- відповідач: Мелітопольська міська рада Запорізької області
- позивач: Косенко Олена Григорівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Дата документу "03" серпня 2020 р.
ЄУН 937/5451/20
2/937/2530/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2020 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі головуючого судді Честнєйшої Ю.О., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Мелітопольської міської ради Запорізької області про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання права користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання права користування жилим приміщенням, в якому просить встановити факт її проживання з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 однією сім`єю за адресою: АДРЕСА_1 , на протязі п`яти років та визнати за нею право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 .
Суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Всупереч вищезазначеному позивачем у позовній заяві не зазначено жодного доказу в обґрунтування обставин, на які він посилається як на підставу своїх вимог, а також не додано таких доказів і до матеріалів позовної заяви.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України «Про судовий збір».
На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
З позовної заяви вбачається, що позивачем одночасно заявлено дві вимоги немайнового характеру - про встановлення факту спільного проживання та визнання права користування жилим приміщенням.
Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно дві вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру.
Відповідно до п. 1.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яку подано фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 вказаної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.
Статтею 7 Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2102 гривні.
Отже, ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру складає 840,80 гривень (2102 грн. 00 коп. х 0,4).
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивач повинна сплатити за кожну вимогу немайнового характеру по 840,80 гривень, а всього – 1681,60 гривню, або надати суду документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовну заяву ОСОБА_1 , у відповідності до ч. 2 ст. 185 ЦПК України, слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мелітопольської міської ради Запорізької області про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання права користування жилим приміщенням, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом трьох днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вищевказаного у встановлений термін, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: Ю.О. Честнєйша
- Номер: 2/937/2530/20
- Опис: Про встановлення факту проживання однією сім'єю та визнання права користування жилим приміщенням.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 937/5451/20
- Суд: Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
- Суддя: Честнєйша Ю.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.07.2020
- Дата етапу: 31.07.2020