Судове рішення #8672496

Справа № 2а-6574/09/0308

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

25 серпня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючої -- судді Плахтій І.Б.,

при секретарі – Самсонюк Ю.Л.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду в м. Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання дій неправомірними і виплату державної грошової допомоги,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась в суд з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій неправомірними і виплату державної грошової допомоги. Позов мотивувала тим, що є матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Здійснюючи догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має право на допомогу по догляду за дитиною в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6 років Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». Однак в порушення вищенаведених норм Закону відповідач у період з січня 2008 по червень 2009 року виплачував допомогу в розмірі меншому ніж встановлено Законом. Вважаючи такі дії відповідача неправомірними звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати такі дії неправомірними, стягнути з Департаменту соціальної політики Луцької міської ради недоплачену щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за вказаний період.

В судове засідання позивач та представник відповідача не з’явилися, проте заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідно до ч.3 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження.

В поданих суду запереченнях проти адміністративного позову відповідач позов не визнав, зазначаючи, що виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснювалась в межах коштів, які були виділені державним бюджетом для таких виплат. Просив в задоволенні позову відмовити.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про народження серії І-ЕГ №061208 (а.с.8).

Відповідно до довідки Департаменту соціальної політики № 2156 від 27.04.2009 року (а.с.10) позивач перебуває на обліку в департаменті соціальної політики як одержувач державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, розмір допомоги у 2008-2009 роках становив: в січні 2008 – 46,13 грн., з лютого 2008 по березень 2009 року – 130 грн. щомісячно.

Відповідно до статті 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до п. 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Положення п. 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким було внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» неконституційним у 2008 році не визнавалось, а тому відсутні правові підстави для задоволення позовних вимоги позивача за 2008 рік.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» допомога у 2009 році по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається і здійснюється в розмірах і в порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Відповідно до порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 січня 2009 року виплачується у розмірі, дорівнює різниці між 75 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. Дані норми закону не визнані неконституційними, а тому підстав для задоволення позову за період 2009 року немає.

Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.43 Закону України «Про загальнообов’язкове  державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», п.23 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік», п.46 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік», суд

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання дій неправомірними і виплату державної грошової допомоги відмовити.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову може бути також подана в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили  після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                         І.Б. Плахтій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація