Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #87478624

23.04.2019

єдиний унікальний номер 397/305/19

провадження №1-кп/389/59/19




У Х В А Л А


23 квітня 2019 року колегія суддів Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Проценка О.М.

суддів Савельєвої О.В.

Українського В.В.,

за участю: секретаря судового засідання Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Туманової С.В., прокурора Олександрівського відділу Знам`янської місцевої прокуратури Кіровоградської області Буданцевої В.П., потерпілих: ОСОБА_1 , законного представника малолітньої потерпілої ОСОБА_2 - Півторак М.Ю., обвинуваченого ОСОБА_3 , захисника Черкас Ю.П.,


розглянувши в підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду міста Знам`янка, в режимі відеоконференції, матеріали обвинувального акту, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018120310000650 від 30 листопада 2018 року щодо


ОСОБА_3 ,

запобіжний захід тримання під вартою строк до 27 квітня 2019 року, обвинуваченого у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.185, ч.2 ст.15 п.п.1,2,4 ч.2 ст.115, ч.2 ст.194 КК України,-

В С Т А Н О В И Л А :

       

25 лютого 2019 року, до Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області, на підставі ухвали Кропивницького апеляційного суду від 22 лютого 2019 року, надійшов обвинувальний акт, внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018120310000650 від 30 листопада 2018 року щодо ОСОБА_3 , обвинуваченого у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.185, ч.2 ст.15 п.п.1,2,4 ч.2 ст.115, ч.2 ст.194 КК України.

В силу ч.2 ст.31 КК України, розгляд даного кримінального провадження здійснюється колегіально судом, у складі трьох професійних суддів.

Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22 квітня 2019 року, вказане провадження передано головуючому судді Проценко О.М., склад колегії судді: Савельєва О.В. та Український В.В.

Потерпіла Висоцька Н.В ОСОБА_4 в підготовче судове засідання не з`явилась, хоча про дату, час та місце проведення підготовчго судового засідання повідомлена належним чином, причини неявки суду не відомі, заяву про проведення підготовчого судового засідання без неї або відкладення не подала.

Прокурор заявив клопотання про продовження щодо обвинуваченого міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів, мотивуючи це наступним.        

ОСОБА_3 хоч формально і не має судимості, оскільки 27 листопада 2018 року його від відбування покарання, призначеного вироком Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 15 листопада 2016 року, за ч.1 ст.185, ч.3 ст.185 КК України, у виді 4 років позбавлення волі, зі звільненням, на підставі ст.75 КК України, від відбуття покарання, з іспитовим строком на 2 роки - звільнено, разом з тим, злочини, в скоєнні яких він обгрунтовано обвинувачується, обвинувачений вчинив 31 жовтня 2018 року та 30 листопада 2018 року, що свідчить про існування високого ризику вчинення ним в подальшому іншого кримінального правопорушення. Обвинувачений може чинити тиск на потерпілих, які проживають з обвинуваченим в одному селі, а також впливати насвідків, з якими ОСОБА_3 перебуває у дружніх стосунках. Останній не одружений, не працює, утриманців не має, а відтак відсутні міцні соціальні зв`язки, тож існує ризик переховування від суду.

Вислухавши думку учасників учасників кримінального провадження, колегія суддів приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання прокурора, виходячи з наступного.

В силу ч.3 ст.331 КПК України, незалежно від наявності клопотань, суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання, суд, своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу. Під час здійснення судового провадження судом присяжних питання, передбачене цією частиною, вирішує головуючий.

       Відповідно до п.3 ст.5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен, кого заарештовано або затримано згідно з положеннями підпункту "c" пункту 1 цієї статті, має негайно постати перед суддею чи іншою посадовою особою, якій закон надає право здійснювати судову владу і йому має бути забезпечено розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з`явитися на судове засідання.

Згідно з ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду, як джерело права».

Зважаючи на практику Європейського суду, суд враховує, що тримання особи під вартою завжди може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи, рішення ЄСПЛ від 06 квітня 2000 року у справі «Лабіта проти Італії». Крім цього, колегією взято до уваги позицію Європейського суду з прав людини, яка висвітлена в рішенні ЄСПЛ від 20 травня 2010 року у справі «Москаленко проти України», в якому зазначено, що суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину.

Відповідно до ч.1 ст.183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.177 КПК України, підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.

Згідно з п.4 ч.2 ст.183 КПК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою може бути застосований до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.

Колегія суддів приймає до уваги обставини, передбачені ст.178 КПК України, а саме, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, які закон класифікує як злочини середньої тяжкості, тяжкий та особливо тяжкий з мірю покарання до 15 років позбавлення волі або довічним позбавленням волі, вважається таким, що в силу ст.89 КК України не має судимості, засобів для існування та законних джерел доходів у обвинуваченого не встановлено, він не одружений і утриманців не має, а відтак не має міцних соціальних зв`язків, з метою уникнення кримінальної відповідальностіможе переховуватися від суду, перешкоджаючи тим самим кримінальному провадженню, незаконно впливати на потерпілих і свідків, які не допитані, вчинити інше кримінальне правопорушення, що свідчить про наявність ризиків, передбачених п.п.1,3,5 ч.1 ст.177 КПК України, а відтак тримання обвинуваченого під вартою в повній мірі відповідає меті, з якою застосовується цей вид запобіжного заходу, в тому числі зважаючи на суспільний інтерес, який, з урахуванням презумпції невинуватості, виправдовує відступ від принципу поваги до особистої свободи та не суперечить практиці Європейського суду з прав людини і вимогам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Обставини по справі з часу обрання запобіжного заходу не змінились, ризики, передбачені ст.177 КПК України не зменшились, доказів, які б стали підставою вирішення питання обрання більш м`якого запобіжного заходу до суду не надано, що унеможливлює застосування до ОСОБА_3 більш м`якого запобіжного заходу, а відтак щодо ОСОБА_3 необхідно продовжити дію запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком на 60 днів, оскільки більш м`який запобіжний захід не забезпечить виконання обвинуваченим процесуальних обов`язків та завдань кримінального провадження.

В силу п.2 ч.4 ст.183 КПК України, розмір застави в даному кримінальному провадження не визначається.

Підготовче судове засідання, в зв`язку з неявкою потерпілої ОСОБА_5 , необхідно відкласти.

Керуючись ст.ст.31,49,52,52,177-179,182-183,194,202,314-316,383,384 КПК України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А :


        ОСОБА_3 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с.Михайлівка Олександрівського району Кіровоградської області, продовжити дію запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк 60 (шістдесят) днів, який обчислювати з 17.00 години 23 квітня 2019 року по 17.00 годину 21 червня 2019 року включно.

Копію ухвали, до відома, направити начальнику ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», вручити прокурору та обвинуваченому.

Підготовче судове засідання відкласти на 14.00 годину 5 червня 2019 року, виклик учасників повторити.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

       

Судді:


Проценко О.М.                 Савельєва О.В.                Український В.В.


  • Номер: 11-п/4809/256/19
  • Опис: Лєбєдєв Р. В. ч.1 ст.185,ч.2 ст.15 п.п. 1,2,4 ч.2 ст.115, ч.2 ст.194 КК України
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 397/305/19
  • Суд: Кропивницький апеляційний суд
  • Суддя: Проценко О.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.02.2019
  • Дата етапу: 22.02.2019
  • Номер: 11-кп/4809/450/21
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 397/305/19
  • Суд: Кропивницький апеляційний суд
  • Суддя: Проценко О.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.04.2021
  • Дата етапу: 11.05.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація