- позивач: АТ "Державний ощадний банк України"
- Представник позивача: Шишлюк Максим Олексійович
- відповідач: Руденко Катерина Геннадіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Миколаївський районний суд Одеської області
Справа№ 508/1113/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2020 р. Миколаївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Парій І.О.
за участі: секретаря - Товт Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором комплексного обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки).
В С Т А Н О В И В:
Позивач – Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» звернувся до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором комплексного обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки).
Представник позивача у судове засідання не з`явився, надав суду письмову заяву в якій просить суд розглянути справу в його відсутності, позовні вимоги підтримав (47).
Відповідачка ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася. Судові повістки відповідачці ОСОБА_1 були направлені на адресу, яка була зазначена позивачем у позовній заяві, а саме: АДРЕСА_1 (а.с.1-4).
Відповідачка ОСОБА_1 у зазначений законодавством строк відзив на позовну заяву Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» не надала.
Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності сторін на підставі наданих доказів.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що 07.06.2018 р. відповідачка подала до АТ «Ощадбанк» в особі керуючого ТВБВ № 10015/0382 філії Одеське обласне управління АТ «Ощадбанк» заяву про приєднання № 1366233 до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу.
Відповідно до п.п 3.4.1- 3.4.2, Заяви про приєднання, визначено, що банк на підставі наданих клієнтом документів відкриває поточний рахунок № НОМЕР_1 в гривні України на умовах пакетного тарифу «мій комфорт», також банк надав клієнту платіжну картку типу «Моя картка».
Згідно з п. 5.1. Заяви про приєднання, ця Заява є невід`ємною частиною Договору. Підписанням цієї Заяви про приєднання Відповідачка підтвердила, що між нею та Банком досягнута згода щодо всіх істотних умов Договору, які передбачені чинним законодавством України для такого роду договорів, в т.ч. договору банківського рахунку та Кредитного договору, та достовірних даних, в т. ч. персональних, вказаних в цій Заяві про приєднання.
Згідно п.п.6.2-6.3.Заяви на встановлення відновлювальної кредитної лінії ОСОБА_1 було надано кредит на споживчі потреби в національній валюті шляхом встановлення відновлювальної кредитної лінії на картковий рахунок № НОМЕР_1 в розмірі 16 900,00 грн. з можливістю збільшення 250 000,00 грн. на строк 60 місяців з можливим подовженням на той самий строк.
Згідно п.6.6.1 заяви на встановлення відновлюючої кредитної лінії процентна ставка за кредитом є фіксована і складає 11.00 (одинадцять) процентів річних за користування кредитними коштами у всіх випадках, крім випадку користування кредитними коштами протягом Грейс-періоду та у випадку припинення трудового договору між клієнтом та Оргапнізацією або розірвання договору зарплатного проекту, укладеного між Банком та організацією та/або закінчення навчання клієнта у навчальному закладі.
Згідно з розрахунком заборгованості, станом на 04.10.2019 року, за вказаним кредитним договором відповідачка ОСОБА_1 перед позивачем має заборгованість у загальному розмірі 16 956,47 грн., яка складається із:
-16 490,16 грн – заборгованість за основним боргом (кредитом);
-100,43 грн. - проценти11,36 грн. – комісія;
-189,38 грн. - пеня за несвоєчасне погашення основного боргу (кредиту);
-19,78 грн. – пеня за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом;
-142,33 грн. – 3% річних за несвоєчасне погашення основного боргу;
-03,03 грн. – 3% річних за погашення процентів.
Таким чином, у зв`язку з виникненням у відповідачки вказаної заборгованості за договором, яку вона у добровільному порядку не сплачує, представник позивача звернувся до суду з даним позовом.
Враховуючи викладене, позивач просить стягнути з відповідачки кредитну заборгованість за кредитним договором в сумі 16 956 гривень 47 коп. та судовий збір у розмірі 1921,00грн..
Статтею 1054 ч.1 ЦК України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Частиною 2 даної статті передбачено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 Глави 71 ЦК України, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
У відповідності з ч. 2. ст. 639 ЦК України - якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Згідно ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Судом встановлено, між Банком та ОСОБА_1 07.06.2018 року підписано Заяву про приєднання №1366233 до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки).
При укладанні договору сторони керувались ч. 1 ст. 634 ЦК України, згідно якої, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Згідно з п. 3.1. Заяви про приєднання, шляхом підписання цієї Заяви до Договору, Відповідач беззастережно приєднується до Договору в редакції, яка на день підписання цієї Заяви на приєднання розміщена на інтернет-сторінці Банку www.oschadbank.ua. та укладає з Банком Договір, складовою частиною якого є умови Договору банківського рахунку.
Пунктом 3.2. Заяви про приєднання передбачено, що відповідно до умов Договору, Банк відкриває на ім`я клієнта поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням електронного платіжного засобу за дебетовою-кредитною схемою.
Згідно п. 5.5. Заяви про приєднання, позивачка підтвердила, що отримала, ознайомилася і погодилася із Правилами користування кредитною карткою, Тарифами, які діють на дату підписання цієї Заяви про приєднання.
Відповідно до п. 6.1. Заяви на встановлення відновлюваної кредитної лінії, підписанням цієї заяви та встановлення відновлюваної кредитної лінії, Клієнт погоджується на одержання кредиту та з умовами користування кредитом відповідно до умов Договору, та підтверджує укладення між ним та Банком Кредитного договору.
Відповідно до п. п. 6.10 Заяви на встановлення відновлюваної кредитної лінії, інші умви Кредитного договору, в тому числі порядок його зміни містяться в Договорі.
Банк свої зобов`язання за Договором виконав в повному обсязі, а саме, надав відповідачкі кредит у розмірі, встановленому Договором.
Згідно ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору. Договір є обов`язковим для виконання сторонами, що передбачено ст.629 ЦК України.
Статтею 530 ч.1 ЦК України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, Відповідач порушує зобов`язання за даним договором.
Згідно ч.1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч.2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові в разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Статтею 1049 ч.1 ЦК України визначено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодав- цеві позику у строк та в порядку, що встановлено договором.
Відповідачка ОСОБА_1 не надала своєчасно Банку грошові кошти для погашення заборгованості, таким чином у порушення умов кредитного договору, а також ст.509, 526 ЦК України зобов`язання за вказаним договором не виконувала.
Відповідно до ч.1 ст. 598 ЦК України, зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
В ст.599 ЦК України зазначено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
За вказаних обставин суд приходить до висновку, що вимоги позивача правомірні, регулюються умовами укладених між сторонами договорів та нормами чинного законодавства України і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Таким чином, з ОСОБА_1 на користь АТ «Ощадбанк» підлягає стягненню заборгованість у розмірі 16 956,47 грн., в межах заявлених позовних вимог.
Відповідно до статті 141 ЦПК України стягненню із відповідача на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі - 1921,00 грн.
На підставі ст. ст. 525, 526, 530, 549, 611, 624, 629, 1048-1050, 1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 4, 18, 19, 48, 76 - 81, 95, 211, 223, 247, 258-259, 263, 265, 273, 354, 355 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги акціонерного товариства «державний ощадний банк України» в особі філії - Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 стягнення заборгованості за договором комплексного обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП – НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Миколаївським РС ГУДМС України в Одеській області 26.11.2014 року, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (код ЄДРПОУ 00032129, вул. Госпітальна,12-г, м. Київ, 01001) в особі філії - Одеське обласне управління АТ «Ощадбанк» (65014, м. Одеса, вул. Базарна, 17, ЄДРПОУ 09328601, р/р НОМЕР_4 в Одеському обласному управлінні АТ «Ощадбанк», МФО 328845), заборгованість за договором комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки), яка станом на 04.10.2019 року складає 16 956 (шістнадцять тисяч дев`ятсот п`ятдесят шість) грн. 47 коп., з них:
-16 490,16 грн – заборгованість за основним боргом (кредитом);
-100,43 грн. - проценти11,36 грн. – комісія;
-189,38 грн. - пеня за несвоєчасне погашення основного боргу (кредиту);
-19,78 грн. – пеня за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом;
-142,33 грн. – 3% річних за несвоєчасне погашення основного боргу;
-03,03 грн. – 3% річних за погашення процентів.
Стягнути ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП – НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Миколаївським РС ГУДМС України в Одеській області 26.11.2014 року, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (код ЄДРПОУ 00032129, вул. Госпітальна,12-г, м. Київ, 01001) в особі філії - Одеське обласне управління АТ «Ощадбанк» (65014, м. Одеса, вул. Базарна, 17, ЄДРПОУ 09328601, р/р НОМЕР_4 в Одеському обласному управлінні АТ «Ощадбанк», МФО 328845) судовий збір в розмірі 1921,00 гривень.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Суддя Парій І.О.
- Номер: 2/508/68/20
- Опис: стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 508/1113/19
- Суд: Миколаївський районний суд Одеської області
- Суддя: Парій І. О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.10.2019
- Дата етапу: 07.05.2020