Судове рішення #8623045

Справа № 22 – ц - 815/2010р.                  Головуючий у 1 інстанції –  Іванюк І.І.

                                                                                            Доповідач – Губар В.С.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

09 квітня 2010 року апеляційний суд Чернігівської області у складі:

                        головуючого –   Позігуна М.І.,

                        суддів – Губар В.С., Мамонової О.Є.

                        при секретарі –Рачовій І.І.,

                        за участю –  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові цивільну справу за апеляційними  скаргами ОСОБА_1 та ОСОБА_2  на ухвалу судді Бобровицького районного суду Чернігівської області  від 19 січня 2010 року про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до редакції газети „Чернігівський вісник”, ОСОБА_2, ОСОБА_1 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди

В С Т А Н О В И В   :

      Ухвалою судді  Бобровицького районного суду Чернігівської області  від 19 січня 2010 року  відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до редакції газети „Чернігівський вісник”, ОСОБА_2, ОСОБА_1 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

     В апеляційних скаргах,  доводи яких є тотожними,   відповідачі  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 просять зазначену ухвалу скасувати та передати справу на новий розгляд  до суду першої інстанції,  посилаючись на порушення судом норм процесуального права щодо визначення підсудності, оскільки редакція газети „Чернігівський вісник” знаходиться у м.Чернігові, а тому, згідно до ч.2 ст.109 ЦПК України,  позов мав бути поданий за місцем знаходження відповідача (а.с.40,45).  

     Вислухавши суддю-доповідача,  дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційні скарги  підлягає відхиленню, а  ухвала залишенню без змін, виходячи з наступного.

      З матеріалів  справи встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 пред”явили в Бобровицький  районний суд  позов до редакції газети „Чернігівський вісник”,  ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

      Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1  постійно проживають у селі Петрівка, Бобровицького району, Чернігівської області.  Ще один відповідач – редакція газети „Чернігівський вісник” - знаходиться  у місті Чернігові.  

      Вказані обставини послужили підставою для  пред”явлення позову  ОСОБА_3 та ОСОБА_4 саме до Бобровицького районного суду Чернігівської області.

       Відповідно до положень  ст.109 ЦПК України позови до фізичної особи пред”являються  в суд за місцем її проживання, а позови до юридичних осіб пред”являються в суд за їхнім місцезнаходженням.  Частиною 12 статті 110 ЦПК  позивачеві надано право на вибір підсудності справ між кількома судами за винятком виключної підсудності, встановленої  статтею 114 ЦПК.    

       Зважаючи на викладене,  ухвала  судді Бобровицького районного суду від 19 січня 2010 року, якою відкрито провадження у даній цивільній справі,  прийнята у відповідності до ст.ст.109, 110 ЦПК України. Доводи апелянтів про порушення правил підсудності  апеляційний суд відхиляє як  необґрунтовані.  Решту доводів апеляційних скарг  щодо прийняття позовної заяви,  апеляційний суд не приймає до уваги як юридично неспроможні, оскільки ухвала судді Бобровицького районного суду від 19 січня 2010 року відповідно до п.5 ч.1 ст.293 ЦПК України   в частині відкриття провадження по справі оскарженню не підлягає, а оскаржується лише в частині  визначення правил підсудності.        

         За таких обставин, оскаржувана ухвала має бути залишена без змін, оскільки передбачені ст.312 ЦПК України підстави для її скасування відсутні.      

     Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 313, 314, 315, 317, 319, 324  ЦПК України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В :

      Апеляційні скарги  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - відхилити .

      Ухвалу судді Бобровицького районного суду Чернігівської області  від 19 січня 2010 року залишити без змін.

      Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, і в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Головуючий  :                                           Судді  :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація