Судове рішення #8635435

Справа № 2а-957/09/0308

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

04 березня 2009 року     Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі: головуючого - судді     Кухтея Р.В.

при секретарі     Каліщук Л.Г.

з участю : представників позивача     ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача     ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу за   адміністративним   позовом   товариства   з   обмеженою   відповідальністю «Феміда-Інтер»  до  Волинської  обласної ради  про  визнання  протиправним рішення суб'єкта владних повноважень протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ «Феміда-інтер» звернулося з адміністративним позовом до Волинської обласної ради про визнання рішення Волинської обласної ради № 24/22 від 28 листопада 2008 року «Про Шацьку рятувальну станцію» протиправним та його скасування. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно вищевказаного рішення прийнято на баланс Волинської пошуково-рятувальної станції приміщення Шацької рятувальної станції площею 451,8 кв.м., яка розташована на земельній ділянці площею 0,3966 га, що знаходиться в с.Світязь Шацького району. 28 листопада 2008 року при поіменному голосуванні 24 сесії 5 скликання Волинської обласної ради по питанню «Про Шацьку рятувальну станцію» вказане рішення було прийняте меншою кількістю голосів, ніж це передбачено регламентом. Також були враховані голоси депутатів ОСОБА_4 та ОСОБА_5, хоча вони в той день участі в роботі сесії не приймали, на засіданні сесії обласної ради не були і взагалі перебували за межами міста Луцька. Крім того, у тексті рішення Волинської обласної ради зазначені посилання на ухвалу господарського суду Волинської області від 07 лютого 2008 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 09 липня 2008 року, які не мають прямого відношення до предмету прийнятого обласною радою рішення - визнання права власності, а зокрема права розпорядження Шацькою рятувальною станцією і жоден з них не зобов'язує якусь іншу сторону, в тому числі і Волинську обласну раду, проводити певні дії з рятувальною станцією. Вказані судові рішення не є остаточними і законними, вони не стосуються предмету рішення сесії обласної ради, а тому посилання на них є незаконними. Станом на 28 листопада 2008 року власником приміщення Шацької рятувальної станції є ТзОВ фірма «Феміда-інтер». Вказане рішення Волинської обласної ради вважає незаконним та таким, що прийняте з грубими порушеннями вимог законодавства України. Просить суд визнати рішення Волинської обласної ради № 24/22 від 28 листопада 2008 року «Про Шацьку рятувальну станцію» протиправним та скасувати його.

Представники позивача ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні поданий позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та просив у задоволені позову відмовити через його безпідставність.

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши представлені по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Рішенням Волинської обласної ради № 24/22 від 28 листопада 2008 року «Про Шацьку рятувальну станцію» вирішено прийняти на баланс Волинської пошуково-рятувальної служби приміщення Шацької рятувальної станції площею 451,8 кв.м., яка розташована в Шацькому районі, с.Світязь, взяти на баланс основні засоби та штат Шацької рятувальної станції, призначити на посаду директора «Шацької рятувальної станції» на контрактній основі ОСОБА_6, затвердити кошторис, штатний розпис та табель оснащення рятувальної станції третього розряду структурного підрозділу «Шацька рятувальна станція» затвердити в установленому порядку та контроль за виконанням цього рішення покласти на відділ з питань спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області виконавчого апарату обласної ради (а.с.7).

Рішенням Третейського суду при Волинській торгово-промисловій палаті від 25 грудня 2007 року в справі за первісним позовом суб'єкта оціночної діяльності-фізичної особи ОСОБА_7 до ТзОВ «Феміда-інтер» про визнання договору купівлі-продажу від 18 жовтня 2007 року дійсним та визнання права власності на нерухоме майно та за зустрічним позовом ТзОВ «Феміда-інтер» до суб'єкта оціночної діяльності-фізичної особи ОСОБА_7 про визнання права власності на нерухоме майно, а саме на приміщення Шацької рятувальної станції площею 451,8 кв.м., яка розташована в Шацькому районі, с.Світязь було відмовлено у задоволенні первісного позову та задоволено повністю зустрічний позов, визнано за ТзОВ «Феміда-інтер» право власності на вказане приміщення (а.с.15-19).

Рішенням господарського суду Волинської області від 20 травня 2008 року було скасовано рішення постійно діючого третейського суду при Волинській торгово-промисловій палаті від 25 грудня 2007 року.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 25 грудня 2008 року апеляційну скаргу ТзОВ «Феміда-інтер» було задоволено частково, а рішення господарського суду Волинської області від 20 травня 2008 року у справі за позовом Волинського природоохоронного міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Волинської обласної ради до постійно діючого третейського суду при Волинській торгово-промисловій палаті, ТзОВ «Феміда-інтер» про скасування постійно діючого третейського суду при Волинській торгово-промисловій палаті від 25 грудня 2007 року в справі за первісним позовом суб'єкта оціночної діяльності-фізичної особи ОСОБА_7 до ТзОВ «Феміда-інтер» про визнання договору купівлі-продажу від 18 жовтня 2007 року дійсним та визнання права власності на нерухоме майно та за зустрічним позовом ТзОВ «Феміда-інтер» до суб'єкта оціночної діяльності-фізичної особи ОСОБА_7 про визнання права власності на нерухоме майно щодо відмови в задоволенні первісного позову і стягнення судових витрат було скасоване.

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 07 лютого 2008 року позов ТзОВ «Феміда-інтер» до Світязької сільської ради Шацького району, Шацької районної ради про визнання права власності залишено без розгляду (а.с.10).

Рішенням Господарського суду Волинської області від 21 травня 2008 року визнано недійсним договір оренди Шацької рятувальної станції від 11 лютого 2002 року, укладеного між Шацькою райдержадміністрацією та ТзОВ «Феміда-інтер». Вказане рішення постановою Львівського апеляційного господарського суду від 09 липня 2008 року, постановою Вищого господарського суду України від 19 листопада 2008 року було залишене без змін.

Ухвалою Верховного суду України від 29 січня 2009 року було відмовлено у порушенні касаційного провадження з перегляду постанови Вищого господарського суду України від 19 листопада 2008 року.

Згідно повідомлення Прокуратури Волинської області від 25 грудня 2008 року прокуратурою області розглянуто звернення з приводу підроблення результатів голосування по прийняттю Волинською обласною радою рішення № 24/22 від 28 листопада 2008 року «Про Шацьку рятувальну станцію» та за результатами перевірки принесено протест.

Волинська обласна рада, як орган місцевого самоврядування в своїй діяльності повинна керуватися вимогами Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими Законами та підзаконними нормативно-правовими документами, Регламентом обласної ради 5 скликання.

Відповідно до п.2 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення обласної ради приймається на її пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради. Тобто при прийнятті рішення Волинською обласною радою необхідно мати як мінімум голос 41 депутата.

У відповідності до ст.3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони : на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1 ст.9 КАС України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням. Рішення сільської, селищної, міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Таким чином, в судовому засіданні достовірно було встановлено, що оскаржуване рішення було прийняте з порушенням п.2 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», крім того, на час прийняття рішення Волинською обласною радою не набрала законної сили постанова Львівського апеляційного господарського суду від 25 грудня 2008 року, а тому аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 11, 69, 71, 94, 158, 159, 160, 163, 167 КАС України, на підставі ч.2 ст.19 Конституції України, ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним рішення Волинської обласної ради № 24/22 від 28 листопада 2008 року «Про Шацьку рятувальну станцію».

Скасувати рішення Волинської обласної ради № 24/22 від 28 листопада 2008 року «Про Шацьку рятувальну станцію».

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня виготовлення її в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому ч.5 ст.186 КАС України.

Постанова набирає законної сили протягом десяти днів з дня її виготовлення в повному обсязі, якщо не буде подана заява про апеляційне оскарження. Якщо буде подана заява про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили, якщо не буде подана апеляційна скарга. Якщо буде подана апеляційна скарга, постанова набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація