Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #86551231


               

Провадження № 3/325/227/2020

Справа № 325/644/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2020 року смт. Приазовське

Суддя Приазовського районного суду Запорізької області Пантилус О.П., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Строганівка Приазовського району Запорізької області, є громадянином України, не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1        

ВСТАНОВИВ:

у протоколі серії ГР № 420834 від 07 травня 2020 року про адміністративне правопорушення вказано: «07 травня 2020 року приблизно о 12:00 годині в АДРЕСА_2 вулиці АДРЕСА_2 висловлювався нецензурною лайкою на адресу своєї сусідки, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП”.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він не визнає вину, оскільки не висловлювався на адресу сусідки нецензурною лайкою, а навпаки 07.05.2020 ОСОБА_2 вчинила конфлікт, висловлювалася на його адресу нецензурною лайкою, що відбувається систематично, тому він подав заяву до поліції.

Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція статті 173 КУпАП передбачає, що адміністративна відповідальність наступає за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

З об`єктивної сторони, хуліганство, незалежно від виду відповідальності (адміністративної чи кримінальної), характеризується порушенням громадського порядку, а з суб`єктивної сторони умисною виною та мотивом явної неповаги до суспільства.

У протоколі про адміністративне правопорушення, серед іншого, повинно бути зазначено: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи (ст. 256 КУпАП).

Всупереч вимог закону в протоколі про адміністративне правопорушення від 07.05.2020 року відсутні відомості про потерпілу особу, свідків, не вказано, в якому громадському місці вчинене правопорушення та в чому саме виразилося порушення громадського порядку та спокою громадян, що є обов`язковою складовою адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.

Матеріали справи складають - заяви та пояснення ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про взаємні звинувачення один одного в нецензурній лайці.

Будь які інші докази на підтвердження чи спростування обставин, що викладені в їх заявах та протоколі відсутні.

Адміністративним правопорушенням (проступком) за ст.9 КупАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Суд при ухваленні рішення не може ґрунтувати свої висновки на припущеннях та керується принципом презумпції невинуватості особи.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у зв`язку з відсутністю належних та достатніх доказів про наявність події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 7,9, 173, п.1 ч. 1, 247, 280, 283, 284 КУпАП,        

ПОСТАНОВИВ:

провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, закрити, в зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу, шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Приазовський районний суд Запорізької області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.


Суддя                                                                         О.П. Пантилус





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація