Справа № 2-166/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
здійснення тлумачення заповіту та визначення додаткового строку для прийняття
спадщини
22 лютого 2007 року Ширяївський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Черевко П.М.,
при секретарі Шевчук І.М.
з участю:
позивачки ОСОБА_1
відповідача Скульського В.Г.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Жовтневої сільської Ради Ширяївського району Одеської області про здійснення тлумачення заповіту та визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вище зазначеним позовом, в якому просить здійснити тлумачення заповіту свого покійного батька - ОСОБА_2, а саме, що останній ІНФОРМАЦІЯ_1 під час складання заповіту, мав намір відчужити у такий спосіб на її користь земельну ділянку розміром 6.58 гектара, яка знаходиться на території Жовтневої сільської Ради Ширяївського району Одеської області, незалежно від того, яким документом право на цю землю було посвідчено -Державним актом чи сертифікатом. Також позивачка просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.
Вище зазначене тлумачення, позивачці необхідне для переоформлення права на вказану землю.
Позивачка ОСОБА_1 у попередньому судовому засіданні просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача не заперечував в задоволенні позову.
Судом установлено, що громадянин ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_6, за життя був власником земельної частки (паю), розміром 6.58 умовних кадастрових гектарів на підставі сертифікату серії ІНФОРМАЦІЯ_2, виданого Ширяївською районною Державною адміністрацією Одеської області ІНФОРМАЦІЯ_3. Вказаною земельною часткою (паєм), ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до заповіту, розпорядився на користь позивачки, але його право на землю було посвідчено ІНФОРМАЦІЯ_4 Державним актом серії ІНФОРМАЦІЯ_5.
Відповідно до вимог ст.ст. 213, 1256, ЦК України суд вважає, що воля заповідача ОСОБА_2 викладена в заповіті від ІНФОРМАЦІЯ_7 про те, що він заповідає ОСОБА_1 сертифікат на земельну частку (пай), свідчить про його волю передати у власність ОСОБА_1 земельну частку (пай) незалежно від того яким документом це буде підтверджено і тому заявник має право на земельну частку (пай), право власності на яку в даний час підтверджується Державним актом на земельну ділянку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.213, 1256 ЦК України, 78, 81 Земельного Кодексу України, ст.3, 4, 73, 130, 174, 214, 215, ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_6, складаючи ІНФОРМАЦІЯ_7 заповіт, заповів ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8 народження, земельну частку (пай) розміром 5.29 гектарів на землях Жовтневої сільської Ради Ширяївського району Одеської області, незалежно від того, яким документом право на цю землю було посвідчено - Державним актом чи сертифікатом.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_9 її батька- ОСОБА_2 у вигляді земельної ділянки розміром 5.29 гектара, яка знаходиться на території Жовтневої сільської ради Ширяївського району, посвідчена Державним актом серії ІНФОРМАЦІЯ_5, виданим ІНФОРМАЦІЯ_4- до ІНФОРМАЦІЯ_10.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.