Судове рішення #8748344

2"a"-230 2008 p.

ПОСТАНОВА

 ІМ'ЯМ  УКРАЇНИ

26 вересня 2008 року Ленінський районний суд м.  Луганська в складі:

головуючого   - судді Шембелян B.C. при секретарі - Бітківській О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Ленінського районного суду м. Луганська адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом,  вимоги якого неодноразово уточнював у судовому засіданні. В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.

За наказом Генерального прокурора України від 28.05.1998 року позивач звільнений з посади прокурора Краснодонського району за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років. На підставі  ст.  50-1 ЗУ „Про прокуратуру" 29.05.1998 року відділом соціального захисту населення м.  Краснодону Луганської області йому була призначена пенсія за вислугою років в сумі 540, 13 грн.,  виходячи з місячної заробітної плати в сумі 684, 99 грн.,  що складається з посадового окладу,  надбавок за вислугу років,  за класний чин,  за особливий характер роботи та інтенсивності праці,  а також інших виплат в тому числі вартості форменого одягу та премії в розмірі 120% заробітку.

Прокуратурою Луганської області 22.05.2006 року позивачу видана довідка № Ф-18-212 - про розмір заробітної плати для перерахунку пенсії з 01.04.2006 року. До складу вказаної довідки не включено вартість форменого обмундирування,  а розмір премії вказано 294, 35 грн.,  що складає лише 10% заробітку.

На думку позивача вказана довідка складена відповідачем з порушенням вимог частини 17  ст.  50-1 ЗУ „Про прокуратуру",  згідно якої перерахунок пенсії провадиться з урахуванням виплат,  що фактично отримуються працівником та умов оплати праці,  що існували на день звільнення його з роботи. На день звільнення з органів прокуратури Луганської області до складу заробітної плати позивача,  зокрема,  входили премія в розмірі 120% заробітку та вартість форменого обмундирування. Вказані дії відповідача призвели до заниження розміру його заробітної платні,  з якого йому має бути нарахована пенсія і,  відповідно,  неправильного перерахунку Управлінням пенсійного фонду України в Ленінському районі м.  Луганська пенсії,  розмір якої також необгрунтовано занижено.

Посилаючись на ч.17  ст.  50-1 ЗУ „Про прокуратуру",  просив визнати незаконними відмови прокуратури Луганської області у видачі позивачу довідок для перерахунку розміру його пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників - з 01.04.2006 року,  з 1 травня 2007 року та з 1 лютого 2008 року - з урахуванням фактично отримуваних позивачем виплат і умов оплати праці,  що існували на день його звільнення з роботи,  в тому числі з включенням в них премії в розмірі 120 % заробітку та вартості форменого обмундирування,  зобов'язавши прокуратуру Луганської області видати йому такі документи.

У судовому засіданні позивач підтримав уточнені позовні вимоги,  наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі,  надав суду заперечення,  де зазначив,  що не може погодитися з доводами,  викладеними в позовній заяві з наступних підстав.

Постанова КМУ від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади,  органів прокуратури,  судів та інших органів» надає право керівникам органів прокуратури у межах затвердженого фонду оплати праці здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у 2006 році в межах коштів,  передбачених на преміювання у кошторисі та економії коштів на оплату праці,  а починаючи з січня 2007 року - у межах фонду преміювання,  утвореного у розмірі не менше як 10% посадових окладів та економії фонду оплати праці. Таким чином,  вказана надбавка (на відміну від надбавок за вислугу років,  класний чин,  розміру окладу) не має постійного та обов'язкового характеру,  і залежить від таких чинників,  як розмір фонду оплати праці,  особисті показники роботи працівника,  а тому у різні періоди роботи їх розмір може коливатися в ту чи іншу сторону. Середній розмір премії по прокуратурі Луганської області,  згідно зазначеної постанови КМУ від 09.03.2006 року за квітень 2006 року складав 10%. Згідно з роз'ясненнями: Міністерства праці та соціальної політики України № 2569/0/14-06/039 від 17.04.2006 року,  Пенсійного фонду України № 4724/02-30 від 17.04.2006 року; Генеральної прокуратури України

№ 18-656 від 17.04.2006 року,  пенсії,  що призначені в порядку,  який існував до 26.07.2001 року (до внесення змін в  ст.  50-1 Закону України „Про прокуратуру" від 26.07.2001 року),  перераховуються виходячи з розміру місячної заробітної плати на відповідній посаді,  з якої особа її оформила,  на момент перерахунку з урахуванням виплат працюючим робітникам,  що мають постійний та обов'язковий характер.

Посилаючись на ЗУ „Про прокуратуру",  „Про податок з доходів фізичних осіб" Інструкцію „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України",  зазначив,  що страхові внески на вартість форменого обмундирування не нараховуються,  ця вартість не включається до заробітної плати для перерахунку пенсії. Тому,  на думку представника відповідача,  слід відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи,  суд вважає позов таким,  що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено у судовому засіданні,  позивач ОСОБА_2 Генерального прокурора України від 28.05.1998 року позивач звільнений з посади прокурора Краснодонського району за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років. 29.05.1998 року відділом соціального захисту населення м.  Краснодону Луганської області йому призначена пенсія за вислугою років в сумі 540, 13 грн.,  виходячи з місячної заробітної плати в сумі 684, 99 грн.,  що складається з посадового окладу,  надбавок за вислугу років,  за класний чин,  за особливий характер роботи та інтенсивності праці,  а також інших виплат в тому числі вартості форменого одягу та премії в розмірі 120% заробітку.

На момент звільнення позивача він отримував премію в розмірі 120% заробітку,  і саме в такому розмірі премія стала складовою заробітної плати так само,  як і вартість форменого обмундирування,  з якої йому нараховувалася пенсія,  чого не заперечує відповідач,  і що підтверджено матеріалами справи (а.с.  13).

Прокуратурою Луганської області позивачу видавалися довідки про розмір заробітної плати для перерахунку пенсії,  що ним отримується,  в тому числі від 10.06.2002 року та від 01.10.2003 року,  від 02.02.2004 року,  від 4.02.2005 року,  в яких зазначався розмір премії 120% заробітку,  а також в розрахунок заробітної плати включено вартість форменого обмундирування,  що підтверджено копіями відповідних довідок (а.с.  10-12),  і чого не заперечує відповідач.

В аналогічних довідках відповідача про розмір заробітної плати для перерахунку пенсії позивача від 22.05.2006 року,  25.02.2007 року,  7.04.2008 року - розмір премії,  з якої має нараховуватися пенсія позивачу відповідає 10% заробітку,  а також в розрахунок заробітної плати не включено вартість форменого обмундирування,  що підтверджено матеріалами справи і не заперечує відповідач. На неодноразові звернення позивача до відповідача з вимогами,  аналогічними позовним,  він неодноразово отримав відмови відповідача.

Так,  згідно з ч.6  ст.  50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції,  що діяла на момент призначення пенсії позивачу (від 26.11.1993 року),  у заробіток для обчислення пенсій за вислугу років включаються відповідні оклади за посадою,  надбавки до посадових окладів за класні чини,  вислугу років,  а також інші виплати відповідно до статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (згідно з якою премія,  що отримував позивач,  була врахована до його пенсії в розмірі 120%). Частиною 17 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 26.07.2001 року передбачено,  що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці,  що існували на день його звільнення з роботи.

Суд вважає обгрунтованими доводи позивача щодо того,  що стаття 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 26.11.1993 року та від 26.07.2001 року не містить норм,  що дозволяють Кабінету Міністрів України,  Міністерству праці та соціальної політики України,  Пенсійному фонду України та Генеральній прокуратурі України встановлювати порядок перерахунку пенсій прокурорсько-слідчих працівників у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих. Тому посилання представника відповідача в обгрунтування правомірності видачі позивачу довідок з включенням в них розміру премії в середньому розмірі,  що отримується працюючими працівниками Прокуратури Луганської області на час перерахунку,  на Постанову Кабінету Міністрів України № 268 та відповідні роз'яснення цих органів від 17.04.2006 року,  які,  крім іншого,  не зареєстровані в передбаченому чинним законодавством порядку,  є необгрунтованими.

Пунктом 2 підпунктом 2) Постанови Кабінету Міністрів України № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади,  органів прокуратури,  судів та інших органів» від 9.03.2006 року лише надане право керівникам органів прокуратури у межах затвердженого фонду оплати праці здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи,  а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2006 році в межах коштів,  передбачених на преміювання у кошторисі відповідного органу,  та економії коштів на оплату праці,  а починаючи з 1 січня 2007 р. — у межах фонду преміювання,  утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Таким чином,  ані Закон України «Про прокуратуру»,  ані

Постанова Кабінету Міністрів України № 268 від 9.03.2006 року ні містять норм,  що зобов'язують перераховувати пенсію позивачу,  виходячи з середнього розміру премії працівників Прокуратури Луганської області,  на що посилався представник позивача.

Тому,  на думку суду,  вимоги позивача щодо розміру премії - 120% заробітку,  яка має бути врахована в розрахунок його пенсії,  є обгрунтованими.

Однак,  суд вважає слушною думку представника відповідача щодо необхідності відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог в частині включення в довідку для перерахунку розміру пенсії позивачу крім інших фактично отримуваних ним виплат і умов оплати праці,  що існували на день його звільнення з роботи,  і вартості форменого обмундирування,  оскільки згідно з підпунктом 4.3.14 пункту 4.3 статті 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» в редакції від 25.03.2005 року,  вартість обмундирування не включаються до складу загального місячного або річного оподаткованого доходу (що не підлягають відображенню в річній податковій декларації).

Крім того,  як свідчить вхідний номер на позові,  позивач звернувся до суду з вказаними вимогами 16.05.2007 року. Тому,  на думку суду,  в задоволенні вимог позивача стосовно визнання дій відповідача неправомірними та зобов'язання його видати позивачу довідку для перерахунку розміру його пенсії у зв'язку підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників - з 01.04.2006 року -також слід відмовити у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до суду з адміністративним позовом,  що встановлений.

На підставі викладеного,  суд приходить до висновку про необхідність відмови в задоволенні цієї частини позовних вимог. Керуючись  ст.  ст.  17, 94, 159,  ч.3  ст.  160,   ст.  163 КАС України,  -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Прокуратури Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати неправомірними відмови Прокуратури Луганської області в наданні довідок ОСОБА_1 для перерахунку розміру його пенсії у зв'язку підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників - з 1 травня 2007 року та з 1 лютого 2008 року - з урахуванням фактично отримуваних позивачем виплат і умов оплати праці,  що існували на день його звільнення з роботи.

Зобов"язати Прокуратури Луганської області видати ОСОБА_1 довідки для перерахунку розміру його пенсії у зв'язку підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників - з 1 травня 2007 року та з 1 лютого 2008 року - з урахуванням фактично отримуваних позивачем виплат і умов оплати праці,  що існували на день його звільнення з роботи,  в тому числі з включенням в них премії в розмірі 120 % заробітку.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 до Прокуратури Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити. Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м.  Луганська у 10-тиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження,  якщо апеляційна скарга подається у 10-тиденний строк з дня проголошення постанови.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація