БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
№ 2-4864/09
У Х В А Л А
«16» листопада 2009 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши позовну заяву публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
в с т а н о в и в:
У листопаді 2009 року ПАТ КБ «ПриватБанк» звернулося до суду із зазначеним вище позовом, в якому просить суд постановити рішення, яким стягнути з відповідача ОСОБА_1 на його користь 4 030,02 доларів США за кредитним договором № 93060-cred від 09 жовтня 2007 року та судові витрати.
Перевіривши позовну заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху у зв’язку із тим, що не відповідає вимогам статті 119 ЦПК України.
Відповідно до ст.119 ЦПК України заява подається в письмовій формі й повинна містити: 1) найменування суду, до якого вона подається; 2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв’язку, якщо такий відомий; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру ; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину , наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви.
За змістом п.1 ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів – сумою, яка стягується.
Згідно із ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21 січня 1993 року при зверненні з позовом до суду із позовних заяв справляється державне мито у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Разом з тим, в позовній заяві визначено ціну позову – 4030,02 доларів США, а судовий збір (державне мито) сплачене у розмірі – 322 грн. 40 коп.
Яким чином, з урахуванням того, що ціна позову визначена в іноземній валюті, а саме в доларах Сполучених Штатів Америки, визначався розмір судового збору (державного мита) в національній валюті України в позові не зазначено.
Заявляючи вимогу про стягнення з відповідача суми боргу в іноземній валюті, в позові взагалі не викладено обставин щодо визначення суми боргу саме в іноземній валюті, а не в національній грошовій одиниці «гривні».
Відповідно до ст.3 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ гривня як грошова одиниця України (національна валюта) є єдиним законним платіжним засобом в Україні.
Згідно із ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків.
Якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, а також оплатить витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.121 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позовну заяву - залишити без руху.
Запропонувати позивачу не пізніше - 27 листопада 2009 року усунути вказані в ухвалі недоліки, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.О.Василишин