юридична адреса: м. Житомир, вул. Перемоги, 99),

зокрема: документів (відомостей) про рух грошових коштів по рахунках № НОМЕР_1 відкритий 02.02.2015 рахунок закритий (змінений на ІВАN) 05.08.2019 рахунок № НОМЕР_2 ; № НОМЕР_3 відкритий 02.02.2015 рахунок закритий (змінений на ІВАN) 05.08.2019 рахунок №UА493117440000026000055802206 у прибутковій і видатковій частині, із вказівкою дати, сум, із зазначеннями залишку на кожен операційний день, повної розшифровки даних контрагентів і призначень платежів; документів (відомостей) про використання електронних розрахунково інформаційних програмних продуктів за рахунками, із зазначенням ключів, паролів, імені доступу до рахунків, IP-адрес обладнання, з якого здійснювалися дистанційні платіжні операції по даному рахунку за період з 01.01.2018 по 26.03.2020; відео, фотознімки особи/осіб, виконані в період із 01.01.2018 року по 26.03.2020 засобами фіксації, встановлених у банкоматах і відділеннях банку при проведенні платіжних операцій по рахунку та контактні номери телефонів, які закріплені за рахунками.

Строк дії ухвали – один місяць з дня її винесення до 26 квітня 2020 року включно.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов`язковому виконанню, у разі її невиконання слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя                            Л.Й. Васильчук








                      










                      





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація