- відповідач: Пезенцалі Ігор Сергійович
- позивач: Пезенцалі Оксана Юріївна
- заявник: Пезенцалі Оксана Юріївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №705/4812/19
2/705/949/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 квітня 2020 року м. Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Мазуренко Ю.В.
при секретарі Романовій О.М.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Умань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, в якому відповідачем вказаний ОСОБА_2 . В позові позивач посилається на те, що сторони зареєстрували шлюб 18.10.2016 року у Деснянському районному у м. Києві ВДРАЦС ГТУЮ у м.Києві, актовий запис № 1390. У позові вказано, що від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивач ОСОБА_1 у позові зазначає, що на момент народження сина відповідач проживав окремо. У позові також вказано, що їх спільний з відповідачем син постійно поживає та знаходиться на повному утриманні матері. На цій підставі позивач звернулася до Уманського міськрайонного суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. В позові позивач просить суд:
«…1.Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , зареєстрований Деснянським районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві, актовий запис № 1390 від 18 жовтня 2016 року – розірвати, та відновити моє, ОСОБА_4 , дошлюбне прізвище « ОСОБА_5 ».
2.Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на мою користь аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі Ѕ частини усіх видів заробітку, доходів ОСОБА_2 , але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи від дня пред`явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.
3. Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на мою користь аліменти на моє утримання в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку ОСОБА_2 , починаючи від дня пред`явлення позову до досягнення ОСОБА_3 трирічного віку.
4. Стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати…».
Позивач ОСОБА_1 , будучи належним чином, відповідно до вимог ЦПК України, повідомлена про місце, дату та час проведення судового засідання у справі, не з`явилася. Однак, на адресу суду подала заяву, в якій судове засідання просила проводити у її відсутність, позов підтримує та просить його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 , будучи належним чином, відповідно до вимог ЦПК України, повідомлений про місце, дату та час проведення судового засідання у справі, - до суду не з`явився. Однак, на адресу суду він подав заяву, в якій судове засідання просив проводити у його відсутність. Крім того, в заяві відповідач вказав, що позов визнає частково, проти розірвання шлюбу не заперечує, однак аліменти згоден платити відповідно до поданого ним відзиву на позов. 13.12.2019 року на адресу Уманського міськрайонного суду від відповідача ОСОБА_2 надійшов відзив на позовну заяву, в якій він вказував, що не заперечує з приводу розірвання шлюбу, оскільки з весни 2017 р. вони з позивачем проживають окремо. Він проживає у м. Києві, а позивач з сином в с.Дубова Уманського району. Відповідач вказував, що з огляду на проблеми з працевлаштування він довгий час не міг знайти роботу, тому допомагав сім?ї по мірі можливості, а утриманням дитини займалась позивач. З приводу стягнення аліментів, то відповідач вказував, що має непостійні доходи, тому вважає за можливе присудити стягнення з нього аліментів у твердій грошовій сумі у розмірі 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що дорівнює сумі 849,50 грн. З приводу стягнення з нього аліментів на утримання позивача в розмірі1/4 частини усіх видів заробітку, починаючи від дня пред`явлення позову до досягнення дитиною трирічного віку, відповідач у відзиві зазначив, що він не має можливості сплачувати додатково аліменти на утримання дружини, оскільки не має постійного доходу. При цьому, у відзиві зазначено, що позивач знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною і отримує відповідні виплати за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням та виплати державної допомоги по народженню дитини – в єдиному розмірі 41280 грн., виплата яких здійснюється одноразово в сумі 10320 грн, решта суми (30960 грн.) виплачується протягом 36 місяців в сумі 860 грн. щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку.
Позивач ОСОБА_1 за вх. № 29899 від 21.12.2019 р. надала до суду заяву на відзив, в якій вказувала, що відповідач проживає в м.Києві, де необмежена кількість оголошень про прийом на роботу за будь-якими напрямками, тому відповідач не позбавлений можливості для працевлаштування. Також, у заяві позивач вказує, що відповідач, як батько дитини не позбавлений обов`язку утримувати дитину, при цьому, що він має вищу освіту та має необмежені можливості по працевлаштуванню. У заяві також вказано, що послання відповідача на отримання позивачем державної допомоги є недоречним, оскільки допомога не є доходом за своїм цільовим призначенням.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
18.10.2016 року між сторонами було зареєстровано шлюб у Деснянському районному у м. Києві відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, актовий запис № 1390, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 18.10.2016 року. На даний час їх сім`я розпалася остаточно, протягом останніх семи місяців сторони однією сім`єю не проживають, шлюб носить лише формальний характер, сторони на примирення не погоджуються.
Від вказаного шлюбу у сторін народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження, серії НОМЕР_2 від 22.02.2017 року, в якому батьками записані: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Судом з достовірністю встановлено, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до довідки Дубівської сільської ради Уманського району за вих. № 02-20/185 від 02.10.2019 р. про склад сім`ї,- до складу сім`ї ОСОБА_1 входить ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.25).
