Справа № 2- о-30/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2007 року Московський районний суд м.Харкова в складі:головуючого - судді Єлізарова І.Є., народних засідателів ОСОБА_1 ОСОБА_2, при секретарі Бузиннік Є.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові цивільну справу за заявою Харківської обласної кліничної психіатричної лікарні №3 про визнання недієздатною ОСОБА_3, 1932 року народження, третя особа Відділ опіки та піклування Червонозаводського РВК м. Харкова, -
ВСТАНОВИВ: ХОКПЛ №3 звернулась до суду з заявою, в якій просить визнати недієздатною ОСОБА_3, 1932 року народження. Представник заявника в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_3 хвора на хронічне психіатричне захворювання, неодноразово знаходивлась на лікуванні в ХОКПЛ № 3.
З 31.01.2006 року і по теперешній час знаходиться на лікуванні з діагнозом шизофренія параноїдна. У зв'язку з психічним захворюванням не може зрозуміти значення своїх дій та керувати ними.
У судовому засіданні заявник доводи заяви підтримала . Представник органу опіки та піклування в судове засідання не з'явився , про день та час розгляду справи був сповіщений належним чином.
Суд заслухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного. Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч.1 ст. 39 ЦК України суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дій та (або ) керувати ними .
Відповідно до проведеної амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 32 від 12.01.2007 року ОСОБА_3 в силу свого психічного стану не може розуміти значення своїх дій та керувати ними.
Таким чином,зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання недієздатною ОСОБА_3
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 240,241 ЦПК України, ст. 39 ЦК україни ,суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву ХОКПЛ № 3 задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, 1932 року народження, що проживає по АДРЕСА_1 недієздатною.
Встановити над ОСОБА_3, 1932 року народження опіку.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.