Судове рішення #8682472

 Справа № 2-283/2008

РІШЕННЯ

іменем України

26 серпня 2008 року Мостиський районний суд Львівської області у складі: головуючого - судді Богаченко С.І. при секретарі - Тхір О.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мостиська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання їхньої дитини - сина ОСОБА_3, 26.02.2007р. народження. В позовній заяві вказує, що з відповідачем шлюб існує формально, оскільки сторони разом не проживають і син знаходиться на повному утриманні позивачки. Відповідач матеріально дитині нічим не допомагає, ухиляється від її виховання. Просить суд ухвалити рішення, яким стягувати з ОСОБА_2 в її користь аліменти на утримання сина щомісячно, до досягнення ним повноліття, в розмірі 700 (семисот) грн.

В судовому засіданні позивачка зменшила розмір позовних вимог, просить стягувати з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі - 500 (п'ятсот) грн. в її користь на утримання сина.

Відповідач змінений позов визнав повністю, згідний сплачувати аліменти в такій сумі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що змінений позов слід задоволити.

Визнання відповідачем позову, по даній справі, не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, оскільки утримання дітей це законодавчий обов'язок батьків.

Встановлено, що сторони проживають окремо, будь-яких шлюбних відносин не підтримують, відповідач матеріально дитині нічим не допомагає, ухиляється від її виховання.

Відповідно до ст.ст. 180, 181 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, а за домовленістю між ними той із них, хто проживає окремо від дітей, може брати участь у їх утриманні в грошовій і (або) натуральній формі, а тому є всі підстави для стягнення з відповідача аліментів на утримання малолітньої дитини до досягнення нею повноліття.

При визначенні розміру аліментів суд враховує те, що відповідач займається підприємницькою діяльністю, а тому вважає можливим присудити в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина в розмірі 500 (п'ятисот) грн., який буде відповідати законним інтересам кожної із сторін.

Згідно ч.3 ст. 81 ЦПК України не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів.

Згідно ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Керуючись ст.ст.3, 10, 11, 60, 81, 88, 209, 212-215 ЦПК України та ст.ст. 180-182, 184, 191 СК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з ОСОБА_2, 12.10.1967р. народження, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1 району Львівської області, в користь ОСОБА_1, 07.04.1983р. народження, жительки с Малнів Мостиського району Львівської області, аліменти на утримання дитини: ОСОБА_4, 26.02.2007р. народження, в розмірі 500 (п'ятисот) грн. щомісячно, починаючи з 06.06.2008р. і до досягнення ним повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору та 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Присудити з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати, які складаються з 250 (двохсот п'ятдесяти) грн. витрат на правову допомогу.

Стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Мостиський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або шляхом подання через Мостиський районний суд в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів), якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України (20 днів), рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація