ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2010 р. Справа № 2-а-493/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича,
при секретарі судового засідання: Мороз Вікторії Валентинівні
за участю представників сторін:
прокурора : Гембера С.В.;
позивача : Кісь С.М. - представник за довіреністю;
відповідача : не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: прокурора Томашпільського району Вінницької області в інтересах держави в особі Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції
до: фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про: стягнення 888 грн. 96 коп.
ВСТАНОВИВ :
В лютому 2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор Томашпільського району Вінницької області в інтересах держави в особі Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по єдиному податку в сумі 888 грн. 96 коп..
Позов мотивовано тим, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 є платником єдиного податку, передбаченого Указом Президента України № 727/98 від 03.07.1998р. "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва". Станом на 10.02.2010р. за ФОП ОСОБА_2 рахується заборгованість по єдиному податку в сумі 888 грн. 96 коп..
У судовому засіданні представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надав, в судове засідання жодного разу не з’явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судових засідань неодноразово повідомлявся, про що свідчать реєстри поштових відправлень, повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 26).
Представник позивача та прокурор висловили думку про можливість розгляду справи у відсутність відповідача. Суд, прийнявши до уваги її думку, враховуючи те, що відповідач повідомлявся неодноразово за адресою проживання, вважає, що вжив всіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю або участю його повноважного представника для реалізації ними права судового захисту своїх інтересів, оскільки з матеріалів справи не вбачається будь-якої іншої адреси, на яку можливо було б направити судову повістку.
Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суд вважає, що неодноразова неявка відповідача у судове засідання, може потягнути за собою порушення строків розгляду справи, а тому ухвалив розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.
Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності у Томашпільській районній державній адміністрації 18.07.2007р. за № 2166000000000982, з 19.07.2007р. перебуває на податковому обліку в Томашпільському відділенні Крижопільської МДПІ за № 2060 та є платником єдиного податку.
Як вбачається зі змісту заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування , обліку та звітності відповідач займається технічним обслуговуванням та ремонтом автомобілів в смт. Вапнярка Томашпільсьвого району Вінницької області.
Відповідно до рішення Вапнярської селищної ради від 27.12.2007 року щомісячна ставка єдиного податку по ремонту автомобілів становить 110 грн..ё
В судовому засіданні встановлено, що станом на 10.02.2010р. фізична особа - підприємець ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку в сумі 888 грн. 96 коп., що підтверджується витягами з облікових карток, розрахунком суми позову.
В зв'язку з невиконанням обов'язку щодо своєчасного погашення податкових зобов'язань, Крижопільською МДПІ направлялись відповідачу перша податкова вимога № 1/45 від 21.01.2009р. та друга податкова вимога № 2/83 від 02.03.2009р.. Вказані вимоги були отримані ФОП ОСОБА_2, що стверджується наявністю підпису на корінцях податкових вимог (а.с. 12).
Відповідно до ч.6 п.2 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998 року “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”, суб’єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до ст. 11 Закону України “Про систему оподаткування” відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Пункт 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу” визначає, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
В силу ч.1 статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування", ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу”, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер за ДРФО НОМЕР_1, поточний рахунок - відсутній) в дохід Державного бюджету (р/р 34216379700526, код платежу 16050200, одержувач: одержувач: УДК у Томашпільському районі, банк: ГУ ДКУ у Вінницькій обл., МФО 802015, код 34701303) заборгованість по єдиному податку в сумі 888 грн. 96 коп. (вісімсот вісімдесят вісім грн. дев'яносто шість коп.).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 24.03.10
Суддя (підпис) Свентух Віталій Михайлович
Копія вірна:
суддя:
секретар:
23.03.2010