Судове рішення #8679623

                                            Справа № 6-30/10

У Х В А Л А

25 березня 2010 року                     Комсомольський міський суд

                                Полтавської області

    в складі: головуючого судді         Бутенко С.Б.

             при секретарі         Головко М.І.

    за участю державного виконавця     Шумей Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань суду в м. Комсомольську Полтавської області подання в.о. начальника Відділу державної виконавчої служби Комсомольського міського управління юстиції про примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи,

в с т а н о в и в:

    Представник відділу ДВС Комсомольського міського управління юстиції звернулась до суду із поданням про надання дозволу на примусове проникнення  до квартир №№ 51 та 52 в будинку № 22 по вул. Леніна в м. Комсомольську Полтавської області, що належать на праві власності боржнику ОСОБА_1.

З подання, матеріалів виконавчого провадження та пояснень державного виконавця вбачається, що зазначене питання виникло під час примусового виконання виконавчих написів приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 від 13.02.2009 р., що їх зареєстровано в реєстрі за №№ 63, 64, про звернення стягнення на предмет іпотеки: двокімнатну та чотирьохкімнатну квартири, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 та № 52 (відповідно), на користь Акціонерного комерційного банку «Правекс-Банк». Виконавчі написи нотаріусом вчинено на підставі ст. 87 Закону України «Про нотаріат», п. 1 Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р. № 1172, на  договорах іпотеки № 1906-002/07Р та № 1906-002/07Р-1, укладених 15.03.2007 р. між ОСОБА_1 та Акціонерним комерційним банком «Правекс-Банк».

На підставі виконавчих написів нотаріуса постановами головного державного виконавця ВДВС Комсомольського міського управління юстиції від 13.03.2009 р. відкрито виконавчі провадження та, з метою забезпечення виконання виконавчого документа, накладено арешт на вказані квартири.

Вирішення питання про примусове проникнення до володіння боржника ОСОБА_1 необхідно для вчинення виконавчих дій щодо опису, оцінки та примусової реалізації  заставного майна.

Розглянувши дане питання в судовому засіданні, суд находить подання державного виконавця таким, що підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 30 Конституції України, ст. 376 ЦПК України за поданням державного виконавця суд надає дозвіл на примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи за наявності до того підстав.

Згідно ст. 36 Закону України «Про іпотеку» сторони іпотечного договору можуть вирішити питання про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання на підставі договору. Іпотечні договори № 1906-002/07Р та № 1906-002/07Р-1 від 15.03.2007 р. містять застереження про позасудове задоволення вимог іпотекодержателя шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки - кв. № 51 та № 52 буд. 22 по вул. Леніна в м. Комсомольську Полтавської області, власником яких є боржник ОСОБА_1.

За ст.ст. 3, 5, 50-622 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі написи нотаріусів підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою. Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті (опису), вилученні та примусовій реалізації.  Примусове звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється державним виконавцем з урахуванням положень Закону України "Про іпотеку".

Оскільки вчинення виконавчих дій пов’язане з необхідністю проникнення до володіння боржника ОСОБА_1, суд керуючись ст.ст. 376, 208-210, 293-295 ЦПК України,

у х в а л и в:

    Подання в.о. начальника Відділу державної виконавчої служби Комсомольського міського управління юстиції – задовольнити.

    Надати державному виконавцю дозвіл на примусове проникнення до квартир № 51 та № 52 в будинку № 22 по вул. Леніна в м. Комсомольську Полтавської області, що належать на праві власності ОСОБА_1, для вчинення виконавчих дій.      

    Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області шляхом подання через Комсомольський міський суд заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та у п’ятиденний строк з дня проголошення ухвали без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя                     підпис                 ОСОБА_3

З оригіналом вірно. Суддя                             С.Б. Бутенко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація