Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #86971202


РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У  Х  В  А  Л  А

про залишення позовної заяви без руху


10 червня 2020 року м. Рівне№460/4154/20


Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді           Махаринець Д.Є., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою

ОСОБА_1

до Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації  

про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинення певних дій,-


В С Т А Н О В И В:


Позивач звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, у якому просить:

1. Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації у ненарахуванні та не виплаті відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ з 17.07.2018 року щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства.

2. Зобов`язати Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації нарахувати та виплатити позивачу щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства в розмірі 40 процентів від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, починаючи з 17 липня 2018 року.

Відповідно до п.5 ч.1 ст171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Так, перевіряючи на виконання положень ч.1 ст.171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що пред`явлений позов не відповідає вимогам статей 160 - 161 КАС України з огляду на таке.

Згідно з ч.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною шостою статті 161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Зі змісту позовної заяви слідує, що предметом спору є відмова відповідача нарахувати та виплатити позивачу щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства з 17.07.2018 у повному розмірі відповідно до статті 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Нарахування та виплата позивачу зазначеної щомісячної грошової допомоги з липня 2018 року  не здійснювалась взагалі.

Позивач не зазначає, коли вона дізналась, що її права порушені такою невиплатою відповідача.

Суд зауважує, що з 17.07.2018 позивач очевидно була обізнана на кожне 1 число місяця, що настає за місяцем о

Однак, в обґрунтування пропуску строку на звернення до суду з позовними вимогами в частині нарахування та виплати вищевказаної грошової допомоги з 17.07.2018 не надає жодних доказів, не надає також і клопотання про поновлення такого строку.

Частиною першою статті 123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.

Також суд звертає увагу на те, що позовна заява сформована без врахування відступу для полів, що зробить її неможливою для читання після того, як вона буде підшита до матеріалів справи, тому позивачу необхідно сформувати позовну заяву належним чином з врахуванням відступів для полів (не менше трьох сантиметрів від лівого берега аркуша документа за умови якщо він роздрукований з однієї сторони аркуша).

Крім того, відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Позивач подає позовну заяву, однак не зазначає всі необхідні відомості визначені п.2 ч.5 ст.160 КАС України щодо себе.

Також позивачем до позову долучено копію посвідчення серії НОМЕР_1 від 12.11.2019, однак у позові позивач просить визнати протиправним бездіяльність відповідача з 17.07.2018 проте не надає відповідне посвідчення чинне станом на 17.07.2018 з відображенням відповідної категорії, або іншу інформацію, яка підтверджує наявність у позивача статусу постраждалої особи станом на 17.17.2018.

Згідно з частиною першою  статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позов слід залишити без руху та запропонувати позивачу у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви шляхом подання суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з урахуванням викладеного в цій ухвалі або доказів того, що даний позов було подано в строк встановлений КАС України,  також позивачу слід подати новий примірник позовної заяви який відповідає п.2 ч.5 ст.160 КАС України, сформований з врахуванням відступу для полів (2 екземпляри) з урахуванням викладеного в цій ухвалі, а також подати копію посвідчення особи постраждалої від Чорнобильської катастрофи дійсне станом на 17.07.2018, або іншу відповідну інформацію з цього приводу.

Керуючись статтями 122-123, 169, 256, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя


У Х В А Л И В :


Позовну заяву   ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації  про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинення певних дій залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.


Суддя                                                                                  Махаринець Д.Є.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація