Справа № 2о - 45 / 2007 РІШЕННЯ
Іменем України
13 березня 2007 року Суд Саксаганського районного району м. Кривого Рогу
Дніпропетровської області
у складі головуючого судді Щеняєвої І.Б.,
при секретарі судового засідання - Кроль О.М.,
у відкритому судовому засіданні розглянув заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа:
Саксаганський відділ реєстрації актів цивільного стану м. Кривого Рогу про встановлення
факту родинних відносин,
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року заявниця звернулася до Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області із заявою про встановлення факту родинних відносин, в якій вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її син - ОСОБА_2.
ІНФОРМАЦІЯ_3 року згідно договору дарування посвідченого приватним нотаріусом Криворізького нотаріального округу ОСОБА_3. за реєстром НОМЕР_1 він став власником однокімнатної квартири розташованої АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_4 року заявниця звернулась до сьомої державної нотаріальної контори м. Кривого Рогу з приводу одержання спадщини, але їй було відмовлено у зв'язку з тим, що у неї відсутні документи, які підтверджують родинні відносин з померлим ОСОБА_2, а саме: свідоцтва про шлюб.
У шлюбі з ОСОБА_4 заявниця перебувала з ІНФОРМАЦІЯ_5 року. ІНФОРМАЦІЯ_6 року даний шлюб було розірвано.
Заявниця неодноразово зверталась в РАЦС м. Черкаси, оскільки саме там був зареєстрований шлюб, з приводу одержання свідоцтва про шлюб з ОСОБА_4., але ніякої відповіді не отримала, у зв'язку з цим звернулась до суду з даною заявою.
В судовому засіданні заявниця, підтримала заяву в повному обсязі, пояснила, що ОСОБА_2- її син помер . Після його смерті залишилась квартира. Інших спадкоємців в нього немає, тому просила суд визнати факт родинних відносин між нею і її сином.
Представник зацікавленої особи в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений, надав до суду письмове клопотання про розгляд справи за їх відсутністю.
Свідок ОСОБА_5 у судовому засіданні пояснила, що заявницю знає дуже давно, приблизно 6 років, і може впевнено сказати, що ОСОБА_2- це її рідний син.
Вислухавши пояснення заявниці, свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе задовольнити заяву про встановлення факту родинних відносин за наступних підстав.
В судовому засіданні суд встановив, що відповідно до свідоцтва про народження (л.с. №5), актовий запис НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_7 року, дівоче призвище заявниці ОСОБА_7 свідоцтві про одруження (л.с.№9) зазначено, що заявниця зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 і стала ОСОБА_1. Як видно з довідки НОМЕР_2 вуличного комітету НОМЕР_4 (л.с.6) ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8 року народження мешкає разом зі своїм чоловіком - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_9 року народженя. В свідоцтві про народженняОСОБА_2, виданого міським бюро РАЦС м. Черкаси, актовий запис НОМЕР_5 (л.с.8) - матір'ю записана - ОСОБА_1 , а батьком - ОСОБА_4. Я видно зі свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого міським бюро РАЦС м. Черкаси, актовий запис НОМЕР_6(л.с.9) - заявниця розірвала шлюб з ОСОБА_4 і після розірвання шлюбу присвоїла собі дівоче призвище -
1
Храпейчук. ІНФОРМАЦІЯ_3 року згідно договору дарування посвідченого приватним нотаріусом Криворізького нотаріального округу ОСОБА_3. за реєстром НОМЕР_1 (л.с.11) ОСОБА_2 став власником однокімнатної квартири розташованої АДРЕСА_1. Відповідно до свідоцтва про смерть, виданого ІНФОРМАЦІЯ_10 року Саксаганським відділом РАЦС Криворізького МУЮ Дніпропетровської області, актовий запис НОМЕР_7, серії НОМЕР_8 (л.с.10) - ОСОБА_2 помер.
Заявниця просить суд встановити факт родинних відносин також в зв'язку з тим, що вона не може отримати спадщину за законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 212-214, 235, 259 Цивільно-процесуального кодексу України, суд -
вирішив:
Задовольнити заяву ОСОБА_1.
Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_11 року народження, уродженець м. Черкаси - є сином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8 року народження, уродженки м. Черкаси. Судові витрати покласти на заявника.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.