Справа№ 2-7016/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
18 листопада 2008 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді - Костюкевича O.K.
при секретарі - Іваничко Т.Г.,
з участю позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення завдатку та додаткової суми у розмірі завдатку, -
встановив:
ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_3 про стягнення завдатку та додаткової суми у розмірі завдатку.
Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що 11.04.2008 року уклала з відповідачем по справі ОСОБА_3 договір завдатку з подальшим оформленням договору купівлі-продажу двокімнатної квартири АДРЕСА_1. Відповідач зобов'язувався продати їй квартиру до 11.05.2008 року. Вказаним договором завдатку також було передбачено, що в рахунок подальшої сплати ціни об'єкта, в підтвердження подальшого укладання договору купівлі-продажу позивач сплачує відповідачу завдаток в розмірі 2000 дол. США та зазначено, що у разі недотримання останнім умов договору він сплачує позивачу подвійну суму завдатку.
Вважає, що оскільки відповідач свої зобов'язання по договору купівлі-продажу у встановлений строк не виконав, тим самим порушивши умови договору завдатку, він є таким що його прострочив.
Просить суд стягнути на її користь з відповідача 10020 грн. завдатку, 10020 грн. додаткової суми розміру завдатку за порушення зобов'язання, судові витрати по справі та витрати пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката.
Позивач в судовому засіданні позовну заяву підтримала з підстав викладеній в ній, просила суд її задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився по невідомій суду причині, хоча належним чином був повідомлений про час, день та місце розгляду справи про що свідчить письмова розписка про отримання судової повістки (а.с. ). Про причини неявки суд не повідомив. А тому зі згоди позивача суд ухвалив проводити заочний розгляд справи у відсутності відповідача в порядку ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши представлені письмові докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 11.04.2008 року між сторонами по справі був укладений договір завдатку з подальшим оформленням договору купівлі-продажу двокімнатної квартири АДРЕСА_1 (а.с.6). За договором відповідач зобов'язувався продати позивачу квартиру за ціною в 75 000 дол. США до 11.05.2008 року.
Позивачем ОСОБА_2 в підтвердження подальшого укладання договору купівлі-продажу було сплачено відповідачу завдаток в розмірі 2000 дол. США. Договором завдатку було передбачено, що при недотриманні продавцем, тобто відповідачем по справі, умов договору, він повинен сплатити покупцю, тобто позивачу ОСОБА_2, подвійну суму завдатку.
З пояснень позивача суд встановив, що відповідач ОСОБА_3 своїх зобов'язань щодо продажу квартири АДРЕСА_1 не виконав, чим порушив умови договору.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається, таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Таким чином, оцінивши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи те, що відповідач ОСОБА_3 своїх зобов'язань по договору не виконав, чим порушив його умови, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
У відповідності до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути судові витрати по справі, а також витрати пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката.
Керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 525, 526, 530, 546 547, 570, 610, 612, 663 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 10020 (десять тисяч двадцять) грн. завдатку та 10020 (десять тисяч двадцять) грн. додаткової суми завдатку за порушення зобов'язання, а всього суму в розмірі - 20040 (двадцять тисяч сорок) грн.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 судові витрати по справі в розмірі - 230 (двісті тридцять) грн. 40 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 2250 (дві тисячі двісті п'ятдесят) грн. витрат пов'язаних з оплатою правової допомоги адвоката.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача - ОСОБА_3, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.