Судове рішення #8644284

Справа №2-332/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2009 року Тернопільський міськрайонний суд в складі:

головуючого: Очеретяного Є.В.

з участю секретаря: Шпак Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської міської ради, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Міське бюро технічної інвентаризації» про визнання права власності на самочинну добудову, -

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до відповідача Тернопільської міської ради, третьої особи ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації» про визнання права власності на самочинну добудову, посилаючись на те, що 04.10.1988 р. він придбав у власність житловий будинок із надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 і рішенням виконкому Тернопільської міської ради від 09.04.1997 р. йому було надано дозвіл на проведення реконструкції існуючої господарської будівлі під літню кухню із мансардою. В ході проведеної реконструкції ним було здійснено перебудову під житловий будинок, внаслідок чого загальна площа будинку збільшилась до 167, 9 кв.м., а житлова до 99, 7 кв.м., будинок розташований на належній йому земельній ділянці, що стверджується державними актами на право власності на земельну ділянку площею 1013 кв.м. по АДРЕСА_2 Відповідно до висновку технічної експертизи виконане будівництво не привело до порушення будівельних норм і зведений будинок придатний до експлуатації, актом держаної технічної комісії від 01.03.2004 р. за погодженням санепідемстанції та пожежної служби житловий будинок із проведеним переплануванням було прийнято в експлуатацію та на нього видано технічний паспорт, однак відповідачем протягом тривалого періоду часу не вирішено питання про узаконення здійсненої перебудови із надбудовою.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник позовні вимоги підтримали із підстав, викладених у заяві та просять їх задоволити в повному об"ємі.

Представник відповідача Тернопільської міської ради у судовому засіданні відносно позову заперечила, посилаючись на те, що рішенням виконкому Тернопільської міської ради № 265 від 09.04.1997 р. ОСОБА_1 було надано дозвіл на перебудову існуючої господарської будівлі під літню кухню з надбудовою мансардних приміщень, 24.05.2007 p., після того як було виявлено, що в ході проведення будівельних робіт позивач збудував житловий будинок, відносно ОСОБА_1 24.05.2007 р. було складено протокол про адміністративне правопорушення у сфері містобудування та притягнуто його до адміністративної відповідальності за ст. 97 КУпАП. У протоколі було зазначено, що порушник зобов»язаний привести розпочаті будівельні роботи у відповідність до вимог чинного законодавства, тобто, в даному випадку, до рішення виконкому від 09.04.1997 p., яким було надано дозвіл лише на проведення реконструкції існуючої будівлі, а не зведення житлового будинку, що не внесений у план забудови міста, оскільки державні акти на право приватної власності на землю та право постійного користування землею були видані ОСОБА_1 ще до виготовлення технічного паспорту на будинок. Окрім цього, позивач використовує не за цільовим призначенням частину землі, що була надана йому для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства і з цього приводу він мав підготувати ряд матеріалів для зміни цільового призначення земельної ділянки, та укласти договір із міською радою «Про погодження самочинного будівництва» для погодження здійсненого перепланування літньої кухні під житловий будинок.

Від третьої особи ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації» надійшла заява про слухання справи відсутності їх представника.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази, встановив наступні факти.

Відповідно до договору купівлі-продажу від 04.10.1988 р. укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 та посвідченого старшим державним нотаріусом Першої Тернопільської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 ОСОБА_1 придбав належний ОСОБА_3 жилий будинок із надвірними будівлями по АДРЕСА_1, розташований на земельній ділянці площею 910 кв.м. Тернопільським обласним об»єднаним бюро технічної інвентаризації дане будинковолодіння було зареєстроване за позивачем на праві особистої власності, реєстровий номер 902, про що свідчить реєстраційне посвідчення від 05.10.1988 р.

Після перейменування АДРЕСА_1 присвоєно № 60-довідка ПП «Східний масив № 950 від 12.12.2003 р.

Згідно Державного акту на право постійного користування землею ТР № 100014, виданого Тернопільською міською радою народних депутатів 06.08.1998 р. на підставі рішення виконкому Тернопільської міськради від 08.07.1998 р. № 787 ОСОБА_1 надано у постійне користування земельну ділянку площею 0, 01030 га розташовану по АДРЕСА_2 для ведення особистого підсобного господарства. Відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю ТР №000271, виданого Тернопільською міською радою 17.10.1997 р. на підставі рішення виконкому Тернопільської міськради від 30.07.1997 р. № 622 ОСОБА_1 передано у приватну власність земельну ділянку площею 910, 00 кв.м розташовану на території Тернопільської міської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 09.04.1997 р. № 265 мешканцю вулиці С. Бандери у м. Тернополі ОСОБА_1 надано дозвіл на перебудову існуючої господарської будівлі під літню кухню з надбудовою мансардних приміщень за умови погодження проекту на будівництво в управлінні містобудування, архітектури та земельних відносин.

На протязі 1997-2003 pp. року позивач в ході проведення реконструкції існуючої господарської будівлі здійснив добудову та надбудову до неї та фактично провів переобладнання під житловий будинок що призвело до збільшення загальної площі будинку до 167, 9 кв.м., а житлової до 99, 7 кв.м. Будівництво проведено на власній земельній ділянці за адресою АДРЕСА_2 зі сторони вул.  С. Бандери.

На підставі акту державної технічної комісії про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом індивідуального житлового будинку і господарських будівель від 01.03.2004 p., затвердженого розпорядженням заступника міського голови-начальника управління містобудування та архітектури житловий будинок по АДРЕСА_3 у складі 5 кімнат житловою площею 99, 7 кв.м., загальною-170, 9 кв.м було прийнято в експлуатацію за погодженням із органами Державного санітарно-епідеміологічного та пожежного нагляду.

Відповідно до технічного висновку ГАП ОСОБА_6 по перебудові із надбудовою господарської споруди під житловий будинок по АДРЕСА_3 виконана перебудова збільшила загальну площу будинку до 167, 9 кв.м, а житлову до 99, 7 кв.м та не призвела до порушення конструктивів житлового будинку та інших будівельних норм, будинок придатний до подальшої експлуатації.

З наведеного слідує, що перебудовуючи свій житловий будинок, позивач ОСОБА_1 дотримався всіх необхідних вимог щодо порядку вирішення даного питання, виробив необхідну технічну документацію, погодив перепланування із СЕС та Державним пожежним наглядом Тернопільської області, вказане перепланування здійснене ними у відповідності до норм ДБН 360-92 та СНиП 2.03.01.89 для житлових будинків та не спричиняє негативного впливу на несучу здатність конструкцій будинку, тому 08.02.2004 р. Тернопільським міським бюро технічної інвентаризації позивачу було видано технічний паспорт на житловий будинок по АДРЕСА_3 загальною площею 167, 9 кв.м, житловою 99, 7 кв.м.

За допущені порушення у сфері містобудування ОСОБА_1 24.05.2007 р. було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 97 КУпАП.

05.09.2007 р. на засіданні постійно діючої комісії з питань, пов»язаних із самочинним будівництвом на території міста Тернополя за наслідками розгляду звернення гр. ОСОБА_1 щодо узаконення самочинного перепланування літньої кухні під житловий будинок по АДРЕСА_3 було прийнято рішення погодити проведене перепланування при умові укладення договору «Про погодження самочинного будівництва» з міською радою. Однак, рішенням комісії від 09.09.2008 р. було призупинено дію попереднього рішення до затвердження генерального плану м. Тернополя.

Згідно ч.1 ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб - ч.5 ст. 376 ЦК України.

За таких обставин, аналізуючи зібрані у судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до переконання про доведеність позовних вимог ОСОБА_1 та вважає, що в даному випадку мають місце порушення прав позивача, які підлягають захисту шляхом визнання за ОСОБА_1 права власності на самочинне перепланування житлового будинку по АДРЕСА_3 загальною площею 167, 9 кв.м. та житловою 99, 7 кв.м та зобов»язання ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації» видати позивачу свідоцтво про право власності на вказаний будинок, оскільки проведена ОСОБА_1 перебудова житлового будинку здійснена з дотриманням усіх технічних вимог, норм ДБН 360-92 та СНиП 2.03.01.89 для житлових будинків, належним чином погоджена із органами СЕС та Державного пожежного нагляду, проведена на належній йому земельній ділянці, не спричинила негативного впливу на несучу здатність конструкцій будинку, придатна до експлуатації та не порушує права інших осіб.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 209 ч.1, 2; 213-215, 217, 218, 223, 294 ч.1, 295 ч.4 ЦПК України, ст. 376 ЦК України, суд, -

постановив:

Позов - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинне перепланування житлового будинку по АДРЕСА_3 загальною площею 167., 9 кв. метра та житловою площею 99, 7 кв метра.

Зобов»язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Міське бюро технічної інвентаризації» видати ОСОБА_1 свідоцтво про право власності на будинок по АДРЕСА_3.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

  • Номер: 22-ц/773/1728/17
  • Опис: про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-332/09
  • Суд: Апеляційний суд Волинської області
  • Суддя: Очеретяний Є.В.
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.12.2017
  • Дата етапу: 26.12.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація