Справа№ 2-6571/08
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2008 року Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в
складі:
Головуючого - Очеретяного Є.В.
з участю секретаря - Шпак Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи
такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання його таким, що втратив право на користування житловим приміщення у квартирі АДРЕСА_1 посилаючись на те, що відповідач ОСОБА_2 з 1998 року не проживає у спірній квартирі без поважних причин, у 2006 році, після розлучення, забрав із квартири всі свої особисті речі.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала з мотивів, викладених в позовній заяві та просить їх задоволити.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з"явився і про причини неявки суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, про що свідчить оголошення у газеті «Свобода» № 90(2300) від 07.11.2008 р.
У зв"язку з цим, у відповідності до ст.169 ч.4 ЦПК України, суд вважає неявку відповідачів неявкою без поважних причин, що не перешкоджає заочному розгляду справи у їх відсутності та постановлению заочного рішення на підставі наявних доказів про права і взаємовідносини сторін.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив такі факти.
Згідно довідки ЖЕП «Житловик» № 1377 від 11.08.2008 р. у квартирі АДРЕСА_1 зареєстрована позивач ОСОБА_1 та члени її сім»ї, серед яких відповідач ОСОБА_2
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло виданого Тернопільським міським бюро технічної інвентаризації 25.02.1993 p., реєстровий номер 973 квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6
26.07.2006 р. шлюб між позивачкою та відповідачем ОСОБА_2 було розірвано, що стверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу від 26.07.2006 р. НОМЕР_1 виданим відділом РАЦС Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області України.
Як встановлено у судовому засіданні із пояснень позивача, відповідач не проживає у спірній квартирі з 1998 року, а після розлучення у 2006 році остаточно вибрався із неї, забравши всі свої особисті речі та перейшов проживати до своїх батьків. З того часу відповідач у квартиру не навідується, там відсутні будь-які його особисті речі чи майно. ОСОБА_2 він не проводить оплату комунальних послуг та квартплати.
Дані факти підтверджуються актами ЖЕП «Житловик» від 08.09.2008 р. та 19.11.2008 р. про те, що зареєстрований у квартирі АДРЕСА_1 ОСОБА_2. за місцем реєстрації відсутній, зі слів сусідів не проживає там з 1998 року.
Згідно ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. ст. 72 ЖК України передбачено, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності особи понад встановлені строки провадиться у судовому порядку.
Аналізуючи вищенаведені обставини в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в даному випадку мають місце порушення прав позивача, які підлягають захисту шляхом визнання відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням у
квартирі АДРЕСА_1, оскільки останній з 1998 року не проживає у вказаному житловому приміщенні без поважних причин.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 88, 209 ч.1, 2; 213-215, 217, 218, 223-226, 294 ч.1, 295 ч.4 ЦПК України, ст.ст 71, 72 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право на житло у квартирі АДРЕСА_1.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження чи апеляційну скаргу в строк встановлений для їх подання не було подано, а у разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано -'після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте Тернопільським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.