ВИРОК
Іменем України
Справа № 1-559/08
05 грудня 2008 року
Подільський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Ноздрякова С.В.;
при секретарі - Мовчан С.В. ;
за участю прокурора - Баранько О.С., Ковальскої О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні, в залі суду, кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1,
24.05.1979 р. н., уродженця м. Києва, українця, громадянина України, не одруженого, працюючого інженером ТОВ «І.С.М. ХОЛДИНГ», освіта середня, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 164 Кримінального кодексу України,
ВСТАНОВИВ:
Згідно рішення Оболонського районного суду м. Києва від 10.04.2006 р. ОСОБА_1 зобов'язаний сплачувати на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 17.03.2006 р. по досягненню донькою повноліття.
Незважаючи на це, ОСОБА_1, тривалий час офіційно не працював, маючи приватні заробітки приховував їх знаючи про рішення суду, на протязі тривалого часу: з березня 2006 р. по вересень 2008 року не сплачував аліменти та ніякої допомоги на утримання доньки не надавав незважаючи на попередження виконавчої служби про сплату аліментів, чим злісно ухилявся від сплати аліментів, в результаті чого в нього утворилась заборгованість по виплаті аліментів на користь ОСОБА_2 на суму 17935, 04 гривень.
Будучи допитаним в судовому засіданні, підсудний ОСОБА_1, вину свою у скоєнні злочину визнав повністю, та показав, що дійсно він є зобов'язаним по сплаті аліментів на користь колишньої дружини для утримання доньки, але не мав змогу їх виплачувати оскільки не мав дохід достатній для забезпечення життя не тільки його, але й на виплату аліментів. На даний час він має намір погашати борг з аліментів.
Відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України суд, за згодою всіх учасників судового розгляду, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ні кім не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, їх позиція є добровільною та істинною, а також їм роз'яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини та розмір цивільного позову.
Суд вважає встановленим, що своїми навмисними діями, які виразились у злісному ухиленні від сплати, встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), ОСОБА_1 вчинив злочин передбачений ч.1 ст. 164 КК України. Обираючи покарання підсудному, суд враховує вимоги ст.65 КК України щодо загальних засад призначення покарання, межі санкції ч.1 ст. 164 КК України, що злочин передбачений ч.1 ст. 164 КК України є злочином невеликої тяжкості, особу винного, який має позитивну характеристику з місця роботи .
Пом'якшуючою покарання обставиною, передбаченою ст. 66 КК України, щодо ОСОБА_1, суд визнає щире каяття.
Обтяжуючих покарання обставин, передбачених ст. 67 КК України, в діях ОСОБА_1 не встановлено.
Враховуючи вказані обставини, суд приходить до висновку про необхідність засудження ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КК України до обмеження волі
Суд вважає, що таке покарання буде справедливим, необхідним і достатнім для виправлення підсудного та запобігання вчинення ним нових злочинів.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України і призначити йому покарання у виді обмеження волі строком 1 рік.
На підставі ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням і встановити іспитовий строк 1 рік.
Відповідно до ч. 1 п. п. 2, 3, 4 ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, і періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід, обраний відносно ОСОБА_1, до вступу вироку в законну силу залишити без змін: підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту його проголошення.