справа №1-602/08
ВИРОК
іменем України
18 липня 2008 року
Рівненський міський суд
головуючий Мельник О.В.,
при секретарі Яремі Г.В.,
з участю прокурора Микуліна .І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне кримінальну справу про
обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2,
проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, по вул. . Весняній, 70/2, громадянина
України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, не працюючого, не судимого,
за ч. 2 ст. 186 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 31 березня 2008 року, близько 24 години, перебуваючи у дворі будинку № 1 по вул. Н.Хосевича у місті Рівному, застосувавши насильство, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, шляхом нанесення удару лівою ногою в спину ОСОБА_2 , від якого потерпілий впав на землю, відкрито викрав мобільний телефон " Нокіа - 3110", вартістю 639, 58 гривень, гроші в сумі 50 гривень, чим заподіяв потерпілому ОСОБА_2 матеріальну шкоду на суму 689, 58 гривень. Допитаний судом підсудний ОСОБА_1 свою вину у скоєнні вказаного злочину визнав повністю та пояснив, що 31 березня 2008 року, близько 24 години у дворі будинку № Іпо вул. Н.Хосевича у місті Рівному вдарив потерпілого ногою у спину, внаслідок чого останній упав, а він у цей час у потерпілого з кишені відкрито викрав мобільний телефон та 50 гривень. З видом, вартістю викраденого майна погодився повністю. У скоєному злочині щиро розкаюється.
Враховуючи те, що підсудний повністю визнав себе винним у скоєнні інкримінованого йому злочину, а також те, що заперечень від учасників судового розгляду щодо недоцільності дослідження інших обставин його скоєння не надходило і вони ніким не оспорюються, цивільний позов по справі не заявлявся, суд вважає, що дослідження доказів у більшому об'ємі по даній справі є недоцільним. Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані на досудовому слідстві за ч.2 ст. 186 КК України, як відкрите викрадення чужого майна з насильством, яке не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого. Призначаючи покарання, суд враховує, що вчинений підсудним злочин є тяжким злочином. Підсудний за місцем проживання характеризується позитивно. Під час досудового слідства та в суді ОСОБА_1 повністю визнав себе винним, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину, відшкодував заподіяну шкоду, що розцінюється, як обставини, які пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчинених злочинів, а тому суд вважає, що виправлення та попередження вчинення ОСОБА_1 нових злочинів можливе без відбування покарання, а тому його слід звільнити від відбування покарання з випробуванням, призначивши покарання у мінімальних межах санкції ч. 2 ст. 186 КК України.
Керуючись ст. 323-324 КПК України, суд,
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 2 ст. 186 КК України та обрати йому міру покарання у виді позбавлення волі строком на чотири роки у кримінально - виконавчій установі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю в
один рік. На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи, повідомляти указані органи про зміну місця проживання, роботи або навчання та періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу ОСОБА_3 залишити попередній - підписку про невиїзд. Речові докази залишити у власності потерпілого. Вирок може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду протягом 15 діб через Рівненський міський суд. Підсудний має право на помилування.