Справа №22ц-2859\2008р. Головуючий в І інстанції Вейтас І.В.
Категорія Доповідач: Гаркуша В.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року грудня місяця 16 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого: Орловської Н.В.
Суддів: Гаркуші В.О.
Майданік В.В.
при секретарі: Шевардіній К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Новотроїцького районного суду Херсонської області від 22 жовтня 2008 року в справі
за позовом
ОСОБА_2 до ОСОБА_3,
ОСОБА_4 про розподіл майна подружжя,
ВСТАНОВИЛА:
В жовтні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про розподіл майна подружжя.
В обґрунтування позовних вимог позивач позивач посилався на те, що з 28.07.2001 року перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, який розірвано 21.08.2007 року.
На час перебування у шлюбі, в 2005 році ними була придбана квартира АДРЕСА_1, право власності за якою в подальшому рішенням Новотроїцького районного суду Херсонської області від 08.06.2008 року визнано за ОСОБА_4 Зазначене рішення суду ним оскаржувалось в апеляційному порядку.
Вважаючи спірну квартиру спільним сумісним майном подружжя просив провести розподіл вказаної квартири.
В процесі розгляду справи представник позивача підтримав позовні вимоги по мотивам та підставам зазначеним в позовній заяві.
Рішенням Новотроїцького районного суду Херсонської області від 22 жовтня 2008 року ОСОБА_2 відмовлено у задоволенні позовних вимог.
Вважаючи рішення суду незаконним, ОСОБА_2 подав на нього апеляційну скаргу в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та справу направити на новий розгляд, посилаючись на те, що при розгляді справи суд в порушення вимог ст. 213 ЦПК України неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи та не врахував ту обставину, що рішення Новотроїцького районного суду Херсонської області від 08.06.2008 року оскаржено ним в апеляційному порядку, і справа на час розгляду справи не розглянута.
Письмові заперечення на апеляційну скаргу до суду не надходили.
Заслухавши доповідача, перевіривши правильність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції прийняв рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Відмовляючи в задоволені позову районний суд виходив з того, що, спірне майно на момент розгляду справи, не є спільною сумісною власністю подружжя, а є власністю іншої особи, а тому не підлягає розподілу між подружжям.
Розглядаючи спір, колегія суду вважає, що районний суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно оцінив природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює, і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову в позові, оскільки майно, яке позивач включив до переліку спірно набутого майна подружжя належить іншій особі, і не є спільною сумісною власністю подружжя, в розумінні ст. 60 Сімейного Кодексу України.
Доводи апеляційної скарги про порушення судом норм процесуального права, колегія суддів до уваги не приймає, оскільки на момент розгляду справи питання відносно апеляційної скарги позивача за іншою справою в порядку ст. .297 ЦПК України, не вирішувалась.
Зважаючи на те, що висновки суду відповідають дійсним обставинам справи, а спір вирішено у відповідності з нормами матеріального права, які підлягають застосуванню до
встановлених правовідносин, апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення слід залишити без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 307, 310 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Рішення Новотроїцького районного суду Херсонської області від 22 жовтня 2008 року без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає чинності негайно після її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.