Судове рішення #87076
9/117/06

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

        

14 серпня 2006 р.                                                                                   

№ 9/117/06  

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Самусенко С.С., –головуючого,


Панченко Н.П.,


Подоляк О.А.,

розглянувши  матеріали касаційної скарги


ПП “МАГРІ”

на ухвалу


господарського суду Запорізької області

від 13 червня 2006 року

у справі

№ 9/117/06

господарського суду

Запорізької області

за позовом

ТОВ “Наш клуб”

до

ПП “МАГРІ”

про

стягнення 12 797 грн. 43 коп.


В с т а н о в и В :


У прийнятті касаційної скарги ПП “МАГРІ” має бути відмовлено у відповідності з нормами ГПК України з наступних підстав.

          13.06.2006 господарський суд Запорізької області виніс ухвалу про поновлення провадження по справі №9/117/06 за позовною заявою ТОВ “Наш клуб” до ПП “МАГРІ” про стягнення заборгованості у сумі 12 797 грн. 43 коп.

Не погодившись з вищезазначеною ухвалою, ПП “МАГРІ” подало до Вищого господарського суду касаційну скаргу.


Відповідно до ч. 1 ст. 11113 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у касаційному порядку у випадках, передбачених ГПК України та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Статтею 79 Господарського процесуального кодексу України, яка містить норми про зупинення провадження у справі та його поновлення, не передбачено оскарження в апеляційному та касаційному порядку ухвали про поновлення провадження у справі.

Вищий господарський суд України відмовляє у прийнятті касаційної скарги і виносить з цього приводу відповідну ухвалу, зокрема, у випадках, якщо касаційну скаргу подано на ухвалу суду першої або апеляційної інстанції, яку не може бути оскаржено. Наведені обставини виключають перегляд судових рішень у касаційному порядку (див. п.4 Роз’яснення президії Вищого господарського суду України “Про деякі питання практики застосування розділу XII1 Господарського процесуального кодексу України” від 28.03.2002).

У разі  подання  касаційної  скарги  на  ухвалу місцевого або апеляційного господарського суду, яку не може бути оскаржено, відповідному місцевому або апеляційному господарському суду, до якого надіслано скаргу, слід відмовляти у прийнятті такої скарги з посиланням на частини першу та четверту статті 11113 ГПК України (див. інформаційні листи  Верховного  Суду України від 17.01.2005 N1/3.2 31.01.2005  та Вищого господарського суду України N01-8/157 Про деякі питання судової практики,  пов`язані з оскарженням ухвал господарських судів).


Господарський процесуальний кодекс України в статті 22 наголошує, що сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав та охоронюваних законом інтересів другої сторони.

Провадження у справі № 9/117/06 місцевим господарським судом було порушено 23.03.2006 та призначено справу до розгляду на 17.04.2006.

Справу не розглянуто на даний час на 14.08.2006.

Безпідставне в непередбаченому процесуальним законодавством порядку звернення з апеляційними та касаційними скаргами призводить до затягування розгляду справи по суті, що є недобросовісним користуванням правами сторони у справі.

Таким чином, ухвала про поновлення провадження у справі не підлягає оскарженню в апеляційному та касаційному порядку і за ч.1 ст.11113 Господарського процесуального кодексу України у прийнятті касаційної скарги ПП “МАГРІ” має бути відмовлено.


Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 86, ч. 1 ст. 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України


У Х В А Л И В :


          Відмовити у прийнятті касаційної скарги ПП “МАГРІ” на ухвалу господарського суду Запорізької області від 13.06.2006 у справі № 9/117/06.

          Справу № 9/117/06 повернути до господарського суду Запорізької області для продовження провадження.



Головуючий                                                                                С. Самусенко


Судді                                                                                           Н. Панченко


                                                                                                            О. Подоляк


                                                                                                    

                                                                                                             







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація