Судове рішення #8598687

Справа № 2-6975/2008р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

20 листопада 2008 року     Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді -     Костюкевича O.K.

при секретарі -     Іваничко Т.Г.,

з участю позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2, третіх осіб -ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визначення часток у праві спільної сумісної власності та визнання права власності на спадкове майно, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Луцької міської ради про визначення часток у праві спільної сумісної власності та визнання права власності на спадкове майно.

Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що 18.04.2008 року помер її чоловік ОСОБА_5. Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з частки квартири АДРЕСА_1.

Зазначає, що не може отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, оскільки не визначені частки співвласників у вищезазначеній квартирі.

Просить суд визначити частки співвласників в квартирі АДРЕСА_1 та визнати за нею право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_6, який помер 18.04.2008 року, а саме: на 1/4 частку зазначеної квартири.

Позивач в попередньому судовому засіданні позовну заяву підтримала з підстав викладеній в ній, просила суд її задовольнити.

Треті особи в попередньому судовому засіданні щодо задоволення позову не заперечували.

Представник відповідача в попередньому судовому засіданні позов визнав, проти його задоволення не заперечував.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши представлені письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 18.04.2008 року помер ОСОБА_5, що підтверджується відповідним свідоцтвом про смерть серії 1-ЕГ № 062009 від 21.04.2008 року (а.с.5). Позивач згідно свідоцтва про одруження від 13.10.1977 року є дружиною померлого і відповідно до ст. 1261 ЦК України є спадкоємцем першої черги за законом (а.с.4).

Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на належну йому на праві приватної власності частку квартири АДРЕСА_2

Волинської області, згідно свідоцтва про право власності на житло від 02.12.1999 року (а.с.6).

З досліджених в попередньому судовому засіданні матеріалів справи суд встановив, що між співвласниками вищезазначеної квартири не було домовленості щодо нерівності часток, а тому вони є рівними згідно ст. 370 ЦК України, тобто кожному співвласнику належить по 1/4 частці квартири АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

З пояснень позивача та представлених в попереднє судове засідання письмових доказів, суд встановив, що позивач ОСОБА_1 прийняла спадщину шляхом подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, а тому вважається такою, що прийняла спадщину в порядку ст. 1269 ЦК України. Про відмову від прийняття спадщини не заявляла. Інші спадкоємці від прийняття спадщини відмовились.

Таким чином, оцінивши зібрані та досліджені в попередньому судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 130, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 370, 1222, 1261, 1268-1270 ЦК України , суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визначити, що ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6, який помер 18.04.2008 року, як співвласникам квартири АДРЕСА_1, кожному належить по 1/4 частці даної квартири.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_6, який помер 18.04.2008 року, а саме: на 1/4 частку квартири АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація