№ 1П-221/08
Постанова
Іменем України
27 листопада 2008 р. Голосіївський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді Рибак І.О.
при секретарі Бродюк Л.С.
за участю прокурора Куца О.О.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Одеської обл., громадянина України, українця, освіта вища, не одруженого, працюючого головним інженером ТОВ "Шатро", зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -
встановив:
ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він 03.10.2008, приблизно о 14 год. 30 хв., керуючи автомобілем марки "Хюндай Таксон", д.н.з. АДРЕСА_2, рухаючись по вул. Кіровоградська в м. Києві, зі сторони пр-у Червонозоряний, в напрямку вул. Грінченка по крайній лівій смузі, під'їжджаючи до перехрестя вул. Кіровоградська - вул. Ізюмська, грубо порушив правила безпеки дорожнього руху, не врахував дорожню обстановку і змінив напрямок руху, внаслідок чого виїхав на зустрічні смуги руху, при цьому перетнувши подвійну осьову лінію, де скоїв зіткнення з автомобілем "Пежо 106", д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_2, який рухався зі сторони вул. Грінченка, в напрямку пр-у Червонозоряний, внаслідок чого водій автомобіля "Пежо 106", д.н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження.
Згідно висновку судово-медичної експертизи № 452 від 20.10.2008 року ОСОБА_3 в результаті дорожньо-транспортної пригоди отримав середньої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді: перелому п'ятої плюсневої кістки правої стопи.
Дані наслідки сталися в результаті порушення водієм ОСОБА_1 пункту 1.5 Правил дорожнього руху України, згідно якого: "Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків; пункту 10.1 Правил дорожнього руху України, згідно якого: "Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху"; пункту 11.4 Правил дорожнього руху України, згідно якого : "На дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві
смуги для руху в одному напрямку забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги"; пункту 12.1 Правил дорожнього руху України, згідно якого: "Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним"; пункту 1.3 додатку №2 до Правил дорожнього руху України, згідно якого: "Лінію, яка поділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають чотири і більше смуг руху перетинати забороняється".
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 286 КК України як порушення правил безпеки дорожнього руху, особою яка керує транспортним засобом, що спричинило тілесні ушкодження середньої тяжкості потерпілому.
Згідно ст. 46 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилась з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки.
Як було встановлено, підсудний ОСОБА_1 вперше вчинив злочин, відшкодував потерпілому завдані збитки та примирився з ним. Крім цього, він позитивно характеризується, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.
Отже, на підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що дану кримінальну справу слід закрити, а ОСОБА_1 - звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення ним діяння.
Керуючись ст. 8 КПК України, ст. 46 КК України, -
постановив:
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -закрити.
Звільнити ОСОБА_1, від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 286 КК України у зв'язку з примирення підсудного з потерпілим.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу постанови в законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Речовий доказ: автомобіль "Хюндай" д.н.з. АДРЕСА_2, який знаходиться на зберіганні у ОСОБА_1 - залишити власнику.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 7 діб.