Судове рішення #8714245

Справа №2-3859/08


РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 вересня 2008 року

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого     Гречаного В.А.,

секретаря     Петренко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради, треті особи - Новомосковська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення частки в спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

встановив:

Позивачка звернулась до суду з позовною заявою про визначення частки у спільній сумісній власності та про визнання права власності в порядку спадкування, з наступних підстав, 23.03.2008 року померла її мати - ОСОБА_4. Після смерті залишилась спадщина у вигляді частини квартири АДРЕСА_1. Своє майно мати нікому не заповідала. Згідно з свідоцтвом про право власності на житло від 24.11.1995 року квартира АДРЕСА_2 була приватизована на померлу мати ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5 і ОСОБА_3. Після смерті матері спадкове майно складає 1/4 частину вищевказаної квартири. Позивачка подала заяву в нотаріальну контору про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний строк. Однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, оскільки частка померлої матері не визначена. Право позивачки на спадщину ніким не оспорюється, та на спадкове майно ніхто не претендує. В зв'язку цим позивачка вимушена була звернутися до суду з позовом про визначення часток померлої ОСОБА_4 та інших співвласників в спільній сумісній власності, а саме квартирі АДРЕСА_3 в розмірі 1/4 частини за кожним і визнати за нею право власності на 1/4 частину даної квартири, в порядку спадкування за законом після смерті її матері ОСОБА_4, померлої 23.03.2008 року.

В судове засідання позивака не з'явилась, надала до суду заяву, в якій вказала, що вона позовні вимоги підтримує, просить справу розглянути без її участі, (а.с. 30)

Представник відповідача - Новомосковської міської ради в судове засідання не з'явились, надавши до суду заяву, в якій вказали, що не заперечують проти задоволення позовних вимог позивача, (а.с. 23)

Представник третьої особи а також ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися, надали до суду заяви, в яких вказали, що з позовними вимогами згодні, просять справу розглянути без їх участі (а.с. 25, 28, 29).

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка є донькою (а.с. 10) ОСОБА_4, померлої 23.03.2008 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 8). Згідно до свідоцтва про право власності на житло від 24.11.1995 року, ОСОБА_4 разом з членами своєї сім'ї - ОСОБА_2, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 є власниками квартири АДРЕСА_3 на правах приватної, спільної (сумісної) власності (а.с. 13). Державним нотаріусом Новомосковської державної нотаріальної контори позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті матері ОСОБА_4, оскільки надання даного свідоцтва, без виділення частки померлої у спільному майні, не допускається (а.с. 9).

Ст. 370 ЦК України передбачає, що співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, частки кожного із співвласників у даній власності є рівними.

Згідно ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Згідно ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачка є першочерговим спадкоємцем після смерті матері. Право позивачки на спадщину ніким не оспорювалося, тобто позивачка являється єдиним спадкоємцем, який претендує на спадкове майно.

Отже суд приходить до висновку, що слід визначити частку померлої ОСОБА_4, атакож співвласників ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в спільній сумісній власності - квартирі АДРЕСА_3 в розмірі 1/4 частини кожному і визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частину даної квартири, в порядку спадкування за законом, після смерті її матері ОСОБА_4, померлої 23.03.2008 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 370, 1222, 1258, 1261 ЦК України, ст. 10, 60 213, 215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Визначити частку ОСОБА_4, померлої 23.03.2008 року, в спільному майні - квартирі АДРЕСА_4 як 1/4 частину.

Визначити частку ОСОБА_2 в спільному майні - квартирі АДРЕСА_4 як 1/4 частину.

Визначити частку ОСОБА_1 в спільному майні - квартирі АДРЕСА_4 як 1/4, частину.

Визначити частку ОСОБА_3 в спільному майні - квартирі АДРЕСА_4 як 1/4 частину.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку успадкування за законом на 1/4 частину квартири АДРЕСА_3 після смерті її матері ОСОБА_4, померлої 23.03.2008 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження або протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація