УХВАЛА
Іменем України
12 листопада 2008 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - Дорчинець С. Г., суддів - Симаченко Л. І., Лізанця П. М., з участю прокурора - Шимона І. П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляцією заступника прокурора Рахівського району на постанову Рахівського районного суду від 16 жовтня 2008 року.
Цією постановою відмовлено в обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту
щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Рахова Закарпатської області, раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 122, ч. 1 ст. 152 КК України.
Органом досудового слідства ОСОБА_1 підозрюється в тому, що він 7 серпня 2008 року о 21 - й годині 30 хвилинах в будинкуАДРЕСА_1, який належить ОСОБА_2, будучи в стані алкогольного сп'яніння, із застосуванням фізичного насильства, яке призвело до заподіяння потерпілій середньої тяжкості тілесних ушкоджень вступив з нею в статеві зносини.
В поданні до суду слідчий просив обрати щодо ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді взяття під варту, мотивуючи тим, що підозрюваний вчинив злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі, за місцем проживання характеризується негативно, схильний до вживання алкогольних напоїв, перебуваючи на волі, може ухилитися від слідства й суду.
Відмовляючи в обранні щодо ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд в постанові зазначив, що підозрюваний має постійне місце проживання, раніше до кримінальної й адміністративної відповідальності не притягувався, вину у вчиненні злочинів визнав повністю, на виклики слідчого з'являється, даних про те, що він може ухилитися від слідства та суду або перешкоджати встановленню істини в матеріалах справи немає.
Не погоджуючись з рішенням суду, прокурор в апеляційному поданні вказує, що ОСОБА_1 вчинив тяжкий злочин, заподіяв потерпілій тяжкі тілесні ушкодження, після вчинення злочину переховувався впродовж десяти діб, крім того, він схильний до
Справа: № 10-324/08 Номер рядка статистичного звіту: 4
Головуючий у першій інстанції: Бліщ О.Б. Доповідач: Симаченко Л.І.
вчинення злочину переховувався впродовж десяти діб, крім того, він схильний до правопорушень, зловживає спиртними напоями і може ухилитися від слідства та суду та перешкоджати встановленню істини по справі.
Заслухавши доповідь судді, промову прокурора про скасування постанови й направлення матеріалів на новий судовий розгляд з підстав, зазначених в апеляції, перевіривши матеріали кримінальної справи, колегія суддів вважає, що апеляція прокурора не підлягає задоволенню з таких підстав.
У відповідності до вимог ст. ст. 148, 150, 155 КПК України взяття під варту є виключним і найбільш суворим запобіжним заходом, котрий застосовується лише тоді, коли є всі підстави вважати, що інші, менш суворі, запобіжні заходи можуть не забезпечити виконання обвинуваченим процесуальних обов'язків і належної поведінки.
Вирішуючи питання про відмову в обранні підозрюваному ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, суд першої інстанції урахував, що останній має постійне місце проживання, раніше не притягувався ні до кримінальної, ні до адміністративної відповідальності, вину у вчиненні злочинів визнав повністю, на виклики слідчого з'являвся.
Доказів, які б свідчили про намір підозрюваного ухилитися від слідства та суду, або які б вказували на те, що він може перешкоджати встановленню істини по справі в матеріалах справи немає і прокурором такі не надано.
Крім того, як вбачається з довідки Рахівського районного суду провадження досудового слідства по кримінальній справі щодо ОСОБА_1 закінчено. 29 жовтня 2008 року справа передана до суду для розгляду по суті. 7 листопада 2008 року по справі відбувся попередній розгляд за участю прокурора Рахівського району - Конара В. І., який в судовому засіданні не ставив питання про зміну ОСОБА_1 запобіжного заходу з підписки про невиїзд на тримання під вартою, тобто погодився з обраною раніше мірою - підпискою про невиїзд.
Таким чином, наведені у поданні доводи про перешкоджання встановленню істини та про можливе ухилення від слідства і суду є припущеннями. Інших, заслуговуючих на увагу доводів з цього приводу прокурором не наведено і при розгляді справи в апеляційному суді не надано.
Отже, за таких обставин підстав для скасування постанови суду немає.
Керуючись ст. ст. 365, 366, 382 КПК України, апеляційний суд, Закарпатської області
ухвалив:
Постанову Рахівського районного суду від 16 жовтня 2008 року про відмову в обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту ОСОБА_1 залишити без зміни, апеляцію заступника прокурора Рахівського району - без задоволення.