Судове рішення #8667709

Справа №2-1851 2008 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2008р. Деснянський районний суд м.Києва в складі:
головуючого - судді     Іванченко М.М.

при секретарях -     Зотько Т.А., Дорошенко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Деснянської районної у м.Києві державної адміністрації про зміну умов договору найму жилого приміщення,

- за зустрічним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_1, Деснянської районної у м.Києві державної адміністрації про встановлення конкретного порядку користування житловим приміщенням та зміну умов договору найму жилого приміщення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, який діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 Деснянської районної у м.Києві державної адміністрації про зміну договору найму жилого приміщення - квартири АДРЕСА_1. ОСОБА_1 просив суд виділити йому у користування кімнату, жилою площею 10, 05 кв.м. у спірній квартирі і зобов'язати Деснянську районну у м.Києві державну адміністрацію укласти з ним окремий договір найму жилого приміщення на зазначену кімнату, на сім'ю складом дві особи - він та його неповнолітня донька ОСОБА_5. А з відповідачами позивач просив суд зобов'язати Деснянську районну у м.Києві державну адміністрацію укласти окремий договір найму жилого приміщення на кімнати, жилою площею 13, 26 кв.м. та 17, 71 кв.м.. В обгрунтування позовних вимог позивач послався на те, що фактично кожний з мешканців квартири веде господарство окремо, між ними постійно виникають сварки та скандали з приводу користування жилим приміщенням, він на підставі рішення суду був вселений у спірну квартиру, оскільки відповідачі перешкоджали йому у користуванні житлом. Мирним шляхом вирішити дане питання у них немає можливості, зміна договору найму квартири буде сприяти тому, що в квартирі встановиться мир та спокій, оскільки скандали негативно впливають на психологічний стан у його сім'ї та розвиток його малолітньої доньки, а тому він змушений звернутись до суду з вказаним позовом.

Позивач та його представник - ОСОБА_6 у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, зазначили суду, що сторони по справі дійти згоди з приводу користування спірною квартирою не можуть, відповідачі перешкоджають ОСОБА_1 та його доньці мешкати у спірній квартирі навіть незважаючи на рішення суду про його вселення, між ними постійно виникають сварки, з приводу яких неодноразово викликались працівники міліції. ОСОБА_6 послався на те, що задоволення позовних вимог ОСОБА_1 полегшить психологічний стан у квартирі, оскільки він та його дитина будуть мати власну кімнату, якою зможуть користуватись на законних підставах, а тому позивач та його представник просили суд позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_4 та представник відповідачів - ОСОБА_7 у судовому засіданні позов ОСОБА_8 не визнали у повному обсязі, звернулись до суду з зустрічним позовом про встановлення конкретного конкретного порядку користування житловим приміщенням та зміну умов договору найму жилого приміщення - квартири АДРЕСА_1, а саме просили суд виділити ОСОБА_2 у

користування 1/2 частину кімнати, жилою площею 13, 26 кв.м., ОСОБА_3 кімнату, жилою площею 10, 05 кв.м., а ОСОБА_4 та її малолітній доньці ОСОБА_9 кімнату, жилою площею 17, 71 кв.м. з прилеглим до неї балконом, а місця загального користуванні залишити у спільному користуванні сторін. При цьому відповідач ОСОБА_10 та представник відповідачів ОСОБА_7 послались на той факт, що ніхто з них не перешкоджає ОСОБА_1 у користуванні спірною квартирою, їм невідомі причини, з яких він звернувся з вказаним позовом до суду, а крім того на даний час ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебувають у розірваному шлюбі, а тому їм потрібні окремі кімнати для мешкання, а тому ОСОБА_1 може користуватись разом з батьком - ОСОБА_2 кімнатою 13, 26 кв.м..

Позивач ОСОБА_1 та його представник - ОСОБА_11 зустрічний позов не визнали у повному обсязі, зазначили суду, що розірвання шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відбулося після вселення ОСОБА_1 у спірну квартиру, вони продовжують спільне проживання та ведення спільного господарства, що вказує на той факт, що у відповідачів не було мети припинення подружніх стосунків, а тільки мета погіршення житлових умов у спірній квартирі.

Представник Деснянської районної у м.Києві державної адміністрації в судове засідання не з'явився, надійшла заяви про розгляд справи у відсутності представника адміністрації (а.с.20, 33).

За таких обставин, суд вважав за можливе розглядати справу у відсутності представника адміністрації.

Вислухавши пояснення сторін, їх представників, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 є обґрунтованим у повному обсязі і підлягає задоволенню у повному обсязі, зустрічний позов не є обгрунтованим та не підлягає задоволенню судом з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно ордеру на жиле приміщення від 19.06.1995 року ОСОБА_2 на сім'ю з чотирьох осіб: він, дружина - ОСОБА_3, донька ОСОБА_4 - відповідачі по справі та син ОСОБА_1 - позивач по справі, було надано квартиру АДРЕСА_1 (а.с.6).

В теперішній час в квартирі зареєстровано (прописано) шість осіб: позивач по справі, його неповнолітня донька - ОСОБА_5, його батько ОСОБА_2 -відповідач по справі, дружина батька ОСОБА_3 - відповідач по справі, їх донька -ОСОБА_4 - відповідач по справі та її неповнолітня донька ОСОБА_9 (а.с.67).

Спірна квартира складається з трьох кімнат, жилою площею 10, 05 кв.м., 13, 26 кв.м., 17, 71 кв.м., загальна жила площа в квартирі становить 41, 02 кв.м. (а.с.13), таким чином на кожного з мешканців у спірній квартирі становить 6, 84 кв.м. (10, 05 + 13, 26 +17, 71 =41, 02 кв.м; 41, 02:6= 6, 84кв.м).

Відповідно до ст.103 ЖК України, договір найму жилого приміщення може бути змінено тільки за згодою наймача, членів його сім'ї і наймодавця.

Згідно вимог ст.104 ЖК України, член сім'ї наймача вправі вимагати за згодою інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, укладання з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам ст.63 цього Кодексу.

У разі відмовлення членів сім'ї дати згоду на укладення окремого договору найму, спір може бути вирішено в судовому порядку.

Суд встановив, що між сторонами постійно виникають конфлікти з приводу користування спірною квартирою (а.с.9, 10, 14).

Як вбачається з висновку по заяві гр-ки ОСОБА_3, вона зверталась до Деснянського РУ ГУ МВС України у м.Києві з заявою про те, що її пасинок ОСОБА_1 - позивач по даній справі, на протязі тривалого часу чинить відносно неї психологічний тиск. Проведеною перевіркою було встановлено, що між вказаними особами виникли цивільно-правові відносини, пов'язані з розподілом майна та житлової площі, перевірку

було закінчено, матеріали зняті з контролю (а.с.46), що свідчить про неприязні стосунки між позивачем та членами сім'ї відповідачів, які склались на підґрунті спірних житлових правовідносин.

ОСОБА_1 був вселений до квартири АДРЕСА_1 на підставі рішення Деснянського районного суду м.Києва від 18.06.2008 року і за ним було визнано право користування спірним житлом (а.с.11-12).

Суд враховує, що квартира АДРЕСА_1 була надана ОСОБА_2 на сім'ю з чотирьох осіб, до складу якої входив і позивач ОСОБА_1, а тому суд вирішив за можливе задовольнити вимоги позивача, виділивши йому з неповнолітньою дитиною в користування кімнату, жилою площею 10, 05 кв.м., а відповідачам кімнату жилою площею 17, 76 кв.м. з лоджією та кімнату жилою площею 13, 26 кв.м..

При цьому суд приймає до уваги, що ОСОБА_1 та його неповнолітній доньці ОСОБА_5 виділяється в користування кімната меншого розміру, ніж їх доля жилої площі в квартирі. Доля ОСОБА_1 та неповнолітньої ОСОБА_5 в жилій площі зменшується на 1, 82 кв.м. (6, 84 помножити на 2 = 13, 68; 13, 68 - 10, 05 = 3, 63 кв.м.; 3, 63 : 2 = 1, 82 кв.м.). Таке погіршення житлових умов позивача ОСОБА_1 та неповнолітньої ОСОБА_5, суд вважає не значним, а крім того саме на такому визначенні у користування настоює позивач по справі.

Суд не приймає до уваги пояснення відповідача ОСОБА_4 та представника відповідачів ОСОБА_7 про той факт, що ОСОБА_4 користується кімнатою 17, 71 кв.м., а її батьки - відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розлучені, вони не підтримують подружніх стосунків, не ведуть спільного господарства. ОСОБА_3 займає окрему кімнату, жилою площею, 10, 05 кв.м., оскільки вона хворіє на захворювання щитовидної залози та страждає на гіпертонію. Крім того, шлюб між подружжям ОСОБА_3 був розірваний після постановления рішення Деснянським районним судом м.Києва від 18.06.2007 року про вселення позивача у спірну квартиру, а у відповідача ОСОБА_3 перебуває у власності нерухоме майно, яке складається з житлового будинку із цегли, жилою площею 46, 3 кв.м., який знаходиться у АДРЕСА_2 та земельної частки паю у розмірі 2, 76 га. При цьому позивач ОСОБА_1 іншого житла, окрім спірної квартири, не має.

Виходячи з вищевикладеного суд відмовляє відповідачам ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у задоволенні зустрічного позову у повному обсязі.

В спірній квартирі всі три кімнати є ізольованими, кожна з кімнат може бути виділена в користування сторонам по справі, та можуть бути самостійним предметом договору найму. Суд вважає за доцільне укласти окремі договори найму на кімнату, жилою площею 10, 05 кв.м. з позивачем ОСОБА_1 на сім'ю складом дві особи: ОСОБА_1, ОСОБА_5, на кімнати, жилою площею 13, 26 кв.м. та 17, 71 кв.м.з лоджією з відповідачами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 169 ч.4, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 103, 104 ЖК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Змінити договір найму жилого приміщення - квартири АДРЕСА_1.

Виділити ОСОБА_1, неповнолітній ОСОБА_5 у користування кімнату, жилою площею 10, 05 кв.м. у квартирі АДРЕСА_1.

Зобов'язати Деснянську районну у м.Києві державну адміністрацію укласти з ОСОБА_1 окремий договір найму на кімнату, жилою площею 10, 05 кв.м. в квартирі

АДРЕСА_1 на сім'ю складом дві особи: ОСОБА_1, ОСОБА_5.

Виділити ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, неповнолітній ОСОБА_9 кімнати, жилою площею 13, 26 кв.м. та 17, 71 кв.м. з лоджією.

Зобов'язати Деснянську районну у м.Києві державну адміністрацію укласти з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 окремий договір найму на кімнати, жилою площею 17, 71 кв.м. з лоджією та 13, 26 кв.м. у квартирі АДРЕСА_1.

Коридор, кухню, ванну, туалет, кладову залишити у спільному сумісному користуванні сторін.

ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 у задоволенні зустрічного позову - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги, або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація