Судове рішення #8606181

     

 Копія  

 

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А    

  І  М  Е  Н  Е  М       У  К  Р  А  Ї  Н  И  

   

12 квітня 2010 року                                                                                              м. Ужгород  

 Заступник голови військового місцевого суду Ужгородського гарнізону підполковник юстиції Дацків В.В., при секретарі Дем”янюк О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення вимог ст. 212-2 ч. 1 п.п. 5,6 КУпАП заступника начальника штабу з мобілізаційної роботи військової частини А1673 капітана

  ОСОБА_2  , який народився  

ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт. Лугини Житомирської

області, українця, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_1,  

на військовій службі з серпня 1994 року та на зай-

маній посаді – з липня 2005 року,  

  в  с  т  а  н  о  в  и  в :  

 31 березня   2010 року, у порядку компетенції, визначеної ст .ст. 5, 37  Закону України «Про державну таємницю», до Сектору охорони державної таємниці Управління СБ України в Закарпатській  області з оперативного відділу органу ВКР СБ України в Західному регіоні надійшло офіційне інформування (№ 79/4/2-275 дск від 13.03.10 р.) про факт порушення вимог законодавства України та відомчих нормативно-правових  документів, якими регламентовано порядок контролю за режимом доступу до робіт з мобілізаційними документами, зміст яких містить державну таємницю.  

Зокрема, з інформування слідувало, що  заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи в/ч А1673 капітан ОСОБА_2, в  порушення  п.п. 98, 119, 120, 295, 296, 302 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності…», затвердженого постановою КМ України від 2.10.2003р. № 1561-12, всупереч положень функціональних обов’язків заступника начальника штабу з мобілізаційної роботи військової частини, допустив факти доступу до робочих папок та відпрацювання документів, зміст яких містив відомості мобілізаційного характеру з грифом «таємно», військовослужбовців в/ч А1673 п/п-ка ОСОБА_3 та к-на ОСОБА_4, доступ яких до ознайомлення з такими матеріалами у в/ч А1673 не передбачений (такий доступ здійснюється згідно затвердженого командиром в/ч спеціального списку – інв. № 3 від 3.01.2009 р.).  Також було встановлено, що даний список розроблявся безпосередньо к-ном ОСОБА_2, при цьому, на період 2010 року цей список не оновлено, хоча суттєвою є ротація кадрів, а робота з мобілізаційними матеріалами у в/ч здійснюється постійно.

В ході організованої,  згідно ст.ст. 37, 39  Закону України «Про державну таємницю» офіційної перевірки, встановлено наступне:

-  за родом служби ОСОБА_2  обізнаний з законодавством  та працював з інформацією, яка має обмеження доступу та потребує охорони з боку держави;

-   згідно функціональних обов’язків к-н ОСОБА_2   безпосередньо відповідає за організацію контролю за роботою з мобілізаційними документами та забезпечує їх збереження;

- категорія громадян України, яким надається доступ до матеріальних носіїв державної таємниці мобілізаційного характеру та порядок роботи з ними,  визначається  ст. 27 Закону України «Про державну таємницю», п.п. 98, 120, 295, 296 « Порядку організації  та забезпечення режиму секретності…» ;

- без наявності спеціального дозволу на доступ до матеріальних носіїв державної таємниці мобілізаційного характеру, військовослужбовці ОСОБА_3 та ОСОБА_4, 9.03.10 р. отримували для опрацювання робочі папки з мобілізаційними документами;

-  на посаду   заступника начальника штабу з мобілізаційної роботи 21 окремого мехбатальйону 128 окремої механізованої бригади Зах. ОК капітан ОСОБА_2  призначений командиром 128 ОМБ,   наказ  № 8 від 27.07.2005 року;                       

-  16.12.2004 року, відповідно до характеру роботи та згідно з попередньо погодженою з СБ України номенклатурою посад військовослужбовців в/ч, наказом командира частини № 678 ОСОБА_2  надано допуск до державної таємниці за формою 2;

-  перед отриманням допуску до державної таємниці ОСОБА_2  свідомо підписав  передбачене ст. 22 Закону України "Про державну таємницю" письмове зобов’язання щодо збереження державної таємниці, яка йому довірена, зобов’язавшись також дотримуватись вимог законодавства та режиму секретності.  

