Судове рішення #8785830

Справа № 2-3222/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

(з а о ч н е)

20 квітня 2010 року             Оболонський районний суд м. Києва

у складі головуючого судді                 Махлай Л.Д.

при секретарі                         Москаленко І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні власністю,

в с т а н о в и в :

у березні 2010 року позивач звернулась до суду з даним позовом.

Свої вимоги мотивує тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору міни від 22.10.1997 року.

З моменту набуття права власності на квартиру вона своєчасно сплачує комунальні платежі, хоча за даною адресою не зареєстрована. Нещодавно з‘ясувалось, що вона сплачує кошти за двох невідомих осіб – відповідачів по справі, де останні зареєстровані з 28.07.1977 року, але у вищевказаній квартирі не проживають з жовтня 1997 року. Будь-яких заяв на її адресу та на адресу ЖЕКу про те, що відповідачі будуть відсутніми за місцем реєстрації та прохання збереження за ними права користування житлом відсутні.

На підставі викладеного просить усунути перешкоди у користуванні квартирою шляхом зняття з реєстрації відповідачів.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених в позовній заяві.

Відповідачі в судове засідання не зявились, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Оскільки позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлений про день та час розгляду справи суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Згідно ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Судом встановлено, що відповідно до договору міни квартир від 22.10.1997 року позивач стала власником квартири № 51 АДРЕСА_1 шляхом обміну на належну їй на праві власності квартиру  № 66 по Старокостянтинівському шосе, 17/1 в м. Хмельницькому.

Відповідно до довідки форми № 3 від 12.05.2009 року особистий рахунок значиться за ОСОБА_1, яка у квартирі не зареєстрована. Разом з тим,  у квартирі зареєстровані   ОСОБА_2 та  ОСОБА_3 з 28.07.1977 року

Відповідачі були вселені у квартиру до попереднього власника квартири. Після переходу права власності до позивача останні за її згодою у спірну квартиру не вселялися.

Відповідно до акту від 17.02.2010 року відповідачі у спірній квартирі не проживають.

Разом з тим, реєстрація відповідачів у квартирі, яка належить позивачу порушує її право власності та призводить до необґрунтованих витрат за користування жилим приміщенням за відповідачів, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 319, 321, 391 ЦК України, ст.ст. 10, 11,  60,  88, 212-215, 224, 226 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Усунути перешкоди у здійсненні ОСОБА_4 права користування квартирою АДРЕСА_1 шляхом зняття з реєстрації в даній квартирі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано  заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду позивачем може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:  підпис

Рішення не набрало законної сили.

Копія вірно

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація