Справа № 2-О-383/2008р.
УХВАЛА
13 листопада 2008 року м. Одеса
Суворовський районний суд м.Одеси у складі:
головуючої одноособово судді - Середи І.В.,
при секретарі - Свечкіній О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №9 в м.Одесі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення неправильності запису в громадянському паспорті,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення неправильності запису в громадянському паспорті виданому 24 березня 2008 року Суворовським РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області де зроблена помилка замість прізвища «Пивовар» вказано «Півовар».
У судовому засіданні заявниця та її адвокат підтримали заяву та просили її задовольнити посилаючись на те, що з помилкою в паспорті вона не може зібрати документи для отримання статусу «діти війни».
Представник Пенсійного Фонду в засідання не з'явився, надав суду заяву в якій не заперечував проти заяви та просив слухати справу в його відсутності.
Заслухавши заявницю та її адвоката, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Беручи до уваги ч.2 п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 року №5, дана заява не підлягає розгляду в порядку передбаченому главою б розділу IV ЦПК України.
Отже, для вирішення цього питання заявниці необхідно звернутися до органу який видав паспорт, тобто до Суворовського РВ, і лише потім, в разі відмови, вона має право на звернення до суду в порядку встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
З урахуванням викладеного та відповідно до п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України провадження в справі необхідно закрити, так як справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.б ч.1 ст. 205, ст.ст.209, 210 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення неправильності запису в громадянському паспорті закрити.
Роз'яснити заявниці про необхідність звернення до органу, який видав паспорт.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі у 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.