Судове рішення #8739212

справа № 2-2296 /2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19  березня 2010 року м. Феодосія


Феодосійський  міський   суд Автономної Республіки Крим в складі:


головуючого, судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2


розглянувши у відкритому  судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_3  до  ОСОБА_4  про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,за  участю  третьої  особи – ВРІГФО Феодосійського  МВ  ГУ  МВС  України в АР  Крим  -

ВСТАНОВИВ:

Позивач  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4  про визнання його особою, яка втратила право користування житловою площею у квартирі АДРЕСА_1 посилаючись при цьому на статті 71,72 ЖК Української РСР і мотивуючи позовні  вимоги тим що, відповідач є її колишнім  чоловіком та зареєстрований у квартирі,  але з березня 2009 року фактично там не мешкає, особистих речей відповідача у квартирі немає, перешкод у користуванні спірною житлової площею йому ніхто не чинив, комунальні  послуги він не сплачує.

        У судовому засіданні позивач  позовні  вимоги підтримала і просила  їх  задовольнити.

 Відповідач у  судовому  засіданні  позов  визнав  частково і суду  пояснив.  Що  він  дійсно  не  проживає в квартирі з  березня  2009  року,  але тільки  тому що  він  має  іншу  сум’ю і не  може  проживати в квартирі. Крім  того,  відповідач  не  пускає  його в квартиру, але  він  не намагався  вселитися.

      Представник відділу  по справах громадянства,  імміграції та реєстрації фізичних осіб Феодосійського МВ ГУМВС України в Криму  в судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлені належним чином.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши  докази та матеріали цивільної справи  у їх сукупності , суд  дійшов  до висновку, що позов  підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини, які виникли між сторонами,  регулюються статтями 71,72 ЖК Української РСР , постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року №35 “Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання”.

        Стаття 71 ЖК Української РСР  встановлює загальні правила збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами.

            За змістом  положень  статей 71,72 ЖК  Української РСР вбачається, що  з  підстав відсутності понад шість місяців у жилому приміщенні  член сім’ ї наймача (колишній член сім’ ї) може бути  визнаний таким, що втратив право користування цим приміщенням, якщо він був відсутній протягом  цього строку і без поважних причин.

            Судом встановлено, що позивач  є квартирозйомщиком  квартирі АДРЕСА_1.                  Відповідач був зареєстрований  на спірній житловій площі як чоловік  позивача по справі.  

             Факт не проживання відповідача  на спірній житловій площі, крім  пояснень  самого  відповідача, який не  заперечував  факт  не    проживання  в квартирі,  підтверджується  даними  довідки №  721 від  28  листопада 2009  року, що видана  КП   ЧП  «»Файзуллин», у відповідності  до  якої відповідач  дійсно   не  проживає в спірній  квартирі з березня 2009  року.  Посилання    відповідача на  те,  що позивач  перешкоджає  йому у  проживанні в квартирі,  не  знайшли  свого  підтвердження в  судовому  засіданні,  оскільки відповідачем  суду  не  надано таких   доказів,  а  також суду  не  надано доказів  поважності  причин,  з яких  він   не  проживає в  спірній  квартирі.

            Вищенаведене надає суду можливість зробити висновок про те що,  що ОСОБА_4  позбавився права користування спірною квартирою, у березні 2009 році добровільно залишивши житлове приміщення та забравши усі свої особисті речі, тобто добровільно здійснив дії, направлені на  припинення  права користування нею спірною  житловою площею.

          Правових підстав, які б, з оглядом на положення  частини 3 статті 71 ЖК Української РСР, надавали  суду можливість  вважати, що за відповідачкою, як колишнім членом сім’ ї наймача,  зберігається  право на користування жилим приміщенням та поважності причин  відсутності понад встановлені законом строки, судом при розгляді позову не  встановлено.              

             Зняття з реєстраційного обліку, відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 35 “Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання” здійснюється, зокрема, на підставі рішення суду  про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням  та покладається на  відповідні  підрозділи Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. У даному випадку на відповідача - відділення  по справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Феодосійського МВ ГУМВС України в Криму.

             З оглядом на вищенаведене та  з урахуванням  вимог законодавства, яке регулює спірні правовідносини, які виникли між сторонами ,позовні вимоги ОСОБА_3  до  ОСОБА_4  про визнання   останнього особою, яка втратила  право користування житловою площею та зняття його з реєстраційного обліку у житловому будинку  підлягають задоволенню.              

К еруючись статтями  10,  61, 212, 215  Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Визнати  ОСОБА_4 таким,  що втратив  право  користування  житловим приміщенні в квартирі  №  99 дома 24 «в» по  вул. Сімферопольське  шосе, м.  Феодосії ,  скасувавши  реєстрацію останнього  за  вищевказаною  адресою.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Феодосійський  міський  суд   шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому частиною 4 статті 295  Цивільного процесуального кодексу України.

Головуючий –

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація