- яка притягається до адмін. відповідальності: Рущак Олександр Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №: 302/564/20 3/302/219/20
П О С Т А Н О В А
25.06.2020 смт. Міжгір`я
Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Цімбота В.І. розглянувши матеріали справи, за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП стосовно гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешк. АДРЕСА_1 , не працює, відомостей про притягнення до адмінвідповідальності немає, –
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення сер.: ДПР18 №388607 від 22.04.2020р., гр. ОСОБА_1 22.04.2020 року о 10 год. 20 хв. керував автомобілем марки “Мерседес”, д/н.: НОМЕР_1 на а/д «Долина-Хуст», перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння та відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння, чим порушив п.2. Правил дорожнього руху України тобто, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
Гр. ОСОБА_1 при розгляді справи вину у керуванні автомобілем у стані алкогольного сп`яніння не визнав пояснив, що його зупинили працівники поліції і запропонували пройти тест на стан сп`яніння за допомогою «Драгер» і такий показав 0,003 проміле. ОСОБА_1 сам запропонував працівникам поліції, що він пройшов огляд на стан сп`яніння у медичному закладі. Однак, такі зупинили двох свідків і склали протокол про його відмову від проходження огляду.
При прийнятті рішення суд бере до уваги те, що огляд на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства.
Результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп`яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп`яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).
У разі відмови від проходження огляду на стан сп`яніння водій не повинен нести юридичної відповідальності за це, оскільки пункт 2.5 Правил дорожнього руху передбачає, що саме на вимогу працівника міліції, а не поліцейського водій зобов`язаний пройти такий огляд.
Крім того, відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Місце вчинення ОСОБА_1 адінправопорушення у протоколі не вказано.
У пункті 2.5 ПДР вказано, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Окрім ПДР про зобов`язання пройти огляд на стан сп`яніння зазначено в «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» який затверджений Постановою № 1103 Кабінету міністрів України від 17.12. 2008 р. з внесеними змінами від 28.10.2015 р. В пункті 8 якого зазначено, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду. Як раз ця норма і повинна вказуватись при формулюванні суті правопорушення поліцейським у протоколі.
Враховуючи, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення саме за відмову водія проходити огляд на стан сп`яніння на вимогу працівника міліції, то саме це виключає склад адміністративного правопорушення у діях водія, оскільки у відповідності до норм чинного законодавства працівника міліції юридично не існує з 01.01.2017р.
Тому у даному випадку складання протоколу про адміністративне правопорушення за відмову водія пройти огляд на стан сп`яніння, поліцейським при формулюванні суті адміністративного правопорушення, у протоколі необхідно було вказати що водій порушив пункт 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, а не пункт 2.5 Правил дорожнього руху.
Таким чином, поліцейський не дотримався передбаченого ст.266 КУпАП та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду порядку проведення огляду особи на стан алкогольного сп`яніння, а тому такий огляд згідно частини п`ятої зазначеної статті вважається недійсним.
Складений протокол про адміністративне правопорушення суд не бере до уваги, оскільки він не знайшов свого підтвердження в судовому засіданні, спростовуються вищенаведеними доказами, не вірити яким в суду не має підстав.
Вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь згідно до ст.62 Конституції України.
Відповідно до ст.247 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги, що в судовому засіданні не було встановлено в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, провадження в справі підлягає закриттю.
Тому, керуючись ст.ст. 247, 283-285 КУпАП, суддя, –
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі за ст.130 ч.1 КУпАП відносно гр. ОСОБА_1 закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено в Закарпатський апеляційний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В. І. Цімбота
- Номер: 3/302/219/20
- Опис: Керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп"яніння, від проходження огляду на стан сп"яніння відмовився.
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 302/564/20
- Суд: Міжгірський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Цімбота В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2020
- Дата етапу: 15.06.2020