Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #85910203

Провадження № 1-кп/537/102/2020

Справа № 536/155/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


08.04.2020 м. Кременчук


       Колегія суддів Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді - Сьоря С.І., суддів – Хіневич В.І., Фадєєвої С.О., за участю: секретаря – Яворської А.Г., прокурора – Бровко Г.В., обвинуваченого – ОСОБА_1 , захисника – Горбульова Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці Полтавської області кримінальне провадження №12019170220000885 по обвинуваченню: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Полтава, українець, громадянин України, освіта середня, не одружений, не працює, раніше в силу ст.89 КК України не судимий, місце проживання у встановленому законом порядку не зареєстровано, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1

у вчиненні злочину передбаченого ст.187 ч.3 КК України,-


ВСТАНОВИВ:


В провадженні Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області перебуває кримінальне провадження №12019170220000885 по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст.187 ч.3 КК України.

Ухвалою Крюківського районного суду м.Кременчука Полтвської області від 14.02.2020 року відносно обвинуваченого ОСОБА_1 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 13 квітня 2020 року.

Відповідно до ст..331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

       Станом на 31.03.2020 року зі сторони обвинувачення та захисту клопотання про продовження чи зміну обраного відносно обвинуваченого запобіжного заходу до суду не надходили.

Відповідно до ч.3 ст.331 КПК України незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор в судовому засіданні висловив думку про доцільність продовження тримання обвинуваченого під вартою, оскільки ризики, які стали підставою для обрання відносно обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, на даний час продовжують існувати та не зменшились.

Обвинувачений ОСОБА_1 проти продовження його тримання під вартою заперечив та пояснив, що він не має жодного стосунку до заволодіння майном потерпілого ОСОБА_2 , яке, як зазначено в обвинувальному акті, мало місце 01.12.2019 року, що також підтвердили допитані в судовому засіданні свідки. Він не впливав і не має наміру впливати на потерпілого та свідків у даному кримінальному провадженні, як і не має наміру ухилятись від суду та вчиняти злочини. За викладених обставин вважає, що підстави для продовження відносно нього найбільш суворого запобіжного заходу відсутні та вважає, що доцільно змінити обраний відносно нього запобіжний захід на більш м`який, зокрема обрати відносно нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_1 – адвокат Горбульов Д.В. проти продовження тримання обвинуваченого під вартою заперечив, просив змінити обраний відносно обвинуваченого запобіжний захід на більш м`який, зокрема на домашній арешт, при цьому зазначив, що в матеріалах справи відсутні будь – які належні докази, які б підтверджували існування ризиків на які посилається прокурор.

Вислухавши думку прокурора, обвинуваченого та його захисника, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Ухвалою Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 14.02.2020 року відносно обвинуваченого ОСОБА_1 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 13 квітня 2020 року.

Відповідно до ч.3 ст.331 КПК України незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

       Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду, вважати, що обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.

Згідно ст..29 Конституції України, ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням конкретних обставин. Тримання особи під вартою може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи.

Як вбачається із змісту ухвали Крюківського районного суду м.Кременчука від 14.02.2020 року, якою відносно обвинуваченого ОСОБА_1 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, суд оцінивши в сукупності надані докази, доводи прокурора, на обґрунтування клопотання, доводи обвинуваченого та його захисника, прийшов до висновку про доведеність наявності достатніх підстав вважати, що обвинувачений може переховуватись від суду, так як останній не має постійного місця проживання, не має постійного джерела доходів, обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, який пов`язаний із застосуванням насильства до потерпілого та може незаконно впливати на потерпілого та свідків у даному кримінальному провадженні. При цьому суд оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі і обставини, що вказані у пп. 1 – 11 ст.178 КПК України, прийшов до висновку, що інші, більш м`які запобіжні заходи, не зможуть запобігти встановленим ризикам та забезпечити належне виконання покладених на обвинуваченого процесуальних обов`язків.

Оскільки по справі всі докази, з об`єктивних причин, судом ще не досліджено, всіх свідків сторони обвинувачення в судовому засіданні не допитано, обставини, що стали підставою для застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою продовжують існувати, а інші, більш м`які запобіжні заходи, зокрема домашній арешт, який просить застосувати обвинувачений та його захисник, не зможуть запобігти спробам обвинуваченого переховуватись від суду та спробам незаконно впливати на свідків обвинувачення, які ще не допитані в судовому засіданні, то суд приходить до висновку, що доцільно продовжити тримання обвинуваченого під вартою на два місяці.

Відповідно до ст..183 КПК України суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Суд при постановленні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені ст..177 та 178 КПК України, має право не визначати розмір застави у кримінальному провадженні, зокрема щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування.

       Враховуючи викладене, підстави та обставини, передбачені ст..177 та 178 КПК України, а також те, що ОСОБА_1 обвинувачуються у вчиненні злочину, вчинення якого було поєднано із застосуванням насильства до потерпілого, то підстав для визначення застави у даному кримінальному провадженні не вбачається.


Керуючись ст..ст.177, 178, 183, 331, 371, 372 КПК України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:


       

Продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, який обрано відносно обвинуваченого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на два місяці, тобто до 06 червня 2020 року включно.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення, шляхом подання апеляційної скарги, яка подається через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області.

Повна ухвала суду складена 09 квітня 2020 року.


Головуючий суддя:                                                                С.І.Сьоря


Судді:                                                                                       В.І.Хіневич


                                                                                              С.О.Фадєєва











  • Номер: 11-кп/814/923/21
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 15.07.2021
  • Номер: 11-кп/814/101/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 03.04.2023
  • Номер: 11-кп/814/101/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 03.04.2023
  • Номер: 11-кп/814/101/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 03.04.2023
  • Номер: 11-кп/814/101/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 03.04.2023
  • Номер: 11-кп/814/101/23
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 03.04.2023
  • Номер: 11-кп/814/74/24
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 15.09.2023
  • Номер: 11-кп/814/60/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 536/155/20
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Сьоря С. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2021
  • Дата етапу: 20.12.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація