Справа № 2а-2741/09/0308
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі:головуючого - судді Кухтея Р.В.
при секретарі Каліщук Л.Г.
за участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу за
адміністративним позовом ОСОБА_3 до Департаменту містобудування Луцької
міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинення певних дій, -
встановив:
Позивач звернулася в суд з адміністративним позовом до Луцької міської ради про визнання незаконними дій департаменту містобудування Луцької міської ради з приводу відмови в задоволенні заяви про узгодження паспорту оздоблення фасадів та генерального плану об'єкта по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку, стадії «Проект» для подальшої розробки робочої документації, та зобов'язання департаменту містобудування Луцької міської ради узгодити цей паспорт.
Свої вимоги мотивує тим, що на підставі договорів міни, купівлі-продажу квартир та нежитлових приміщень позивач набула право власності на 11 квартир та 1 не житлове приміщення, що знаходяться за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького 7. Дане приміщення потребує проведення ремонтних робіт, а тому звернулась у Луцьку міську раду із заявою про дачу дозволу на розробку проекту реконструкції з розширенням житлового будинку по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку під кафе, бар та офіс. Відповідно до рішення Луцької міської ради від 30 грудня 2003 року № 551 їй було дано дозвіл на проектні роботи та директором департаменту містобудування ОСОБА_4 було затверджене архітектурно-планувальне завдання на реконструкцію з розширенням житлового будинку під кафе, бар та офіс по вул. Словацького, 7.
10 листопада 2008 року вона звернулась із заявою до директора департаменту містобудування ОСОБА_4 про узгодження паспорту оздоблення фасадів та генерального плану об'єкта по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку стадії «Проект» для подальшої розробки робочої документації та надала для затвердження генеральний план, паспорт оздоблення фасадів, вихідні дані на проектування, однак отримала відмову у погоджені проекту реконструкції з розширенням житлового будинку з пропозицією надати інший варіант вказаної реконструкції та матеріали для повторного винесення даного питання на розгляд містобудівної ради.
Просить визнати незаконними дії департаменту містобудування Луцької міської ради з приводу відмови в задоволенні даної заяви та зобов'язати департамент містобудування Луцької міської ради погодити вказану проектну документацію.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, зазначених в адміністративному позові. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала. Суду пояснила, що позивачу слід надати інший варіант реконструкції будинку по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку з дотриманням діючих державних норм щодо відступів від «червоних ліній» вулиці та врахувавши, що ширина вулиць Шевченка і Словацького в «червоних лініях» становить 20 метрів, надати дані матеріали на повторне вирішення містобудівної ради. Просила суд в задоволенні позову відмовити за безпідставністю.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідно до договорів купівлі-продажу та міни ОСОБА_3 на праві приватної власності належить будинок по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку, що підтверджується витягами про реєстрацію права власності на нерухоме майно, договорами купівлі-продажу та міни нерухомого майна.
30 грудня 2003 року рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради № 551 позивачу на підставі її заяви було дано дозвіл на проектні роботи, оскільки даний будинок по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку потребує проведення ремонтних робіт.
Відповідно до вищезазначеного рішення директором департаменту містобудування ОСОБА_4 було затверджене архітектурно-планувальне завдання на реконструкцію з розширенням житлового будинку під кафе, бар та офіс по вул. Словацького, 7 з врахуванням містобудівних вимог.
Рішеннями Луцької міської ради № 16/25 від 25.07.07 р. та № 25/17 від 26.03.08 р. затверджені плани «червоних ліній» вулиць м. Луцька, в тому числі вул. Шевченка - 20 метрів (від драмтеатру до вул. Чернишевського) та вулиці Словацького - 20 метрів. Згідно рішень, на будівлі, які попадають в межі «червоних ліній», дозволяється виконувати поточний та капітальний ремонт в межах будівлі. У випадках зміни реконструкцією об'ємно-планувальних рішень, планування проводити у відповідності до «червоних ліній».
Відповідно плану, затвердженого рішенням № 16/25 від 25.07.07 р. частина будівлі по вул. Словацького, 7 в м. Луцьку, знаходиться в межах «червоних ліній», що встановлені по вул. Шевченка.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Кожна сторона, як це передбачає ст. 71 КАС України, повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення.
Представник відповідача не спростувала будь-якими доказами обґрунтування позивача щодо підставності погодження проектної документації на реконструкцію будинку по вул. Словацького, 7, в м. Луцьку.
При розробленні проектної документації позивачем додержанні вимоги архітектурно-планувального завдання на проектування об'єкта архітектури для нового будівництва, в тому числі в частині обмежень щодо розташування відносно «червоних ліній» вулиць та меж земельної ділянки, поверховості, максимального збереження архітектури існуючого житлового будинку.
Паспорт оздоблення фасадів та генеральний план об'єкта по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку не суперечать рішенням Луцької міської ради № 16/25 від 25.07.07 р. та № 25/17 від 26.03.08 р. про затвердження планів червоних ліній вулиць м. Луцька.
Зокрема, названими рішеннями дозволено виконувати поточний і капітальний ремонт будинків, що знаходяться в межах «червоних ліній», без одночасної обов'язкової реконструкції конструктивних елементів будинку, які перебувають в цих межах.
В той же час, рішеннями не передбачено, який вид реконструкції (надбудову, добудову) слід проводити у відповідності до «червоних ліній».
Позивачем заплановано проведення надбудови двох поверхів в межах існуючих конструктивних елементів двохповерхового будинку, а добудова проводитиметься згідно «червоних ліній».
Крім того, згідно рішення міської ради № 25/17 від 26.03.08 р. з додатками, частина будинку по вул. Словацького не знаходиться в межах «червоних ліній».
Отже, проектна документація щодо реконструкції надбудови другого поверху та добудови розроблена з дотриманням вимог рішень Луцької міської ради «Про затвердження, планів «червоних ліній» вулиць міста Луцька» та вихідних даних на проектування будинку по вул. Словацького, 7 в м. Луцьку, а тому суд приходить до висновку, що управлінням архітектури департаменту містобудування Луцької міської ради безпідставно відмовлено у погодженні паспорту оздоблення фасадів та генерального плану даного будинку.
Керуючись ст.ст. 8, 11, 69, 71, 94, 158, 159,160, 163, 167 КАС України, на підставі ст. 26, 59 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 14, 15, 22, 24, 26, 27, 28, 29 Закон України «Про планування та забудову території», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дії департаменту містобудування Луцької міської ради з приводу відмови в задоволенні заяви ОСОБА_3 про узгодження паспорту оздоблення фасадів та генерального плану об'єкта по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку стадії «Проект» для подальшої розробки робочої документації - незаконним.
Зобов'язати департамент містобудування Луцької міської ради узгодити паспорт оздоблення фасадів та генеральний план об'єкта по вул. Словацького, 7 в місті Луцьку стадії «Проект» для подальшої розробки робочої документації
Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 19 березня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.