Останнє, документально засвідчує факт ознайомлення гр-на ОСОБА_2 із законодавчими та нормативними актами України, які регламентують правила з режиму секретності тощо.

Однак, у супереч вимог: ст. 27 Закону  України «Про державну таємницю», п. п. 98, 119, 120, 295, 296, 302  "Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях", затвердженого постановою КМ України від 2 жовтня 2003 року № 1561-12, капітан ОСОБА_2 , безпосередньо відповідаючи  за організацію режиму доступу до робіт з мобілізаційними документами та забезпечуючи їх зберігання, санкціонував  незаконний доступ до секретних мобілізаційних відомостей осіб, не допущених до даного виду робіт.

Виходячи із викладеного, 2 квітня 2010 року начальником СОДТ Управління СБУ в Закарпатській області відносно к-на ОСОБА_2  було складено протокол про  скоєння останнім адміністративного правопорушення, визначеного пунктами: 5 (“порушення встановленого законодавством порядку надання допуску та доступу до державної таємниці”), 6  ("невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці") частини 1 статті 212-2 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення".

У судове засідання ОСОБА_2 не прибув, надавши суду письмову заяву, в якій вказав, що повністю визнає себе винним у вчиненні інкримінованого правопорушення та просить суд розглянути справу без його участі. Крім цього останній у своєму поясненні від 23 березня 2010 року про обставини скоєння ним правопорушення дав пояснення, які повністю відповідають викладеному в описовій частині даної постанови, пояснивши, що новий список посадових осіб, допущених до робіт з таємними документами на 2010 рік, ним дійсно не розроблявся. У лютому-березні 2010 року п/п-к ОСОБА_3 та к-н ОСОБА_4 отримували робочі папки та працювали з ними. Однак, зазначені офіцери в списки посадових осіб, які допущені до мобілізаційної роботи, включені не були.

Дані пояснення правопорушника повністю узгоджуються з сукупністю інших досліджених в суді доказів, які викладені в описовій частині постанови.  

Оскільки в порушення наведених вище вимог законодавства та всупереч своїх функціональних обов’язків заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи в/ч А1673 капітан ОСОБА_2 безпосередньо відповідаючи  за організацію режиму доступу до робіт з мобілізаційними документами та забезпечуючи їх зберігання, санкціонував незаконний доступ до секретних мобілізаційних відомостей осіб, не допущених до даного виду робіт, суд ці дії останнього кваліфікує за п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.

З врахуванням того, що ОСОБА_2  приховував окремі факти незаконного залучення до розробки мобілізаційних документів сторонніх осіб  і, для виявлення останнього знадобилось офіційне підтвердження, часом виявлення ознак адмінправопорушення слід вважати дату надходження до СОДТ  Управлінням СБУ матеріалів офіційного інформування з оперативного  підрозділу СБ України, тобто з часу виявлення та документування факту правопорушення - 31.03.2010 року .

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, суд враховує, що він до адміністративної відповідальності притягується уперше, раніше ні у чому вартому осуду помічений не був, по службі характеризується позитивно, у вчиненому щиро розкаявся.  

Тому, з урахуванням конкретних обставин справи та даних про особу правопорушника, суд вважає за можливе призначити йому це стягнення у вигляді штрафу у розмірі, наближеному до мінімального, передбаченого санкцією п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, військовий місцевий суд

 

п  о  с  т  а  н  о  в  и  в :  

  ОСОБА_2   визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, на підставі якої накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 6-ти (шести) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 102 (сто дві) грн. 00 коп.

Згідно ст. 307 ч. 1 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому копії дійсної постанови.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, але може бути опротестована прокурором протягом 10 днів з наступного дня після її оголошення у військовий місцевий суд Ужгородського гарнізону.

  З оригіналом звірено.  

  Заступник голови військового місцевого суду  

Ужгородського гарнізону    

підполковник юстиції                                                              В.В. Дацків                                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація