Судове рішення #8679942

                                                                                                                                                                               

                                                                                                  Справа № 2-208/2010 р

              Р І Ш Е Н Н Я

                              Іменем України

    09 квітня 2010 року.       Шаргородський районний суд  Вінницької області

                в складі:

                               головуючого              судді    Дубчака А.Г.

                               при секретарі                          Рошак К.В.

                               за участю позивачки              ОСОБА_1

                               відповідача                              ОСОБА_2

             

                              розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду  справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2   про визнання батьківства,-

                                 

В С Т А Н О В И В :

                              18.03.2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом, вказуючи, що в квітні 1997 року вона проживала однією сім’єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_2, після чого в грудні місяці вона завагітніла, ОСОБА_2, знаючи про це в квітні місяці 1999 року виїхав в м. Москву для того щоб заробити кошти на утримання її та майбутньої дитини. 06.08.1999 року в неї народилася дочка і її реєстрація, відповідно до ст.. 135 СК України, була проведена 13 жовтня 1999 року Слободо – Шаргородською сільською радою Шаргородського району Вінницької області, про що видано свідоцтво про народження серії 1-АМ № 091211, у відсутності відповідача. В червні 2000 року відповідач повернувся в Україну і вони знову почали разом проживати і він визнавав себе батьком дитини, піклувався про неї, надавав матеріальну допомогу на її утримання. Заяви про визнання себе батьком дитини він не подавав так, як вони про це не подумали. Після сварки з відповідачем у вересні 2001 року, вони розійшлися і відповідач почав проживати разом із своїми батьками, але продовжував надавати матеріальну допомогу для утримання дитини, визнаючи її своєю дочкою, а тому враховуючи те, що визнання ОСОБА_2 батьком дитини необхідно для здійснення ним батьківських прав та батьківських обов’язків, просить суд позов задоволити.

                              В попередньому судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав повністю і суду пояснив про те, що він дійсно визнає себе батьком дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася від його спільного проживання у фактичних шлюбних стосунках із ОСОБА_1 та був зроблений запис про батька дитини у його відсутності та без його письмової заяви.

                                Заслухав учасників судового засідання, оглянув матеріали справи в їхній сукупності та враховуючи те, що відповідно до ст. 128 СК України, в разі відсутності заяв жінки та чоловіка, які не перебувають в шлюбі між собою, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Позов про визнання батьківства може бути пред’явлений матір’ю. Рішення про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.

                                 А саме, як передбачено ч. 1 ст.. 135 СК України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли не має спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записується за її вказівкою.

                                В судовому засіданні встановлено, що під час спільного проживання сторін у фактичних шлюбних стосунках, без реєстрації шлюбу в органах РАЦС, у позивачки ОСОБА_1 06 серпня 1999 року народилася донька ОСОБА_1. Запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень по Слободо – Шаргородській сільській раді Шаргородського району Вінницької області було проведено за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини за її вказівкою. При цьому відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю і підстав для не прийняття судом визнання позовних вимог не має, оскільки для цього є законні підстави і визнання позову не суперечить обставинам справи та не порушує прав і обов’язків інших осіб.

                               Що підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: показами сторін, свідоцтвом про народження дитини та іншими (а.с. 5-8, 12, 13), а тому,-    

                              Керуючись ст.ст. 5 - 10, 13 - 15, 60, 79, 88, 213 - 215, 218 ЦПК України, ст. ст.. 128, 135 СК України, суд,-    

                             

В И Р І Ш И В :

                              Позов задовільнити повністю.

                              Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4,  батьком доньки позивачки ОСОБА_3 – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

                              Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесенні нею судові витрати по оплаті судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 128 гривень 50 копійок.

                              Заяву про апеляційне оскарження рішення суду можна подати протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

                       

                              Головуючий:                                          

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація