Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #86536906

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002

_____________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


19.05.2020 Справа № 905/910/20

Суддя Господарського суду Донецької області Хабарова М.В., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця»

до Державного підприємства «Шахта ім. М.С. Сургая»

про стягнення 144 850,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Державного підприємства «Шахта ім. М.С. Сургая» про стягнення штрафу у розмірі 144 850,00 грн.

За приписами ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Згідно з ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до ч. 2 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

За змістом ст. 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами

Згідно з ч. 2 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Як встановлено судом, позовну заяву, подану на розгляд до суду, підписано представниками Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» - Головащенком Я.О. та Лисаченком Д.М .

В якості доказів на підтвердження повноважень Лисаченка Д.М. до позовної заяви додано копію довіреності Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» від 10.04.2020, яка посвідчена приватним нотаріусом Слов`янського міського нотаріального округу Донецької області Бігун В.В., зареєстрована в реєстрі за №1780, зі строком дії до 31.12.2020 включно.

Зі змісту поданої довіреності вбачається, що довіреності, правочини та інші вихідні документи вважаються належним чином укладеними (вчиненими) та мають юридичну силу для Філії, Довірителя та третіх осіб виключно у разі, коли вони укладені (вчинені) з дотриманням правила двох підписів, а також з урахуванням обмежень, передбачених пунктами 5.6 та 5.7 Положення про філію.

Проте, всупереч вказаних застережень до позовної заяви додано лише довіреність на Лисаченка Д.М., довіреність на представництво інтересів Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» на Головащенка Я.О. , яким також підписана позовна заява та завірені документи додані до неї, в матеріалах позовної заяви відсутня.

Крім того, відділом документального забезпечення та контролю (канцелярія) складено акт про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (пакування) б/н від 15.05.2020 про те, що під час розкривання поштового конверту та стану огляду позовної заяви від 08.05.2020 №2007-10/160, яка надійшла від позивача не виявилось вказаних у додатку документів, а саме: копії довіреності №1784.

Згідно з ч. ч. 1, 3 ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Отже, обсяг повноважень філії, у тому числі щодо представництва інтересів від імені юридичної особи в суді, визначається положенням, затвердженим юридичною особою.

Однак, позивачем не додано Положення про Регіональну філію «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця».

Крім того, вказана довіреність підписана від імені Акціонерного токарства «Українська залізниця» його представниками: виконуючим обов`язків директора виконавчого філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» Борисенком Дмитром Володимировичем та заступником директора виконавчого з інфраструктури регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерне товариство «Українська залізниця» Савчишиним Валерієм Миколайовичем , які діють підставі довіреності, посвідченої приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Ісаєнко О.В. 01.04.2020 в реєстрі за №1615.

Проте, як вбачається з додатків, доданих до позовної заяви, позивачем не додано довіреності, виданої на ім`я Борисенка Дмитра Володимировича та Савчишина Валерія Миколайовича , посвідченої приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Ісаєнко О.В. 01.04.2020 в реєстрі за №1615 на підтвердження повноважень вчиняти ті чи інші дії від імені юридичної особи.

Крім того, суд звертає увагу, що згідно із ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Одночасно, діючими нормативно-правовими актами України встановлені певні вимоги стосовно оформлення учасниками судового процесу доказів, а саме ч.ч. 2, 4, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

При цьому, відповідно вимог Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом №55 від 07.04.2003 Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, на кожній сторінці наданого до матеріалів справи документу в копії повинна міститись відмітка про засвідчення, яка складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Однак, документи, які додані позивачем до позовної заяви на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, не засвідчені належним чином в порядку, зазначеному вище, а саме: не містять дати засвідчення копії, а на деяких з них як копія технічного паспорту засобу ваговимірювальної техніки (ЗВВТ), копія наказу Структурного підрозділу «Станція Покровськ» Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця №656/ДС від 29.03.2019 «Про призначення відповідальних осіб, які мають право підпису комерційних актів форми ГУ-22 по станції Покровськ» (ст. 1-2), копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на відокремлений підрозділ Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» від 22.12.2018 за №24179025 станом на 22.12.2018 взагалі не містять особистого підпису особи, яка засвідчувала копії.

Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд


У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» до Державного підприємства «Шахта ім. М.С. Сургая» про стягнення штрафу у розмірі 144 850,00 грн залишити без руху.

2. Зобов`язати позивача протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали, але не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) надати суду:

- довіреність, видану на ім`я Головащенка Я.О. на підтвердження повноважень вчиняти ті чи інші дії від імені Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця»;

- Положення про Регіональну філію «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця»;

- довіреність, видану на ім`я Борисенка Дмитра Володимировича та Савчишина Валерія Миколайовича , посвідчену приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Ісаєнко О.В. 01.04.2020 та зареєстровану в реєстрі за №1615 на підтвердження повноважень вчиняти ті чи інші дії від імені юридичної особи;

- всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, засвідчені відповідно вимог Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003».

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Додаток (позивачу): акт відділу документального забезпечення та контролю (канцелярія) про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (пакування) б/н від 15.05.2020.



Суддя М.В. Хабарова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація