Судове рішення #86306
20-3/257


ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

 

"15" серпня 2006 р.  

справа № 20-3/257


За адміністративним позовом

Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Гоголя, 20 А, місто Севастополь, 99011)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Промагроінвест” (99008, м. Севастополь, вул. Частника 34)


про спонукання виконати певні дії


суддя Гоголь Ю.М.


За участю представників:

від позивача - Кухаренко В.Н., довіреність № 04-280 від 23.05. 2006 року;

від відповідача - не з’явився;


Суть спору: Позивач –Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Промагроінвест” про спонукання виконати певні дії, а саме зобов`язати відповідача надати до відділення звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів по формі 10 –ПІ за 2005 рік.

В своєму позові позивач вважає, що відповідач невиконанням вимог законодавства про проходження реєстрації шляхом надання звітів у відділення Фонду, порушує законодавство України і заподіє збиток інтересам держави, оскільки Фонд соціального захисту інвалідів здійснює фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної і професійної реабілітації інвалідів, сприяє створенню робочих місць для інвалідів, і невиконання вимог законодавства про надання звітів у відділення Фонду створює перешкоди до повноцінної діяльності Фонду, перешкоджає реалізації держаної політики в зазначеній сфері.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про причину неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справа був повідомлений належним чином. Надав заперечення на позов, в яких просить в задоволенні позову відмовити, мотивуючи тим, що на підприємстві у 2005 році працювало менш ніж 8 чоловік.

Представнику позивача в судовому засіданні роз`яснені права та обов`язки, передбачені статями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд


в с т а н о в и в:


У відповідності зі статтею 8 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України” від 21 березня 19991 року № 875, з наступними змінами та доповненнями, (далі Закон № 875) державне керування в сфері забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється Міністерством соціального захисту населення України, Міністерством охорони здоров`я України і місцевих Рад.

Згідно статті 10 Закону № 875 фінансування робіт із соціальної захищеності інвалідів здійснюється Фондом соціального захисту інвалідів.

Положенням про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 1434 від 26 вересня 2002 року, передбачено, що Фонд є урядовим органом державного керування.

Основною метою діяльності Фонду є здійснення на своїй території разом з органами соціального захисту населення, праці, охорони здоров`я, фінансовими органами і громадськими організаціями контролю за виконанням вимог діючого законодавства й інших нормативних актів для забезпечення раціонального використання коштів по фінансуванню загальнодержавних програм і інших заходів для соціальної, трудової і професійної реабілітації інвалідів.

Відповідно до пункту 1 Положення Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного керування, який підвідомчий дирекції Фонду, однієї з задач якого є здійснення контролю по виконанню підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності і господарювання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Згідно пункту 4 Положення Фонд забезпечує реєстрацію підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, на яких працює 8 і більш чоловік, і одержує від них звітність про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Відповідно до пункту 2 “Порядку сплати підприємствами (об`єднаннями) установами й організаціями штрафних санкцій у відділення Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку і використання цих коштів”, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів № 1767 від 28 грудня 2001 року та Закону № 875 підприємства, на яких працює 8 і більше чоловік, реєструються у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів по своєму місцю перебування і щорічно не пізніше 1 лютого, представляють у зазначені відділення звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за затвердженою формою.

Невиконання зазначених вимог про проходження реєстрації шляхом надання звітів у відділення Фонду є порушення законодавства України і заподіює збиток інтересам держави, оскільки Фонд соціального захисту інвалідів здійснює фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної і професійної реабілітації інвалідів, сприяє створенню робочих місць для інвалідів, і невиконання вимог законодавства про надання звітів у відділення Фонду, створює перешкоди до повноцінної діяльності Фонду, перешкоджає реалізації політики в зазначеній сфері.

Відповідач в зазначений термін не представив статистичний звіт про працевлаштування і зайнятість інвалідів за 2005 рік. Однак, як встановлено судом, що також підтверджується матеріалами справи, на підприємстві в 2005 році працювало менш ніж 8 чоловік, а тому відповідач не повинен був надавати звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів до відділення Фонду по Ф-10 ПІ.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням викладеного, суд вважає вимоги Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів неправомірними та необґрунтованими, в зв`язку з чим в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись статями 8, 10 Закону України  “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України” від 21 березня 19991 року № 875 , нормами “Порядку сплати підприємствами (об`єднаннями) установами й організаціями штрафних санкцій у відділення Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку і використання цих коштів”, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів № 1767 від 28 грудня 2001 року, статтями 49, 51, 71, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


п о с т а н о в и в:


1.          В задоволенні позову відмовити.



Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до господарського суду міста Севастополя протягом десяті днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  





Суддя                                                                                           Ю.М. Гоголь





Постанова складена та підписана

в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України 17.08.06




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація