Судове рішення #8715347

Справа №22ц-2514,  2008р.     Головуючий в 1-й інстанції

Слюсаренко О.В.
Категорія:   5     Доповідач — Цуканова І.B.

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

2008 року грудня місяця "10" дня колегія Суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Херсонської області в складі:

Головуючого - Цуканової І.В.

Суддів: Капітан І.А.,  Полікарпової О.М.

при секретарі - Кримцевій І.І.

з участю адвоката - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Суворовського районного суду м.  Херсона від 18 липня 2008 року

за позовом

ОСОБА_5

до

ОСОБА_6,

ОСОБА_7,

ОСОБА_4,

ОСОБА_8,

виконавчого комітету Херсонської міської ради,

Фонду комунального майна м.  Херсона,

треті особи — ОСОБА_9,

ОСОБА_10,

орган опіки та піклування. Суворовської районної

у м.  Херсоні ради,  ОСОБА_11,

про визнання частково недійсним свідоцтва про право власності,

встановила:

В липні 2007 року ОСОБА_5 звернулася до суду із
зазначеним позовом до відповідачів,  просила визнати недійсним
видане їм 03.09.2004 року свідоцтво про право власності на
квартиру АДРЕСА_1     в    частині    приватизації    підвального

приміщення   будинку площею 23, 87кв.м і 17, 12кв.м.

При цьому позивачка послалася на те,  що вона є співвласником кв.№25 в цьому будинку,  тому передача підвального приміщення у власність відповідачів порушує її право на користування підвалом,  який є допоміжним приміщенням і не підлягає   приватизації.

Рішенням Суворовського районного суду м.  Херсона від 18.07.2007року свідоцтво,  видане Фондом комунального майна м.  Херсона (далі Фонд) від 03.09.2004 року про право приватної спільної сумісної власності ОСОБА_7,  ОСОБА_6,  ОСОБА_4,  ОСОБА_8 на квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 107, 77кв.м,  визнано недійсним і скасовано в частині передачі у власність підсобного приміщення,  яке розташоване в підвалі,  площею 23, 87кв.м та 17, 12кв.м.

В апеляційній скарзі ОСОБА_4 просив рішення суду скасувати,  ухвалити нове,  яким ОСОБА_5 відмовити в задоволенні позовних вимог,  посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.

Заслухавши доповідача,  осіб,  що з'явилися в судове засідання,  перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і вимог,  заявлених в суді першої інстанції,  колегія суддів вважає,  що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

З матеріалів справи видно,  що згідно свідоцтву про право власності,  виданому 22.09.1995 року,  ОСОБА_10,  ОСОБА_5,  ОСОБА_9 на праві спільної сумісної власності належить кв.АДРЕСА_2 /а.с. 5/.

На підставі свідоцтва про право власності,  виданого 03.09.2004року,  ОСОБА_7,  ОСОБА_6,  ОСОБА_4,  ОСОБА_8 є співвласниками квартири №24 загальною площею 107, 77кв.м в цьому будинку /а.с. 47/. За технічним паспортом квартири,  який є складовою частиною свідоцтва,  загальна площа квартири включає в себе підсобні приміщення площею 23, 87кв.м і 17, 12кв.м /а.с. 48-49/.

До заяви про приватизацію квартири ОСОБА_8 надали довідку підприємства по обслуговуванню житла від 26.08.2004 року,  за текстом якої квартира №24 складається в т.ч.1з вбудованого підсобного приміщення площею 23, 87кв.м та 17.12кв.м,  яке розташоване в підвалі /а.с. 46/.

Розпорядженням Фонду №16135-ж від 03.09.2004 року передано ОСОБА_8 у приватну спільну сумісну власність квартиру №24 /а.с. 34/.

Визнаючи недійсним свідоцтво про право власності на вказану квартиру,  видане ОСОБА_8,  в частині передачі їм у власність підсобного приміщення,  суд виходив з того,  що ці приміщення є допоміжними,  які призначені для обслуговування і утримання будинку,  тому належать на праві спільної власності усім власникам квартир цього будинку.

Проте,  з таким висновком суду погодитися неможливо,
оскільки він не відповідає обставинам справи,  недоведено
обставини,  що мають значення для справи,  які суд вважав
встановленими,     судом      неправильно      застосовано      норми

матеріального права.

Згідно ч.ч.3, 5  ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»» (далі Закон) передача квартир у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації і оформлюється свідоцтвом про право власності на квартиру,  яке реєструється в органах приватизації.

А відтак,  у розглянутій справі при визнанні недійсним
свідоцтва про право власності має бути визнано недійсним у
відповідній частині і розпорядження Фонду №16135-ж від
03.09.2004 року про передачу квартири у власність відповідачам.
Проте,  позивачка такої вимоги щодо розпорядження Фонду не
заявляла,  тому визнання частково недійсним свідоцтва без
визнання     недійсним    розпорядження    органу    приватизації    є

неправомірним.

Згідно п. 2  ст.  10 Закону власники квартир
багатоквартирних     будинків     є     співвласниками     допоміжних

приміщень будинку (кладовок,  сараїв і т.ін.),  які передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.

Пунктом 41 Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян передбачено,  що не підлягають приватизації допоміжні приміщення житлових будинків,  які призначені для забезпечення експлуатації та обслуговування будинку (приміщення теплопунктів,  котельних,  сміттєзбірників,  колясочних,  приміщення,  через які прокладені мережі комунікації,  а також приміщення,  які використовуються для розміщення обслуговуючого будинок  персоналу,  та складські приміщення).

Позивачка не надала суду доказів,  що передані відповідачам у власність підсобні приміщення,  вбудовані в підвал,  є допоміжними в розумінні вищевказаних норм права.

Наявна в матеріалах справи копія довідки
Херсонського ДБТІ №168776 від 26.06.2008 року про те,  що раніше
ці приміщення використовувалися для зберігання вугілля та дров,
тобто     ці     приміщення     призначені    для     забезпечення     та

обслуговування будинку /а.с. 98/,  до уваги колегія суддів не приймає,  оскільки квартири сторін є газифікованими /а.с. 60, 48/,  тобто не мають системи опалення дровами чи вугіллям.  Крім того,  справжність вказаної довідки заперечується листом ДБТІ №77 від 07.08.2008 року,  наданим апелянтом в суді апеляційної інстанції.

За таких обставин,  за думкою судової колегії,  позивачка не довела,  що передача відповідачам у власність підсобних приміщень,  вбудованих в підвал,  суперечить вимогам чинного законодавства,  тобто не довела законність і обґрунтованість своїх позовних вимог,  тому у задоволенні позову їй слід відмовити,  а рішення суду скасувати.

На підставі п.п.3, 5  ст. 8,  п.2  ст.  10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 року з наступними змінами,  п.41 Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян,  затвердженого наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15.09.1992 року №56 з наступними змінами,  керуючись  ст.  ст. 303, 316, 309 п.2 ч.1  ст. 307 ЦПК України,  колегія суддів,  -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 задовольнити.

Рішення Суворовського районного суду м.  Херсона від 18 липня 2008 року скасувати.

Відмовити ОСОБА_5 у задоволенні позову про визнання частково недійсним свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_1,  видане Фондом комунального майна м.  Херсона З вересня 2004 року ОСОБА_7,  ОСОБА_6,  ОСОБА_4,  ОСОБА_8.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення,  моясе бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація