ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2010 р. Справа № 2-а-577/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича,
при секретарі судового засідання: Мороз Вікторії Валентинівні
за участю представників сторін:
позивача : Кудріна А.Л.- представник за довіреністю;
відповідача : не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2
про: припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
ВСТАНОВИВ :
17 лютого 2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у м. Вінниці з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності.
Позовні вимоги мотивовані тим, що СПД ОСОБА_2 з 2007 року не звітує про отримані доходи в державну податкову службу, чим порушує вимоги ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, п. 4.1.4 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надав, в судове засідання жодного разу не з’явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судових засідань неодноразово повідомлявся, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 11), реєстри поштових відправлень.
Крім того, представником позивача в обгрунтування заявлених вимогнадана суду заява позивача (а.с. 14), в якій він зазначає, що з 2007 року не веде підприємницьку діяльність по сімейним обставинам, позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_2 зареєстрований виконавчим комітетом Вінницької міської ради, як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, свідоцтво НОМЕР_2 від 19.04.2005р., ідентифікаційний номер – НОМЕР_1.
Відповідно до довідки № 154/17-0 від 16.02.2010 року, виданої ДПІ у м. Вінниці, ФОП ОСОБА_2 рахується на податковому обліку в ДПІ у м. Вінниці, не звітує про отримані доходи до ДПІ у м. Вінниці з 2007 року, заборгованості перед бюджетом немає.
Згідно п. 4.1.4 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року - протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем звітного (податкового) року;
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків зобов’язані:
- вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням, сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Згідно п.п. 8.6 п. 8 Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 80 від 19.02.98р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 р. за № 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації платника податків, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
В силу ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
З урахуванням положень ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, відповідно до покладених державою функцій на державні податкові органи, Державна податкова інспекція у м. Вінниці здійснює контроль за додержанням законодавства про податки, інші платежі. Тому, місцева державна податкова інспекція, користуючись правом органу державної податкової служби, встановленим пунктом 17 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” має право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до частини 1 статті 49 Закону передбачено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
З огляду на викладене, враховуючи те, що відповідач не звітує у встановленому законодавством порядку більш ніж на протязі року, а також ту обставину, що відповідач визнав позов, суд вважає, що є всі підстави для припинення підприємницької діяльності СПД ОСОБА_2.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, Законом України “Про систему оподаткування”, Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, Законом України “Про державну податкову службу в Україні”, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1).
3. Копію постанови направити державному реєстратору м. Вінниці, для виконання вимог ст. 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 23.03.10
Суддя (підпис) Свентух Віталій Михайлович
Копія вірна:
суддя:
секретар:
22.03.2010