Згідно довідки Дубівської сільської ради Уманського району за вих. № 02-20/186 від 02.10.2019 р. ОСОБА_1 та її син ОСОБА_3 дійсно зареєстровані та проживають в АДРЕСА_1 . Син ОСОБА_3 знаходиться на її утримані. (а.с.26).
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 12 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, які мають істотне значення.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Як зазначено в ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно положень ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів , інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Обов`язок утримувати дітей є рівною мірою обов`язком як матері, так і батька, причому обов`язком особистим, індивідуальним, який не залежить від віку батьків. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дітей не звільняє їх від обов`язків щодо дітей. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дітей, їх фізичний, духовний та моральний розвиток.
Виконання передбачених ст.150 СК України обов`язків батьків щодо виховання та розвитку дитини, пов`язане з належним утриманням дитини, від якого залежить забезпечення умов для розвитку дитини здоровою як фізично так і духовно. Тому, визначений на законодавчому рівні прожитковий мінімум для дитини певного віку має забезпечуватись насамперед батьками дитини.
Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що сім`я на даний час розпалась і зберегти її при встановлених обставинах неможливо, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, оскільки шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, що має істотне значення, шлюб існує формально, а тому підлягає розірванню.
Відповідно до ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Оскільки законом передбачено право на зміну прізвища особи, яка змінила своє дошлюбне прізвище, то підлягає до задоволення вимога позивача про зміну прізвища з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_5 » після розірвання шлюбу.
Також, при викладених вище обставинах, у зв`язку з тим, що відповідач не виконує свого обов`язку по утриманню сина ОСОБА_7 , з огляду на вік дитини, прожитковий мінімум для неї, обов`язок батьків забезпечувати достатнє утримання дитини, належні умови для її розвитку, навчання тощо, зважаючи на працездатний вік батька дитини, який в змозі мати доходи на своє та утриманців проживання, суд вважає, що позовні вимоги в частині стягнення аліментів на утримання дитини знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, тому суд дійшов висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання дитини. На підставі викладеного, із врахуванням фактичних обставин справи, суд вбачає підстави до часткового задоволення позову в розмірі 1/4 частин всіх видів доходу відповідача щомісячно до досягнення дитиною повноліття, так як добровільно відповідач коштів на утримання дитини не надає.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною 3 років. При визначенні розміру аліментів на утримання дружини суд враховує матеріальне становище позивачки та матеріальне становище відповідача.
Згідно з ч.4 ст. 84 СК України, право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
При цьому, відповідачем окрім відзиву, в якому він заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку, ніяких доказів з приводу неможливості такого стягнення, до суду не надав. Крім того, відповідач не заперечував того, що позивач знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною та єдиним її джерелом доходу є державна допомога по народженню дитини в розмірі 860 грн. щомісячно.
Таким чином, при викладених вище обставинах, беручи до уваги обставини, які враховуються при визначенні права на утримання дружини, з якою проживає дитина, не залежно від того, чи вона працевлаштована, суд вбачає підстав для часткового задоволення позову в частині стягнення з відповідача аліментів на утримання ОСОБА_1 в розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку ОСОБА_2 до досягнення дитиною трьохрічного віку.
Згідно з вимогами ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються:у разі задоволення позову - на відповідача;у разі відмови в позові - на позивача;у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ст. ст. 104, 105, 109, 110, 112, 113, 180, 181, 184 СК України, керуючись 12, 13, 19, 23,141, 206, 258-259,264, 265, 273, 354, ЦПК України, суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований 18.10.2016 року у Деснянському районному у м. Києві ВДРАЦС ГТУЮ у м.Києві, актовий запис № 1390.
Відновити ОСОБА_1 дошлюбне прізвище « ОСОБА_5 ».
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН НОМЕР_3 , (адреса проживання: АДРЕСА_2 ), на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_4 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) аліменти на утриманнясина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходу щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10.10.2019 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН НОМЕР_3 (адреса проживання: АДРЕСА_2 ), на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_4 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частини усіх видів його заробітку щомісячно, починаючи з 10.10.2019 року до 16.02.2020р ( до досягнення дитиною трирічного віку).
В задоволені решти позовних вимог – відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН НОМЕР_3 , (адреса проживання: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_4 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ), витрати по сплаті судового збору за позовні вимоги в частині розірвання шлюбу в сумі 768 грн. 40 коп.
Стягнути зОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН НОМЕР_3 (адреса проживання: АДРЕСА_2 ) на користь держави судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп. за позовну вимогу про стягнення аліментів на утримання дитини.
Стягнути зОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН НОМЕР_3 (адреса проживання: АДРЕСА_2 ) на користь держави судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп. за позовну вимогу про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги на рішення можуть бути подані протягом 30 днів з дня його складення через суд першої інстанції до Черкаського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Ю.В. Мазуренко
- Номер: 2/705/949/20
- Опис: про розірвання шлюбу та стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 705/4812/19
- Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
- Суддя: Мазуренко Ю.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.10.2019
- Дата етапу: 02.06.2020
- Номер: 2-во/705/42/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 705/4812/19
- Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
- Суддя: Мазуренко Ю.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.06.2020
- Дата етапу: 24.06.2020